Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на виско муфа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ремонт на виско муфа

    Аз си взех едно китайче ELM 327 Bluetooth за 7 лв. Не вярвах, но чете някакви живи данни от Тераното 2000 г. В това число температурата на водата. Та днес 50 км, първите 2-3 км фуча, после спря. Достигна температура 82-3 градуса.

    Не знам колко вярно отчита, но мисля да си водя някаква статистика кога каква температура държи. Защото стрелката ми при 73 градуса се кротва на 2 мм преди средата и при 83 си стои на същото място.

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #77
      От: Ремонт на виско муфа

      В няколко подобни теми четох, че ползват 10 000.
      Какво се е получило при теб и как ще се държи във времето, ще разказваш.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #78
        От: Ремонт на виско муфа

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        В няколко подобни теми четох, че ползват 10 000.
        Какво се е получило при теб и как ще се държи във времето, ще разказваш.
        Бъзика се за картона.В купето нема дупки , а термостатът е изправен.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #79
          От: Ремонт на виско муфа

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Бъзика се за картона.В купето нема дупки , а термостатът е изправен.
          Ама грам метеорология няма в поста ми, демек, не weather, а time !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #80
            От: Ремонт на виско муфа

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            В няколко подобни теми четох, че ползват 10 000.
            Какво се е получило при теб и как ще се държи във времето, ще разказваш.
            Предполагам зависи и от модела виско, но според мен гъстотата не е чак толкова важна, стига да не е прекалено гъсто. Иначе и обикновено масло да се сложи пак ще работи. Проблемът е, че то е температурно зависимо и ще работи по един начин в студа и по друг начин в жегата
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #81
              От: Ремонт на виско муфа

              Така е, температурите се определят от биметалния клапан, а вискозитетът определя модулацията, демек честотата на отваряне и затваряне на клапана.

              Коментар


              • #82
                От: Ремонт на виско муфа

                Да де, те нещата са свързани. Вискозитетът ще определи времето, през което виското ще е напълно сработило, т.е. за колко време ще се отцеди обратно в резервоара след затваряне на клапана. Т.е. при достигане на работна температура колкото е по-рядко, толкова по-често ще включва и изключва.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #83
                  От: Ремонт на виско муфа

                  Допълнение по темата - смених маслото с 10000. С 5000 като че не зацепваше достатъчно и се опасявах, че лятото може да се окаже проблем, затова го напълних с по-гъсто. Сега няма как да разбера кога включва и изключва, щото е хладничко тук, но догодина ще си проличи. Засега съм доволен от резултата. С нов радиатор, нов термостат и рециклирано виско загрява до 90 градуса за 10 минути и имам парно, дето чак не се търпи от жега на макс, а стрелката не мърда ни в баир, ни по надолнище ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ремонт на виско муфа

                    Допълнение по темата. След близо година каране, виското все още се държи отлично и няма никакъв намек за загряване нито при работа на място, нито по магистрала в баир. Считам ремонта за успешен
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X