Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на виско муфа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремонт на виско муфа

    Първоначално публикуван от krasitotkov Преглед на мнение
    Разбирам подозренията ти но аз правих тази процедура и на двата си джипа и проблеми никакви,изрично сам казал от новото по добро няма но и за този варянт гарантирам.
    Не бе човек, не се заяждам. Просто тия дни ми минаха през ръцете няколко килограма епоксидна смола и заради една гадост, си правих всякакви тестове и имам съвсем свежи наблюдения. Затова питам, просто ми се видя малко странно.
    От друга страна, пълнили сме виско (Самурай) и с трансмисионно масло, като се скапа насред гората - свърши работа, прибра ни, но предпочитам да не пробвам пак без нужда
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      От: Ремонт на виско муфа

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Не бе човек, не се заяждам. Просто тия дни ми минаха през ръцете няколко килограма епоксидна смола и заради една гадост, си правих всякакви тестове и имам съвсем свежи наблюдения. Затова питам, просто ми се видя малко странно.
      От друга страна, пълнили сме виско (Самурай) и с трансмисионно масло, като се скапа насред гората - свърши работа, прибра ни, но предпочитам да не пробвам пак без нужда
      Приятел, не съм се засегнал, но искам да ти кажа, че това за което говоря съм го пробвал и във времето се е доказало, че макар и временно /като предния ми джип 2.8/ вече две години не е мръднало виското а и то е със смола, а той се натоварва извън асфалта доста.

      Коментар


      • #33
        От: Ремонт на виско муфа

        http://forums.overlander.com.au/view...6c0da9e6175bff

        Ето ви го в картинки. Тоуота продават оригинален силикон за пълнене на виско съединител. Ако ползвате Google ще видите, че го ползват за най различни марки коли.
        За нечетящите английски- в последния пост дават трите вида силикон като част-номер. 3000 е за обикновенни коли, 4000 е за спортната Селика, 10 000 не е предписано за определен модел Тоуота. Колкото по висок номера, толкова по-голям вискозитет, толкова по-твърдо зацепва. В Австралия ползват 10 000. Шишето струва ~$10-$15. трябвали 2 шишета. Някой да пробва да пита в Тоуота дали могат да доставят тия шишета. Ако не-Интернет...

        P.S някои казват, че 10 000 било за големите джипове на Тоуота.

        http://forum.ih8mud.com/80-series-te...heating-4.html

        Ей на още снимки. Дано не ме сритат с тия линкове към други форуми...

        Слвд кратко ровене разбрах, че силикон с 10 000 cst спесификация се ползва за пълнене на диференциала на радиооправляеми колички. На линка долу можете да си намерите такъв силикон.

        http://demonpowerproducts.co.uk/prod...oducts_id=3421
        Последно редактирано от NIKSD; 23-07-11, 15:58. Причина: линк добавка
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #34
          От: Ремонт на виско муфа

          И тема в тоя форум имаше показваща как са по 4 кинта тия шишенца на Ибей.Вьпреки това аз сьм с изльгани перки на климатика за да включват на по-ниска температура,термостат на 76 градуса,а не оригиналните 96 и ново виско което не му се чува гласа,няма как да загрее толкова,че да му се наложи да влезе в играта.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Ремонт на виско муфа

            Благодаря на колегата Ник за линка от който аз вече си поръчах силиконово масло. Всички други експирименти за които прочетох по горе водят до разрушаване на виско муфата. Маслото си е консуматив .Сменя се О пръстена ,долива се и готово.
            Последно редактирано от blago4x4; 23-07-11, 17:36.
            FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
            BJ42 04 1982
            FJ62 11 1983 skipe blago4x4
            LZ 2 BHB

            Коментар


            • #36
              От: Ремонт на виско муфа

              Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
              ето и вина JMB0RV430PJOO1174
              Малко си го объркал, в него не може да има буква "О". Това са нули.
              Ами излиза, че фабрично не си имал климатик. Слаган е допълнително и са решили да спестят вентилатора.
              http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/...U37MXLHEufskM=

              Коментар


              • #37
                От: Ремонт на виско муфа

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Малко си го объркал, в него не може да има буква "О". Това са нули.
                Ами излиза, че фабрично не си имал климатик. Слаган е допълнително и са решили да спестят вентилатора.
                http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/...U37MXLHEufskM=
                Аха ,благодаря колега за инфото ,ясна работата ... вече търся перка и ще я слагам ,дано помогне ...
                MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                Коментар


                • #38
                  От: Ремонт на виско муфа

                  Абе то работата не е много ясна защото и мойто 3.0 v6 177кс внос от Англия има климатик , а няма ел перка , а климатика си работи повече от перфектно
                  Михаил Войнов 0988814423

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ремонт на виско муфа

                    И мойто няма перка , а климатика си бачка супер ( пу-пу..).
                    LZ5ZI qth HASKOVO
                    Pajero II GLS 3000 V6

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ремонт на виско муфа

                      Ми то и мойто си работи перфектно ,но ми вдига температурата ,примерно като почна да качвам някаде планински път за по дълго,даже и в града я вдига вече ...а по равно температурата не марда ...знам ли защо едни имат други нямат ,но аз ще си му сложа ,за да съм спокоен ...
                      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремонт на виско муфа

                        между другото, погледнах преди малко една Тойота Сърф, има клима, няма електрическа перка, климатика си бачка като пич. И си е така заводски, внесена е от Япония. Може би не се налага да има втора перка? Не съм в час, просто предположение.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремонт на виско муфа

                          Аз разсъждавам така: виското започва да зацепва и охлажда над 80°, а кондензаторът на климатика ако загрее до толкова ще сработи защита или по налягане, или по температура, той не бива да загрява над 60°. Затова мисля, че конструкторите не биха оставили двата радиатора с едно общо охлаждане - виско. Но знам ли?
                          А електрическата перка не е задължително да е само отпред, Когато е само такава, може да е и зад радиаторите и да се управлява от компа.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт на виско муфа

                            Аз доколкото знам още с пускането на климатика ,перката започва да работи ...
                            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремонт на виско муфа

                              Налягане и температура са нещата които включват перките та им трябват дадено време преди да зацепят и няма голямо значение вьншната температура.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ремонт на виско муфа

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                http://forums.overlander.com.au/view...6c0da9e6175bff

                                Ето ви го в картинки. Тоуота продават оригинален силикон за пълнене на виско съединител. Ако ползвате Google ще видите, че го ползват за най различни марки коли.
                                За нечетящите английски- в последния пост дават трите вида силикон като част-номер. 3000 е за обикновенни коли, 4000 е за спортната Селика, 10 000 не е предписано за определен модел Тоуота. Колкото по висок номера, толкова по-голям вискозитет, толкова по-твърдо зацепва. В Австралия ползват 10 000. Шишето струва ~$10-$15. трябвали 2 шишета. Някой да пробва да пита в Тоуота дали могат да доставят тия шишета. Ако не-Интернет...

                                P.S някои казват, че 10 000 било за големите джипове на Тоуота.

                                http://forum.ih8mud.com/80-series-te...heating-4.html

                                Ей на още снимки. Дано не ме сритат с тия линкове към други форуми...

                                Слвд кратко ровене разбрах, че силикон с 10 000 cst спесификация се ползва за пълнене на диференциала на радиооправляеми колички. На линка долу можете да си намерите такъв силикон.

                                http://demonpowerproducts.co.uk/prod...oducts_id=3421
                                До тук добре (голема икономия), за моето П2 2.5 какъв вискозитет ще ми трябва? Погледнах цените във ибей и ударих на греда, т.е. шишенце струва 12 лири ама доставаката е 47 английски камъка, което си е над 100 наши камъка. Причината, е че са от Австралия
                                Последно редактирано от killyou; 25-07-11, 21:48.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X