Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

    Здравейте на всички!
    Мечтаех си да пусна тази тема и ето, че дойде и това време! Темата е продължение на тази : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...34#post1582534 .

    Непосредствено след миналогодишното ни приключение по маршрута Ком – Емине си обещахме ако сме живи и здрави следващото ни пътуване да е от от вр. Ком до Синеморец.
    Още зимата бяхме начертали грубо маршрута и започнахме да кроим планове и да спестяваме пари.
    „Групата” ни е същата от миналата година – моя милост и Стоян /100U/. Моторите също са миналогодишните - ТТ 600 от 1996г. и моето ХР-че 2001г.



    Пак сме двамата със Стоян, защото мисля, че сме добър екип. Имаме си взаимно доверие, а и темпото на каране ни е едно. Той е на ТИ с ориентацията, аз пък си имам някаква представа от техническа гледна точка.

    В началото на този сезон вече бяхме наясно, че за да може да си позволим такова пътуване ще трябва да се ограничим със съботно-неделните разходки и други подобни „охарчвания”. Аз съм излизал да се возя 4-5 пъти, а Стоян има едва две излизания. Нито аз, нито той съжаляваме обаче.
    Горите в нашия район ги обикалям от 6 години и съм ги научил наизуст. Това, че е направена нова пътека от лявата страна на дерето, а аз съм минавал от дясната не ме вълнува /образно казано/.

    Поради миналогодишния интерес на съфорумци към прехода ни до н. Емине и цялата информация за организирането му и осъществяването му, реших тази година да изложа пълната информация до най-малката подробност.
    Предполагам ще е от полза на заинтересованите.

    Първо си припомнихме миналогодишните грешки и се постарахме да ги отстраним.

    Най-големият недостатък през 2010-та ни беше малкото време, което бяхме определили / 4 дни/. Това доведе до изтощаване, а и нямахме никакво време за да се любуваме на забележителностите и природата. Всичко беше „на педал”. Да не говорим за почивки.
    Тази година сме си дали 10 дни. Освен това и преходът е с около 500 км по-дълъг. Според това как се придвижваме във времето, по път ще преценяваме колко ще спираме и дали ще правим отклонения с туристическа цел.

    Другата съществена трудност, която имахме беше ГПС навигацията. Нямахме стойка за ГПС-а и той висеше на врата на Стоян. Така при всеки разклон спирахме, сваляше ръкавиците и гледаше трака. После пак го прибираше под фланелката. Това освен, че отнемаше време, ни объркваше, защото едно е да сверяваш трака при спряло положение, друго е да го гледаш в движение!
    За целта Стоян си купи стойка за кормилото.

    Третия проблем, с който ще се срещнем и тази година е липсата на съпровождащ високо проходим автомобил, който да превозва дрехите ни, инструменти, някоя дребна резервна част, и да ни снабдява с гориво.
    Поради тази причина притегнахме раниците.

    Инструментите, които ще си разделим в двете раници са тези:
    лепило + лепенки за гуми + шкурка, вътрешни гуми, помпа, малко гедоре, жила + буренца, клещи, щанги за гуми, ключове за демонтиране на капли, отвертки +; - , въже ???, ключ 10’, , ключ 13’ ключ 17’, свински опашки, ключ за свещ + свещ, тел, масло за ДВГ, спрей за верига
    Инструментите са ни в повечко, но има голяма вероятност всички да се окажат от първа необходимост. Миналата година носихме раздвижни гаечни ключове, но не съм доволен от тях. Освен да си сваля оста на гумите, за друго не мога да ги ползвам. За това тази година ги заменихме с обикновени ключета.




    Обслужването на моторите беше следното:

    Смяна на нови:
    гуми , верига, пиньони, масло + филтър, накладки, спирачна течност, спрей за верига.
    Това струваше 497лв за един мотор.


    Разходите по време на пътуването приблизително ги изчислихме така:
    Гориво
    Пробег ≈ 1500 км
    Разход ≈ 6л/100км
    Общо литри – 90л ≈ 230 лв.

    Нощувка
    нощувки ≥ 8бр ≈ 200 лв.
    Храна
    ≈ 80 – 100 лв.
    Непредвидени разходи
    100 лв.
    Транспорт до вр. Ком
    ≈ 15 лв.
    Транспорт към София
    ≈ 90 лв. /за 1 мотор/
    Разходи за морето
    150 лв.

    ОБЩО – близо 900лв.

    Прибирането от морето щеше да е или с Куриер и с автобус или да оставим моторите там, да се приберем с автобус и след време като идем на море да ги приберем с ремарке на някой приятел. Чичко Фър обаче, като разбра какво сме замислили ми се обади и каза, че проблема с прибирането е негова грижа.

    Маршрута, към които ще се стараем да се придържаме е следния:
    вр. Ком > с. Пасарел > Велинград > Триград > Кърджали > Тополовград > Синеморец! Разстоянието е около 1300-1400-1500км

    На 31 юли, натоварени на един бус ще се придвижим към х. Ком. Сутринта на 1-ви август ще дадем газ към морето.
    п.с. Вечерта на хижата ще има още една „група” от 2-ма човека /байкъри/, които ще атакуват Ком-Емине. Тях ще ги изпраща колегата demo_1, та малко съм притеснен относно ранното ни тръгване на сутринта
    Може би приготовленията ще ви се сторят прекалено изсилени, както и цялата тъпардия около тази разходка, и въпреки поговорката „ако искаш да провалиш нещо – планирай го” аз се чувствам по-спокоен когато съм предвидил поне Предвидимите неща

    Трябва да се получи едно хубаво пътуване до морето по съществуващи горски пътчета, тук-там пътеки и където е необходимо - асфалт.

    Ами за сега май е това …


    П.С> СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ на Жоро Донечки и Събин
    Последно редактирано от Evgeni Enduro; 25-07-11, 12:09.
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

  • #2
    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

    Евала момчета за ентусиазма!
    Някой SPOT не може ли да намерите, за да Ви следиме?

    Тези байкъри с Байкове ли ще бъдат? Кои са те...

    Коментар


    • #3
      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
      Евала момчета за ентусиазма!
      Някой SPOT не може ли да намерите, за да Ви следиме?

      Тези байкъри с Байкове ли ще бъдат? Кои са те...
      "Спота" ще ни е интернет на телефона или някой който държи връзка с нас ще пише в темата. Малко примитивно "следене", ама е някакво решение за интересуващите се

      За колоездачите, demo_1 може да сподели. Аз не познавам тези момчета
      Последно редактирано от Evgeni Enduro; 25-07-11, 12:52.
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #4
        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

        Браво Евгени! Ще стискам палци всичко да е благополучно, безаварийно и не на последно място много забавно!

        Ако имаш още проблема със пружините на съединителя можеш да звъннеш на Данко - той просто не е видял темата от преди две седмици, че му е изгорял харда на компа. А за байкърите ще се разбере скоро предполагам - в техния си форум има не един и двама, минаващи маршрута. Даже един пич миналата година е минал Ком - Емине с колело за 6 дни, което си е постижение според мен.
        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

        Коментар


        • #5
          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

          Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
          Ако имаш още проблема със пружините на съединителя можеш да звъннеш на Данко - той просто не е видял темата от преди две седмици, че му е изгорял харда на компа.
          Проблемът е отстранен! Съединителят е в изправност. Вчера даже му направих тестове - работи перфектно. Сега остава само да дойде неделя, а тя е толкова делече ...
          Последно редактирано от Evgeni Enduro; 25-07-11, 16:41.
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #6
            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

            Успех момчета!
            Най ми става жално, най ми става болно, като ме почерпят само с безалкохолно.

            Коментар


            • #7
              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

              Вече са определени и конкретни точки по дни:

              1 август - вр. Ком - с. Пасарел
              2 август - с. Пасарел - гр.Велинград
              3 август - гр. Велинград - с. Триград
              4 август - с. Триград - гр. Кърджали
              5 август - гр. Кърджали - гр. Тополовград
              6 август - гр. Тополовград - к.к. Синеморец

              В зависимост от времето и желанията ни, по път може да променяме този план. Имаме 3-4 дни, които са ни свободни. Може да си ги уплътним с отлконения от трака!
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • #8
                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                Успех Гена и да снимате .
                Polaris Magnum 500
                Mercedes ml320

                Коментар


                • #9
                  От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                  Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                  Вече са определени и конкретни точки по дни:

                  1 август - вр. Ком - с. Пасарел
                  2 август - с. Пасарел - гр.Велинград
                  3 август - гр. Велинград - с. Триград
                  4 август - с. Триград - гр. Кърджали
                  5 август - гр. Кърджали - гр. Тополовград
                  6 август - гр. Тополовград - к.к. Синеморец

                  В зависимост от времето и желанията ни, по път може да променяме този план. Имаме 3-4 дни, които са ни свободни. Може да си ги уплътним с отлконения от трака!
                  Като докарате до Синеморец, забий един телефон (0897 852952-Ицо). Трябва да сме там някъде на къмпинг по това време. Ти ще разправяш,а аз ще почерпя с джин).

                  Коментар


                  • #10
                    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                    Чакаме много и хубави снимки :-)
                    Относно аптечката?Какво ще носите със себе си?
                    Успех.
                    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                    Коментар


                    • #11
                      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                      Здравейте, браво на Вас.... Миналата година го осъществихме но с 6 Атв-та + 1 мотор, от Тополовград до Синеморец.
                      Ще Ви кажа какво объркахме. Прехода ни отне близо 12 часа. Объркахме се и вместо да хванем от Звездец на изток, слязохме и карахме по границата. Оправихме се и се качихме до с. Кости, но удължихме с 60 - 80 км и 3 - 4 часа прехода ни. Впечатленията ми от Странджата, много е приятно, ту равно, ту изкачвания. По поречието на Велека е супер, но някои от бродовете бяха изровени, и трудно намирахме откъде да минем и заради паднали дървета по реката.
                      Има само електро пастири, внимавайте с тях защото изникват от нищото, както си караш по пътя и си на земята. Трудно се виждат. Когато спрете да отворите жицата, закачайте я отново. Внимавайте животните не са свикнали на хора и шум много се плашат. Такива бикове видяхме, че още ми треперят гащите, като се сетя как хукнаха към нас, подплашени от първите атв-та.
                      Покрай Велека има доста диви или полудиви прасета, и с тях внимавайте, защото изкачат неочаквано на пътя.
                      Карали сме само по черни пътища и просеки в гората. Не пийте вода от чешмите които срещнете, само минерална вода, сериозно, бяхме с разтройство всичките 2 дни на Синеморец. Бяхме взели повече бензин, като разчитахме на такива чешми.
                      Поздрави и успех.... Ще следя развитието...

                      Коментар


                      • #12
                        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                        Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                        Относно аптечката?Какво ще носите със себе си?
                        Успех.
                        Ами какво .... бинт и лепенки,геласпон /така май се казваше - гъба за спиране на кръвотечение - докторите да не ми се смеят ако кажа някаква глупост/ дефламол, упсарин, обезболяващи, противоалергични.
                        Аз често имам нужда и от коктейл БАП /бусколизин, аналгин, папаверин/ Ще си взема една две инжекции, ако случайно се наложи.

                        Първоначално публикуван от asdimar Преглед на мнение
                        Здравейте, браво на Вас.... Миналата година го осъществихме но с 6 Атв-та + 1 мотор, от Тополовград до Синеморец.
                        Ще Ви кажа какво объркахме. Прехода ни отне близо 12 часа. Объркахме се и вместо да хванем от Звездец на изток, слязохме и карахме по границата. Оправихме се и се качихме до с. Кости, но удължихме с 60 - 80 км и 3 - 4 часа прехода ни. Впечатленията ми от Странджата, много е приятно, ту равно, ту изкачвания. По поречието на Велека е супер, но някои от бродовете бяха изровени, и трудно намирахме откъде да минем и заради паднали дървета по реката.
                        Има само електро пастири, внимавайте с тях защото изникват от нищото, както си караш по пътя и си на земята. Трудно се виждат. Когато спрете да отворите жицата, закачайте я отново. Внимавайте животните не са свикнали на хора и шум много се плашат. Такива бикове видяхме, че още ми треперят гащите, като се сетя как хукнаха към нас, подплашени от първите атв-та.
                        Покрай Велека има доста диви или полудиви прасета, и с тях внимавайте, защото изкачат неочаквано на пътя.
                        Карали сме само по черни пътища и просеки в гората. Не пийте вода от чешмите които срещнете, само минерална вода, сериозно, бяхме с разтройство всичките 2 дни на Синеморец. Бяхме взели повече бензин, като разчитахме на такива чешми.
                        Поздрави и успех.... Ще следя развитието...
                        Колега, благодаря за информацията! Стигна ли до Звездец после ще съм по-спокоен. Карали сме доста по Странджа, знаем я горе долу. Знаем и къде са резерватите. За пастирите също съм чувал, но не ги знам къде са. Ние ще заредим на Граматиково, после по асфалта до Кости от там по поречието през Бродилово към Синеморец. По реката е един страшен къпиняк, който ще ни издере д-то, ама щом сме стигнали до там ще го преживеем някак!
                        П.С. една приморска група изяви желание да ни посрещне около Петрова нива, та те ще се заемат с превеждането ни край ловните полета и жиците!
                        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                        А+
                        LZ1DRZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                          Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                          Ами какво .... бинт и лепенки,геласпон /така май се казваше - гъба за спиране на кръвотечение - докторите да не ми се смеят ако кажа някаква глупост/ дефламол, упсарин, обезболяващи, противоалергични.
                          Аз често имам нужда и от коктейл БАП /бусколизин, аналгин, папаверин/ Ще си взема една две инжекции, ако случайно се наложи.



                          Колега, благодаря за информацията! Стигна ли до Звездец после ще съм по-спокоен. Карали сме доста по Странджа, знаем я горе долу. Знаем и къде са резерватите. За пастирите също съм чувал, но не ги знам къде са. Ние ще заредим на Граматиково, после по асфалта до Кости от там по поречието през Бродилово към Синеморец. По реката е един страшен къпиняк, който ще ни издере д-то, ама щом сме стигнали до там ще го преживеем някак!
                          П.С. една приморска група изяви желание да ни посрещне около Петрова нива, та те ще се заемат с превеждането ни край ловните полета и жиците!
                          Щом ще има и асфалт, ще наваксате с времето... Нека Приморската група, ако има време и желание, да Ви преведат и до Резовска Река... Има маршрути и ще останете доволни..
                          П.П. Не забравяйте за ВОДАТА....Само МИНЕРАЛНА....

                          Коментар


                          • #14
                            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                            Благодарение на boiko73, днес се оборудвах с това



                            Като разбера от къде му се сипва бензин, ще го припаля и ще пусна линк!
                            Първоначално публикуван от asdimar Преглед на мнение
                            Щом ще има и асфалт, ще наваксате с времето... Нека Приморската група, ако има време и желание, да Ви преведат и до Резовска Река... Има маршрути и ще останете доволни..
                            П.П. Не забравяйте за ВОДАТА....Само МИНЕРАЛНА....

                            Колега asdimar, изчисти си пощенската кутия, че е препълнена!
                            "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                            А+
                            LZ1DRZ

                            Коментар


                            • #15
                              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                              Колкото и да умувах от кой багаж да се лиша, кантарчето пак показа 17,5кг тегло на раницата. Като сложа и 2 фотоапарата, спот, зарядно и 8 батерии ще ги наближа 20

                              Това е линк към страницата на SPOT-a :
                              http://share.findmespot.com/shared/f...Zt0cedgCGk0QH6

                              Утре сутринта ще го включа и мисля да не го гася до края /ако му изкарат батериите/.
                              Ако всичко е наред, утре към 19.00 - 19.30ч. трябва да сме на х. Ком
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X