Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на пружина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изработка на пружина

    Търсих фирми в България занимащи се с изработка на пружини.Намерих няколко,но когато им дам параметрите и се стигне до силата на натиск,който трабва да издържа неможем да се разберем.Пружината е за предница в мануела пише
    -4,0N\mm.На фирмите това не им говори нищо.
    Аз как да го разбирам,ако на предницата на мотора без водач се упражнява натиск 60кг,или 600 нютона то предницата трябва да се свие с 15см от собственото си тегло,а това не е така напрактика.
    Мисля,че темата ще е полезна кото се има предвид цената на оригиналните пружини и тези,кито са по20-30лв със същото качество.

  • #2
    От: Изработка на пружина

    Обадиха ми се от фирмата и казаха,че твърдоста трябва да бъде 4кг/mm,а не 4N/mm.
    при което се получава,че мотора свален от стойка ще упражни натиск 60кг и предницата ще се свие с 15мм.при качване на водача +70кг ще се свие още 15мм общо около 30мм,което е добре.
    Със сегашните пружини като се кача и се свива 6-7см

    Коментар


    • #3
      От: Изработка на пружина

      Със същото качество ли?....Може, ама колко работни цикъла ще издържат? 1-2 дни каране и ще се смачкат!.. Има си приказка по този въпрос " Хубаво и евтино има-ама са на различни места".....А и какво очакваш от хора, които не разбират какво им поръчваш? "1kg = 9.81 newtons"
      A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

      Коментар


      • #4
        От: Изработка на пружина

        След доста опити със старата и четене се установи,че пружината трябва да си е с параметрите дадени от производителя 4,0N\мм.
        Ще поръчам и ще пиша пак .

        Коментар


        • #5
          От: Изработка на пружина

          Здравейте
          И аз имам проблем с пружините на Kawasaki KX125 2T 2001 много са твърди коловете сложени са спортни пружини които изобщо не отговарят на моите килограми Някой правил ли е пружини и какви са отзивите

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X