Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

    След като сглобихме мотора потегляме в посока Пампорово.
    Ето ги и крайните хотелЧета




    Този пътища пресиЧат пистата на Пампорово. И по двата пътя има тракове. Решаваме,Че не е необходимо да катерим пистата в дясно и продължаваме направо.



    Грешен отговор !

    ОЧакват ни коловози пълни с гняс, дълбоки локви, изорани уЧастъци и т.н. в продължение на километри. Дърварите бяха направили супер трасе, ама неподходящо за нас - хиЧ не ми беше до дрифтове тоЧно в този момент

    ЗапоЧва се









    По едно време пътя изЧезна. ПоЧваме да се съмняваме дали изобщо тук има път или трака нещо ни е сгрешен.

    Стойчо слиза и отива да провери пеша





    Оказа се, Че това е пътя, просто дърводобивът му е *ба* мамата. Стоян ми дава знак и аз преминавам пръв











    Добрахме се до центъра на Пампорово, уЧудващо без падане в тези лай*а и спираме за цигара








    Питаме гпс-то къде има бенДЗин и той ни повежда. След няколко минутки спираме да заредим



    По Черните пътища в гората играла e даже и евроПарата



    Денят преполовява, а ние сме до никъде.
    Газ към с. Бостина






    Тук спираме да поЧиваме и да хапнем по един кУрасан. Стоян взе да се кахъри, Че щяло да ни вали. Аз пък бях на противно мнение и се оказах прав. Не валя нито този ден, нито който и да е друг от пътуването ни



    КъщиЧката на трите малки прасенца, ама го няма вълкът да им я издуха

    п.с. сигурно духа на онова Четаливо дърво по-горе от една друга приказка



    Минаваме Бостина и се озоваваме в с. Касаб. ПоЧти до гр. Баните, но селото е отделено от едно дере. Тук запоЧва да става интересно.

    Тутурутката ми показва една пътека, която ми се вИди неудаЧна за слуЧая и предлагам да заобиколим, но религията на 100ю е пустият му гпс - ако му покаже, Че пътят е през средата на язовира, той ще мине тоЧно от там.
    Така стана и в слуЧая. По негово предложение се пускаме по пътеката

    ууу, Чудно !!!





    На, ти ГПС сега











    Добре ли е, а? Питам те добре ли е?

    Такива скапани драки има, Че се налага да ги режем с джобните ножЧета



    ТоЧно 2 метра преди пътеката да излезе на път, имаше един много стръмен и обрасал уЧастък по който теЧе вода. Пробвах да изкарам мотора, но една драка дебела колкото палеца ми се забоде във врата и ме разпра. Хвърлих мотора. 100ю се притече на помощ, но по едно време се свлеЧе до кръста в дерето. Скрито в шубраците имаше едно водопадЧе. ТоЧно 15-20 см по-надясно ако бях минал щях да полета към реката.

    Изхабихме доста енергия, която ще ни трябва за по-късно. Разбираме, Че няма смисъл да се мъЧим и вадим въжето. Връзваме за коловете, Стоян се каЧва на пътя и дърпа, а аз бутам като моторът е на 1-ва и той сам си помага.

    Зорле изкарахме ги тия мотори ...

    п.с. Пътеката не беше лоша, но много обрасла. А си бяхме и доста натоварени и уморени.
    Дръпна доста от силите ни

    Тук излиза пътеката:



    Отправяме се към Баните за да заредим и от там към Гълъбово, а след Гълъбово .....ммммм .... чудеса. Една засукана пътеЧка, по която бяхме минавали с Жоро ДонеЧки миналата година, но не с раници по 200 кила и тт 600, ами само с водиЧка в раницата и с лекички КТМ-и.
    На Стойчо хич не му допадна това

    от тук се поЧна



    Имаше доста маТриал за фотоапарата, но през цялото време си помагахме и нямах възможност да снимам. Стоян хвърли ТТ-то на един остър камък и той се заби в десния капак на двигателя. Една идея трябваше и щеше да го пробие.

    Трябва ни поЧивка... Просваме се на земята и зареждаме батериите. Като знам колко е дългичка пътеката и колко деликатни уЧастъци има ....
    На 100ю обаЧе казвам, Че има още 200м ... ъхъ... ама другия път

















    Pазгеле, измъкнахме се невредими и със здрави машини.

    ТипиЧния за Родопите каменен градеж



    Пускаме се в реката и се отправяме към с. Сухово. Някъде тук има културна забележителност
    "Дяволския мост" - римско съоръжение, но няма нито време, нито сили да го търсим






    красотата на яз. Кърджали







    Стигаме до с. Сухово и .... ииии, пак пътека и въжен мост над язовира. Минавал съм и от там преди време, нищо кой знае колко сложно, обаЧе този път сме преуморени.
    Викам на Стоян да внимава да не се изложим на края.

    Остават само няколко километра да хотела, но и Часът е след 8. Тук брах най-големия страх от цялото ни пътешествие. Пътеката е доста широка, няма и големи камъни, но само една грешЧица или заяждане на газта и си полетял в 30-40 метрова пропаст, а отдолу те чакат озъбени камъни ...

    ЗапоЧваме с едни каменни прагове и тясна пътеЧка над едно деренце





    Стигаме и до кулуминацията на деня - около 150-200м въжен мост, по който трябва да минем. Пак нищо сложно, но усещането заради висоЧината е невероятно

    Ето това ни е пътя











    ВеЧе на другия бряг






    Остават само няколко метра от пътеката с един по-гадниЧък завой на 180 градуса и сме на "царскио" път








    Край на гадориите за днес. Остават 7-8 км асфалт до с. Главатарци, където се намира хотелЧето. Тръгваме натам с вклюЧени светлини.

    Като пристигнахме снимах само това:




    Някой може ли да предположи с какво приклюЧи ДЕН ЧЕТВЪРТИ? Витлиемов, ти?
    Последно редактирано от Evgeni Enduro; 22-08-11, 14:34.
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

    Коментар


    • #77
      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

      ... Смучене!!!
      Не е важно какво караш, а как го караш !

      Коментар


      • #78
        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

        Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
        ... Смучене!!!
        Имаме верен отговор !

        Витлиемов, съжалявам ... Закъсня!
        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
        А+
        LZ1DRZ

        Коментар


        • #79
          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

          Гена, страхотни кадри си заснел. Браво!

          ПП Някой друг да има проблем със зареждането на снимките?
          При мен толкова е трудно, че зациклят и някои въобще не иска да ги напълни...

          Коментар


          • #80
            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
            Гена, страхотни кадри си заснел. Браво!

            ПП Някой друг да има проблем със зареждането на снимките?
            При мен толкова е трудно, че зациклят и някои въобще не иска да ги напълни...
            Аз!...дори рестартирах компа, мислех че нещо е от него ама пак едвам отвори.
            Не е важно какво караш, а как го караш !

            Коментар


            • #81
              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

              О да тази пътечка доста ми се увидя.
              И то като за десерт.
              Може би без раници и .....................
              Абе сега ако ме питате супер си беше.
              Утре да имам възможност пак тръгвам.
              Защото после толкова сладко се смуче ..........
              [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

              Коментар


              • #82
                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                Аз лично нямам проблем със зареждането на снимките. Невероятен преход!!! С нетърпение очаквам пътеписа от поредния ден!!! Голяма красота , голямо нещо !!! Евала на момчетата само така смело напред и нагоре !!!
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • #83
                  От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                  Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
                  Утре пак тръгвам.
                  Дай да не е утре, ами в понеделник, а?

                  Очаквах да има проблем със снимките, защото ги качвам в едно смотано сайтче. На служебния компютър не мога да инсталирам filezilla.
                  "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                  А+
                  LZ1DRZ

                  Коментар


                  • #84
                    От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                    Не исках повече да спамя прекрасната тема, но снимките Евгени, спират дъха.
                    Малко хора знаят какво е да караш и снимаш едновременно, особено и качествено.
                    Благодаря ти още веднъж, аз от два месеца не съм се качвал на мотор и само "карам" в тази тема.

                    Коментар


                    • #85
                      От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                      Иване, ако щеш вярвай, но аз сега започвам да осъзнавам къде съм бил и какво съм видял. Някак не можех да се отпусна и да се наслаждавам. Все имаше някакви фактори, които нарушаваха спокойствието и концентрацията ми.
                      Живот и здраве, догодина мисля да го повторя, та ако ще да не изкарвам мотора до тогава. Колко много красоти видяхме ... не мога да го опиша, нито пък вие може да видите от снимките.
                      Трябва да си там, да спреш, да свалиш каската си и да се огледаш .... да осъзнаеш в каква страна живееш и да се замислиш дали си струва да харчиш спестяванията си по Турция, Гърция, Франция, Италия и т.н.
                      Мечтата ми е да обиколя България, пък после всички останали държави.
                      Наред с тези снимки обаче има и едни други, които спестявам на аудиторията. Не говоря само за обезлесените райони. Имам предвид и нерегламентираните сметища, и купищата боклуци на гъ#а на географията, и съсипаните и изоставени предприятия, и умиращите и напълно умрели села в Родопите. Все си мислех, че съм виждал обезлюдени райони, но такава гледка като тази в сърцето на Родопите не си представях. Там може да стигнеш само с мотор, пеша или кон. Няма такъв джип, който може да стигне до някои от къщите.

                      Животът е умрял, просто умрял ....
                      Махали от по 10-15 къщи, всички самооразрушили се, стърчат грозно на някой хълм. Няма никой, тук - там някоя безстопанствена крава.

                      Спрях в едно село и дълго мислих как е вървял живота там. Без пътища, без вода, без лекари, без магазин. Почвата е само камънак, не може да изкараш и 5 кила картофи .....
                      На моменти се чуствах ужасно, минавайки през някое село и виждайки наистина мизерстващи хора, които едва ли са виждали толкова пари на куп, колкото ние със стоян похарчихме за тази наша приумица .... не, че са толкова много, просто мизерията на места е истинска трагедия

                      Тези снимки ще видите в следващия ми пост

                      П.С. Купи си прасенце - касичка като на Стоян и я пълни за следващата година.

                      Аз ще се върна из тези райони ...
                      Последно редактирано от Evgeni Enduro; 23-08-11, 15:44.
                      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                      А+
                      LZ1DRZ

                      Коментар


                      • #86
                        От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                        Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                        Иване, ако щеш вярвай, но аз сега започвам да осъзнавам къде съм бил и какво съм видял. Някак не можех да се отпусна и да се наслаждавам. Все имаше някакви фактори, които нарушаваха спокойствието и концентрацията ми.
                        Живот и здраве, догодина мисля да го повторя, та ако ще да не изкарвам мотора до тогава. Колко много красоти видяхме ... не мога да го опиша, нито пък вие може да видите от снимките.
                        Трябва да си там, да спреш, да свалиш каската си и да се огледаш .... да осъзнаеш в каква страна живееш и да се замислиш дали си струва да харчиш спестяванията си по Турция, Гърция, Франция, Италия и т.н.
                        Мечтата ми е да обиколя България, пък после всички останали държави.
                        Наред с тези снимки обаче има и едни други, които спестявам на аудиторията. Не говоря само за обезлесените райони. Имам предвид и нерегламентираните сметища, и купищата боклуци на гъ#а на географията, и съсипаните и изоставени предприятия, и умиращите и напълно умрели села в Родопите. Все си мислех, че съм виждал обезлюдени райони, но такава гледка като тази в сърцето на Родопите не си представях. Там може да стигнеш само с мотор, пеша или кон. Няма такъв джип, който може да стигне до някои от къщите.

                        Животът е умрял, просто умрял ....
                        Махали от по 10-15 къщи, всички самооразрушили се, стърчат грозно на някой хълм. Няма никой, тук - там някоя безстопанствена крава.

                        Спрях в едно село и дълго мислих как е вървял живота там. Без пътища, без вода, без лекари, без магазин. Почвата е само камънак, не може да изкараш и 5 кила картофи .....
                        На моменти се чуствах ужасно, минавайки през някое село и виждайки наистина мизерстващи хора, които едва ли са виждали толкова пари на куп, колкото ние със стоян похарчихме за тази наша приумица .... не, че са толкова много, просто мизерията на места е истинска трагедия

                        Тези снимки ще видите в следващия ми пост

                        П.С. Купи си прасенце - касичка като на Стоян и я пълни за следващата година.

                        Аз ще се върна из тези райони ...
                        Всички гледаме, но малцина виждат.
                        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                        Коментар


                        • #87
                          От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                          Супер снимки.
                          Чакаме продълженето!

                          Коментар


                          • #88
                            От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                            Страхотни снимки и много хубав репортаж.
                            Не ви познавам лично, но искрено ви завиждам за този преход.
                            За мене Родопите са най красивото място в България.Нашата група всяка година има преход до Сърница и мога да си представя какво сте изживяли, но за съжаление тази година го пропуснах заради морето.
                            Аз също съм от хората дето не са карали отдавна и чакам с нетърпение следващите снимки, за да се повозя виртуално.

                            Коментар


                            • #89
                              От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                              ДЕН ПЕТИ

                              КЪРДЖАЛИ - С.СРЕМ

                              Традиционното ставане в 7.00, закуска в 7.30 и потегляне в 8.00.

                              Пръв се измъквам от леглото, излизам навън и докато чакам закуската и Стоян щракам с апаратчето







                              Айде бе, този няма ли да доняся закуската вече, стана 100 часа!?



                              Язък за чакането, закуската беше по 2 мекици, които не усетих въобще. Ще трябва пак кроасани да купуваме

                              Сгъваме мекиците за норматив и пак отиваме да насядаме раните по седалищните части.

                              Ей го стоян пристига



                              я ме снимай тука, на брега на язовира




                              Изнасяме се от Главатарци и влизаме в Кърджали. Къде ни замота гпс-а не знам, но се озовахме на един "пазар" от вида "Битак бълха". Минаваме край сергиите и хоп .... Двама чичковци полицайковци ни спират /не ми се беше случвало да ме спират с пръст, но ето че дойде и това време/

                              Единият отива при стоян, а другия при мен. Гасим моторите и спокойно започваме да сваляма каски, очила, ръкавици, бонета, раници .... Хората чакат и не дават зор.

                              Проверката траеше точно 2 минути, след това си поговорихме от къде сме, какви сме, къде отиваме, харесва ли ни града и околността и ни пожелаха лек път.

                              това е част от прословутото Водно огледало



                              На изхода на града спираме да заредим и да си купим кУрасани.
                              До нас дойде един мъж с колело, а с него имаше малко дете с фланелка на six days crazy job 2011
                              Разбирам каква е работата и веднага завързваме разговор. Момчето ни предложи помощта си, ако има нужда. Казваме, че за щастие не ни е необходима помощ и той си заминава. Тръгваме и ние.

                              Стоян беше предвидил и си купи вода от бензиностанцията, но аз не се усетих и започнах да се оглеждам за чешми. По пътя си предишните дни имаше десетки, но по закона на всеобщата гадост днес няма нито една.

                              Първата, която видях беше пред едно мюсюлманско гробище
                              Спирам и веднага изваждам хидратора, вече чувствам, че се обезводнявам.
                              Да, но от чешмата тече ръждива вода.
                              Ще търся друга или пък магазинче някакво.



                              Оказва се, че и пътят към тази чешма не е правилния. Връщаме се обратно и хващаме вярната посока



                              тук една женица се грижи за прехраната си



                              Отправяме се към Крумовград по асфалта.




                              Ей тук, на този завой ни настигна една патрулна кола. И двамата със стоян карахме прави /по разбираеми приини/, но щом доближи патрулката аз седнах и отбих вдясно за да ме изпревари. Стоян обаче заплес .... Правеше някакви странни движения, които аз опреличавам на гъзене. Не видял патрулката, си правеше гимнастика за раздвижване на Д-то, която полицаите не знам как разтълкуваха.
                              5 пъти му подаваха звуков сигнал, ама тоя ларш - ту вляво, ту вдясно, намали, пак даде газ. Па пътя бяхме сами и той не е и очаквал да се появи някой друг.... участъкът беше на завои и нямаше възможност да го изпреварят. По едно време се усети и даде път. Тогава си помислих, че ще имаме разправии, но нямаше ...
                              Ченгето само направи някакъв жест с ръка и си заминал













                              Малко преди Крумовград стъпихме отново на черно и поехме към Маджарово. От тук започва най-обезлюдения район. Само вижте почвата и растителността какви са







                              Тези крави какво ли пасат и пият там, не знам!?



                              тук-таме има по малко зеленина



                              А това тук е селото, за което Жоро ми беше говорил, и което ми направи най-голямо впечатление.

                              с. Чал. Търсих информация за него в интернет, но не намерих много. Според данни на НСИ към началото на 1 януари 2007г. жителите му са били 35 души. Сега не знам дали има и 3-ма души!?





























                              Страшна жега, гробна тишина. От време на време се чува звън на някой чан, закачен на шията на крава. Филмирах се доста. Имах чуството, че тези обикалящи крави са стопаните на разрушените домове





                              Някога тук е имало някой, който явно е изпитвал любов към Родината. Сега обаче е останал само символът, захвърлен в тръните.Нейде вероятно са и костите му ....
                              Дали изобщо някой си спомня тези хора!?



                              На фона на цялата тази тъжна гледка, някой не е имал срам да замъкне ето това:



                              "Проектът се финансира от ЕС"

                              Кой проект!? Кравите ли!?
                              Та то хора не са останали, кой го е грижа за тази табела.
                              п.С. май наистина се работи усърдно по подобни
                              "проекти", които водят до обезлюдяването на цели райони

                              Под едно навесче имаше и три от най-здравите оффроуд машини. Това може би е знак, Че е останал все пак някой дядо или поне до скоро е бил там




                              Направете сравнение между първите и последните снимки! За по-малко от 4 Часа или към 100-150км се върнахме 100 години назад. От лъскавите коли и хотели към гумените галоши, кобилиците и менците, каруците
                              Последно редактирано от Evgeni Enduro; 24-08-11, 15:45.
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар


                              • #90
                                От: На разходка от вр. Ком до Синеморец през Рила, Родопи и …

                                Пек, гробна тишина, грозно грачещи стотици гарвани, реещи се белоглави лешояди, стърчащи дребни говеда по скалисти върхове и изоставени сгради на стотици години. Чал. Мястото, което вече 15 месеца не ми излиза от главата. Това е мястото оставило най-жестоките впечатления в мен от целия този маршрут. Нямам снимки от там. Спрях и не снимах. Човек трябва да бъде там, за да усети онова, което се таи в това място. Аз с думи не мога да го опиша. Своеобразна машина на времето - това е Чал, това е онзи район.

                                Евгени благодаря ти за тези снимки. Месеци наред ми липсваха. Сега пак го видях това място. Някога пак ще се върна там!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X