Обява

Свий
Няма добавени обяви.

масло 15w40 в скорости и раздатка

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: масло 15w40 в скорости и раздатка

    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
    .....Когато тръгнах да сменям маслата в кутията и диференциала на първия ми мерцедес 123 300 Д се оказа, че в кутията и дифа се налива по предписание точно хидравлично масло. Такова му и налях. Така си и отиде с него след няколко години....
    Аз пък му наливах и в СК и в дифа такова каквото имаше в склада на ТКЗС-то и след около 250 000 км. дори не си е отишъл .

    Само да допълня , че и на 190 -та с 5 - степенната СК предписваха ATF , а след 124-та не съм и чул да има модел с диференциално масло .

    А иначе наистина цяла война станала тук ! Но спорът е излишен . Тези , които караме с моторно масло в СК си знаем защо . Останалите ако искат да четат . Ако искат да се излагат - също .
    Човек ( включително и инженер ) се учи и удивлява на света докато е жив .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: масло 15w40 в скорости и раздатка

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Аз пък му наливах и в СК и в дифа такова каквото имаше в склада на ТКЗС-то и след около 250 000 км. дори не си е отишъл .
      Бе ти ако щеш го карай и с рициново, аз казвам какво му даваха по каталог.

      Коментар


      • #33
        От: масло 15w40 в скорости и раздатка

        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
        Бе ти ако щеш го карай и с рициново, аз казвам какво му даваха по каталог.
        По каталог го даваха на автоматична СК . На ръчни се сипваше диференциално. Сигурен съм , че и с рициново ше върви , ама говорим за Мерцедес . Иначе вметката ми към твоя пост беше в потвърждение на това , че не "единствено Фронтерата е извън света" . Просто всичко е въпрос на инженерни конструктивни решения на съответния автомобилен концерн .
        Затова когато човек , който не се е качвал във Фронтера ( камо ли пък да е чел "манюалите" за нея ) почне да дава препоръки къде какво ... на мен ми звучи малко странно
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: масло 15w40 в скорости и раздатка

          Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
          Ей то цяла война стана,знам че трябва да е двигателно но исках да разбера дали става и с 15W40 благодаря ви.Не съм сигорен, но май съм виждал че по каталог като нова фронтерата я дават дори и с 5W40 за скоростната кутия.
          Да става! И вярно,че като нова и дават 5w40 ама като "нова".
          ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

          Коментар


          • #35
            От: масло 15w40 в скорости и раздатка

            Ау, гледам много прогресивна мисъл се е надигнала ...
            И всичкото на базата - така пише в "Справочника на прилежната домакиня".
            За всички, които казаха нещо за часа - моите заключения за тяхната работоспособност. Точно като в приказките за кокошките, петлите, и краварките. Толкова имали акъл - така живели по разписание. Но за оценките ви благодаря, когато ви потрябва нещо в пет сутринта, аз непременно ще ви изпратя линейка от изтрезвителя, ще се обадя от моя телефон.
            Колкото до знанията ви за машиностроенето - там нямам какво да ви изпратя и в шест сутринта, когато сте свикнали да ... Не зная какво. Библиотеките ги отварят по-късно.
            Това че нещо може, не значи че трябва.
            Масла? Отлично. Аз знам и други нискоресурсни агрегати, пуснати със заместващи консумативи. Знам и защо са направени така. Което не значи че е хубаво постоянно да се експлоатират по този начин.
            А вие знаете ли защо? Можете ли да приведете собствени примери? Можете ли да аргументирате кое да е от горните твърдения, по начин различен от "ми то така пише в един форум"?
            Ех, момчета ... (((
            Знаете ли кога на тази планета е възникнал Разумът?
            Когато за пръв път е бил зададен въпросът "Защо?"
            До тук чух кръчмарски мнения, и не чух въпрос какво съм казал, щом не сте разбрали. Като не разбера, аз просто питам, не съдя.
            Но с някои от преждеговорившите, видимо ще прекратя отношенията си. Наркологичните съображения в разговор за трибология, ми се струват не винаги уместни. Аз вкъщи имам прост металографски микроскоп, вие разбирате от часове ... Сигурно сте прави.
            Последно редактирано от Стефан; 27-07-11, 02:39.

            Коментар


            • #36
              От: масло 15w40 в скорости и раздатка

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Ау, гледам много прогресивна мисъл се е надигнала ...
              И всичкото на базата - така пише в "Справочника на прилежната домакиня".
              За всички, които казаха нещо за часа - моите заключения за тяхната работоспособност. Точно като в приказките за кокошките, петлите, и краварките. Толкова имали акъл - така живели по разписание. Но за оценките ви благодаря, когато ви потрябва нещо в пет сутринта, аз непременно ще ви изпратя линейка от изтрезвителя, ще се обадя от моя телефон.
              Колкото до знанията ви за машиностроенето - там нямам какво да ви изпратя и в шест сутринта, когато сте свикнали да ... Не зная какво. Библиотеките ги отварят по-късно.
              Това че нещо може, не значи че трябва.
              Масла? Отлично. Аз знам и други нискоресурсни агрегати, пуснати със заместващи консумативи. Знам и защо са направени така. Което не значи че е хубаво постоянно да се експлоатират по този начин.
              А вие знаете ли защо? Можете ли да приведете собствени примери? Можете ли да аргументирате кое да е от горните твърдения, по начин различен от "ми то така пише в един форум"?
              Ех, момчета ... (((
              Знаете ли кога на тази планета е възникнал Разумът?
              Когато за пръв път е бил зададен въпросът "Защо?"
              До тук чух кръчмарски мнения, и не чух въпрос какво съм казал, щом не сте разбрали. Като не разбера, аз просто питам, не съдя.
              Но с някои от преждеговорившите, видимо ще прекратя отношенията си. Наркологичните съображения в разговор за трибология, ми се струват не винаги уместни. Аз вкъщи имам прост металографски микроскоп, вие разбирате от часове ... Сигурно сте прави.
              Стефане Стефанее... пак се измъкваш с високопарни философски безсмислици които не казват нищо. Ми да те попитам ти като си учил СЪПРОМАТ приемал ли си написаното в учебниците за истина? Щото с по-горното си изложение оставям с впечатлението, че и на преподавателите си философствал, "това че го пише не значи че е истина". Не виждам един ползвател на даден предмет как да не приема съветите от производителя за това как да го поддържа. И да аз мога да се обоснова защо не трябва да се кара с трансмисионно, но това е защото знам как изглежда кутията отвътре, също така съм виждал счупена такава ( пак от вътре ) заради това че е карана с трансмисионно. Ти виждал ли си такава кутия? Моята фронтера ( една от трите ) се кара вече 280 000 км. с двигателно масло в скоростите, проблеми няма. Но тебе няма да те убеждавам, няма смисъл нямам и стимул. Ти явно не приемаш нормалните взаимоотношенията между хората и се смяташ за нещо повече от останалите и от тази си позиция можеш да обиждаш всеки и да смяташ, че това ти е право. Живей си и си карай УАЗ-ката и ако някога имаш късмета да си купиш Фронтера, моля те недей да спориш с производителя ( освен ако нямаш 4000 лв. за СК ).
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                Стефане много си сладък като те хванат натясно. То е ясно че няма да се извиниш (то няма и за какво разбира се ) - вземи барем пиши на японците да се извинят на теб, за това че половината японски коли се карат по сервизна книга с двигателно масло от поне 30 години насам. Като почнеш с всичките ми сивици. Как не ги е срам така да се излагат - не знам.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #38
                  От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                  човек се учи докато е жив ..........................................................................................................
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #39
                    От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    половината японски коли се карат по сервизна книга с двигателно масло от поне 30 години насам.
                    И 99 % от мотоциклетите също... Там пък за гъзария скоростите и двигателят се смазват с общо масло в повечето случай тънки двигателни масла като 0W30 - 0W50 пак от 30 г. насам, те японците явно са прости или са скрънци за да ползват едно масло :-))))
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #40
                      От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                      И аз мислех да го напиша това за моторите, ама там сигурно е друго, освен че маслото смазва двигателя, скоростите че и съединителя, може би от там идва разликата? Сигурен съм че има неща препоръчвани от производителя които могат да бъдат заменени с нещо друго (по-добро?), и те (производителите) не го влагат, за да не оскъпяват продукта, не вярвам някой производител на коли умишлено да влага части с кратък ресурс и потенциално опасни за околните, защото все някой, някъде, някога ще забележи и ще го разкъсат на парчета(условно казано).

                      Коментар


                      • #41
                        От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Ау, гледам много прогресивна мисъл се е надигнала ...
                        И всичкото на базата - така пише в "Справочника на прилежната домакиня".
                        За всички, които казаха нещо за часа - моите заключения за тяхната работоспособност. Точно като в приказките за кокошките, петлите, и краварките. Толкова имали акъл - така живели по разписание. Но за оценките ви благодаря, когато ви потрябва нещо в пет сутринта, аз непременно ще ви изпратя линейка от изтрезвителя, ще се обадя от моя телефон.
                        Колкото до знанията ви за машиностроенето - там нямам какво да ви изпратя и в шест сутринта, когато сте свикнали да ... Не зная какво. Библиотеките ги отварят по-късно.
                        Това че нещо може, не значи че трябва.
                        Масла? Отлично. Аз знам и други нискоресурсни агрегати, пуснати със заместващи консумативи. Знам и защо са направени така. Което не значи че е хубаво постоянно да се експлоатират по този начин.
                        А вие знаете ли защо? Можете ли да приведете собствени примери? Можете ли да аргументирате кое да е от горните твърдения, по начин различен от "ми то така пише в един форум"?
                        Ех, момчета ... (((
                        Знаете ли кога на тази планета е възникнал Разумът?
                        Когато за пръв път е бил зададен въпросът "Защо?"
                        До тук чух кръчмарски мнения, и не чух въпрос какво съм казал, щом не сте разбрали. Като не разбера, аз просто питам, не съдя.
                        Но с някои от преждеговорившите, видимо ще прекратя отношенията си. Наркологичните съображения в разговор за трибология, ми се струват не винаги уместни. Аз вкъщи имам прост металографски микроскоп, вие разбирате от часове ... Сигурно сте прави.
                        По въпросът с извинението, долния цитат изчерпателно отговаря на четящите темата, понеже в горния такова не видях.
                        Искал някой да се доизложи - насила хубост не става, не можеш да го спреш.

                        Всеки държащ на себе си човек би се извинил публично, след като е наругал безпричинно хора, пак публично.
                        Нямам намерение да ти обяснявам защо Фронтерата ползва двигателно масло в СК - ти, който половин Фронтера си нямал или обслужвал, влезе с калните ботуши в темата и се разкрещя, че който ползва това, което трябва е идиот.
                        "Защо?" трябваше да питаш ти, след като досега не си разбрал, че има различни решения за един и същ вид работа.
                        Въпросните нискоресурсни агрегати/СК и РК/на Фронтера, изкарват без проблем 500 000 + км без да хлопнат или тропнат, вият и т.н.
                        Това се случва, ако четеш какво са написали да се налива в тях.Ако някой като теб, ала "те такова животно нема", я наблъска с трансмисионно масло, автоматично я попилява и си плаща за бетонираните в задни години представи/знания кое с какво се движи - като поп.
                        Защо?
                        Ами от идиотчета свестен отговор как да получиш, разбираемо е, те и с наръчника на домакинята се батлачат често.
                        Ти, обаче, като един настоящ ерудит, отвори дебелите си книги или каквото сметнеш за добре и виж за устройството на тези кутии има ли нещо, различно от това, което смяташ, че има в една кутия.
                        Има ли в тях някакви дупчици, те от своя страна за какво са там, оптимизират ли нещо, как го оптимизират, като са едни прости дупчици и не на последно място, защо, аджеба, глупавите японци са ги направили толкова малки, че през тях трансмисионното масло не преминава свободно и те не могат да изпълняват функцията си с него.
                        Когато разбереш въпросното устройство, заповядай да говорим като равноправни познавачи на един от агрегатите на Опел Фронтера.
                        Докато добиеш въпросните знания е хубаво да се подвизаваш там, където имаш някакви, макар и бегли познания.
                        За тази тема/и аналогични такива в раздела/ не става въпрос - подпечатано е с тирадите ти лично от теб, в които има само незнание и обилно количество празни приказки, гарнирани с някакви помпозни флинтифлюшки, зер някой се заблее по фешън речника ти и пропусне същността на двете публикации.
                        Последно редактирано от maxxx; 27-07-11, 17:41.

                        Коментар


                        • #42
                          От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                          Когато си купувах първата Хонда, я взех практически без пари. Заради проблем със скоростите. 2ра включва адски трудно, първа - никак.
                          Въпроси към привържениците на тезата, че "всички трансмисии са с трансмисионни масла":
                          1. какъв беше проблема.
                          2. Колко издържат "нискоресурсните" скорости.

                          Отговори:
                          1. Някой бунак беше налял трансмисионно масло. Смених го с каквото трябва (10W40, полусинтетика) и О! Чудо, скоростите се ремонтраха! при това говорим за CRX, на който включването на скоростите и в двете посоки става МНОГО БЪРЗО.
                          2. Продадох въпросната Хонда на 320 000км. Нискоресурсните скорости не бяха мръднали.

                          От тогава ми минаха през ръчичките още няколко различни Хонди, повечето страдаха от все същото - "опитни" жигуладжийски пенсии, много уверени в собствените си знания и в превъзходството си над глупавите японци, твърдо убедени, че това, дето го пише в мануала, са готварски рецепти...

                          Към колегата, пуснал темата - може и с 15W40, но все пак погледни и другите спецификации на маслото. По Аутодата направо си го дават с 15W40 дже.
                          Ако давиш колата твърде често по дълбокото и се налага да го сменяш често, почти няма разлика дали е 10W40 или Диона10
                          Последно редактирано от tef4o; 27-07-11, 09:54.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                            При моторите със съединител в маслена баня е друга губерня, там си трябват мотоциклетни двигателни масла които хем да мажат хем да не предизвикват приплъзване на съединителя. Едно време ставаше и автомобилно масло, но модерните автомобилни масла имат прекалено много добавки против триене които често не са добре дошли за мотоциклетен съединител.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #44
                              От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                              Май верно работата си е за извинение.
                              Мотоциклетите откога са високоресурсни? 1 000 километра? 20 часа?
                              И танковете могат да вървят със шльоковица в резервоарите, и самолетите - с нафта в хидравликата. И?
                              Фронтерите, и те ли са високоресурсни? Или трансмисионното масло е едно за всичко по света?
                              Да, правят го за екслоатационна универсалност. Идеята е отлична, а резултатите - не особено. Заради което пък и въпросния автомобил е известен повече с проблемите, отколкото с резултатите си.
                              Знам една книжка в книжарницата на МЕИ-то, там има и таблици, по които човек може да избере маслата, и да спаси колата си. Обаче струва десет кинта, а аз не мога да се извиня за по толкова на всички ви. Толкова повече, че сладките приказки ги знам от нейния автор, силно уважаван в средите специалист, и не е моя работа да го преразказвам. Който иска - чете. Който го мързи - и така знае всичко.

                              Коментар


                              • #45
                                От: масло 15w40 в скорости и раздатка

                                Добрия тон е труден за спазване при такъв събеседник... Относно ресурса на колко стотин хиляди е твоита УАЗка Стефчо (((((((((((((* (Май верно работата си е за извинение.
                                Мотоциклетите откога са високоресурсни? 1 000 километра? 20 часа?

                                Фронтерите, и те ли са високоресурсни? )))))))))!!!!!!!!!!!
                                Последно редактирано от isuzo; 28-07-11, 08:59.
                                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X