Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ABS индикаторът свети постоянно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ABS индикаторът свети постоянно

    Днес смених крушката на ABS индикатора на таблото. И забелязах , че свети постоянно...
    Иначе проблеми със спирачките нямам, работят нормално...
    При контакт ABS святка и загасва. Но като тръгна да карам свети непрекъснато...

  • #2
    От: ABS индикатора свети постоянно

    Някой датчик се е отдалечил от колелото
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: ABS индикатора свети постоянно

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Някой датчик се е отдалечил от колелото
      ИзбегАл е!!
      Виж кабелчетата на датчиците! Ако не, значи някой датчик е дал фира! Или е много замърсен!
      Спирачките ще си работят, няма да работи АБС - то!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: ABS индикатора свети постоянно

        А къде се намират тези сензори?

        Коментар


        • #5
          От: ABS индикатора свети постоянно

          Сензорите ще ги намериш като махнеш гумите, но проблема може и да е в вакума.При вакумни хъбове, липсата на вакум за включването им, или преработката им с инерционни може да доведе до недостатъчен вакум (тръбичките, ел.вентила, зимеринги на предни полуоски или маншоните) и изключване на АБС.Първо провери имаш ли 4х4 на практика.

          Коментар


          • #6
            От: ABS индикатора свети постоянно

            Първоначално публикуван от gogo630722 Преглед на мнение
            Сензорите ще ги намериш като махнеш гумите, но проблема може и да е в вакума..
            То, тогава и спирачки няма да има.

            Коментар


            • #7
              От: ABS индикатора свети постоянно

              Спирачки има, но няма АБС.Имах същия проблем преди две години, писах, търсих причината и я отстраних, като изключих магнит-вентила за 4х4 (махнах кабелите).
              А това ми хареса "И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки."

              Коментар


              • #8
                От: ABS индикатора свети постоянно

                То тоя АБС е някъв странен модел - аз лично не съм виждал датчици с кабели на моята.От време на време работи,понякога го усещам наистина как включва (особенно в кал) но изобщо не съм се заглеждал що за модел е.А,по-добре е без него,по-принцип!!!

                Коментар


                • #9
                  От: ABS индикаторът свети постоянно

                  Някой Кии нямат АБС !

                  Коментар


                  • #10
                    От: ABS индикаторът свети постоянно

                    Мдааа и моята никога не е имала.Но пък и няма АБС-и без жици и датчици...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      От: ABS индикаторът свети постоянно

                      и моята лампа светеше, но вече не свети. Проверих всичко и не можах да разбера защо свети. Просто я махнах.
                      Honda HR-V 4WD D16W1

                      Коментар


                      • #12
                        От: ABS индикаторът свети постоянно

                        Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                        и моята лампа светеше, но вече не свети. Проверих всичко и не можах да разбера защо свети. Просто я махнах.
                        Аз пък обратното. Дразнеше ме, че не свети, накрая разбрах, че проблема е в липсата на лампа и взех, че сложих, но сега свети постоянно

                        Разбра ли как да си оправиш показанията на бензиномера. В една друга тема написах решението?

                        Коментар


                        • #13
                          От: ABS индикаторът свети постоянно

                          Няко от моделите имат датчик на задния диференциал. Провери го. Той се намира от горната част към купето. Освен това кабелите водещи към него имат един контакт, който корозира и не контактува добре, а в някои случаи се прекъсва. Аз имах такъв проблем - светна лампата на ABS. Закачих я за диагностика на компютъра, който не отчете никаква грешка. След това погледнах отдолу и открих тази връзка, където като дръпнах единя от двата кабела установих че от корозията се е прекъснал. Направих нова връзка лампата угасна и и всичко си дойде на място.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ABS индикаторът свети постоянно

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sportage-ABS-dat4ici.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5292122Пак да попитам. АБС сензорите на киата само на деференциалите ли са, или има и на самите колелета?

                            Коментар


                            • #15
                              От: ABS индикаторът свети постоянно

                              Предните са на колелата,по точно на шенкелите.Задния е 1 и е в корпуса на задния диф.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X