Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Montana

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin - Montana

    Виждам,че никой не иска да се престраши и да пусне тема за новото отроче на Гармин - серията Монтана. Засега не разполагам с такъв уред,но и това може да стане. Първите ми впечатления са,че е уголемен и забързан Орегон.

    Линк към сайта с инфо за Монтана:

    http://gpsrchive.com

    http://www.gpsrchive.com/Montana/index.htm
    Последно редактирано от Валери Недялков; 19-02-17, 10:44.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

  • #2
    От: Garmin - Montana

    При тази цена, аз няма да пускам тема, а жалко

    Коментар


    • #3
      От: Garmin - Montana

      Цената на Монтана 600 е малко по-солена отколкото беше в началото на Орегон 550. 600 няма фото камера,но това не е проблем. Аз и сега не ползвам камерата на Орегона си.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #4
        От: Garmin - Montana

        Montana 650t http://www.garmin.bg/?s=5&i=349 е на цена 1179 лв. за тези пари може да се вземе най-добрият андроид (или уиндоус) телефон, който освен ГПС-а има и и 1000 Други приложения. Съжалявам, но за мен тези цени са БЕЗУМНИ (лично мнение).
        И все пак, ако някой ми го подари ще го ползвам с Удоволствие

        Коментар


        • #5
          От: Garmin - Montana

          Цената на 600 е 873 лв. Доколкото си спомням, преди 2 години за Орегон 300 броих около 750. Та не ми се вижда по-скъп от предишни нови модели.
          Не ми харесаха обаче две неща, за да го взема:
          - прекалено е голям. Не мисля, че за пешеходен туризъм ще е много удобно с тези 4"
          - цените на стойките за кола и мотоциклет. А без тях, гласова навигация няма...
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Garmin - Montana

            Ако някой притежава Гармин Монтана, моля да сподели мнение. Чудя се дали да изчакам Етрекс 30.

            Коментар


            • #7
              От: Garmin - Montana

              Първоначално публикуван от bboyan Преглед на мнение
              Ако някой притежава Гармин Монтана, моля да сподели мнение. Чудя се дали да изчакам Етрекс 30.
              Аз не намирам много общо между двата, освен, че са водо и ударо устойчиви.
              Етрекс си е основно пешеходен гпс. Няма тъчскрийн. Бутоните са удобни за работа пеша. Не съм сигурен поддържа ли автомобилен профил.
              Монтана според мен е основно за джип/мотор/атв с опцията от време на време да го носиш и пеша. Обаче с тези размери и тегло, не мисля, че ще е от най-удобните.
              Гледах го, четох за него, дори имах късмета да го видя и пипна на живо при Събин...Накрая си взех Дакота
              За мен размерите и леснотата да го носиш винаги с теб надделяха над големия екран и екстрите на Монтана. Дори по-удобен ми е и от Орегон.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Garmin - Montana

                А туй чудо на техниката дали ще може да работи с няколко карти както нувитата?

                Коментар


                • #9
                  От: Garmin - Montana

                  Имам Монтана 650 не съм го използвал много но за картите е точно като нувито работи с колкото карти му сложиш и чете голями файлове. Имената на файловете в устройството може да са каквито си искаш само разширението *.img

                  Коментар


                  • #10
                    От: Garmin - Montana

                    През месец септември тази година си закупих последния модел Монтана 680Т, заедно със стойката включваща говорител и микрофон. Не съм го тествал още подробно в планински условия, но досега съм доволен от него. Гласовата му навигация работи и при картата OFRM TOPO, зареждам чрез допълнителна карта памет тракове и местоположение на пещери, има доста по добро разположение на икони и достъп до функциите от предишния ми - Колорадо 300. Надявах се в темата да намеря повече коментари от по компетентни от мен по темата хора, но виждам, че отдавна в нея няма дискусии. Когато имам повече информация и лични впечатления от новият ми навигатор, ще ги споделя тук. Приятен ден и успехи на всички форумци...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Garmin - Montana

                      Първоначално публикуван от evtik Преглед на мнение
                      През месец септември тази година си закупих последния модел Монтана 680Т, заедно със стойката включваща говорител и микрофон. Не съм го тествал още подробно в планински условия, но досега съм доволен от него. Гласовата му навигация работи и при картата OFRM TOPO, зареждам чрез допълнителна карта памет тракове и местоположение на пещери, има доста по добро разположение на икони и достъп до функциите от предишния ми - Колорадо 300. Надявах се в темата да намеря повече коментари от по компетентни от мен по темата хора, но виждам, че отдавна в нея няма дискусии. Когато имам повече информация и лични впечатления от новият ми навигатор, ще ги споделя тук. Приятен ден и успехи на всички форумци...
                      Дали може да споделите сега впечатления и мнения относно модела, след година експлоатация? Планирам покупка на 680.

                      Изпратено от моят PRA-LX1 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Garmin - Montana

                        Аз съм горд собственик на предишната генерация Монтана 600. Като цяло за мен този модел си е супер. Новите модели които смениха 650 и 600 не виждам с какво повече превъзхождат старите модели. Единствения плюс който виждам е вече поддръжката и на Глонас сателитите. За някой работата с тъч дисплей може да му се вижда плюс но за мен си е минус. Старите резистивни екрани по ми харесват. При -20 градуса не е никакъв проблем да оперираш с дебели ръкавици. Иначе като цяло наличието на камера в 680 не е някакъв сериозен плюс. Реално всеки един съвременен телефон сигурно би снимал по хубаво от Гарминския GPS но като гледам текущите цени не е голяма разликата в цената на модела с камера и без така че ако се предпочита него може да се прежалят едни пари за него. Иначе като хибридна работа съм супер доволен от модела. Навигираш си до мястото където ще ходиш с гласова автомобилна навигация и оттам насетне хващаш пеша примерно. Това за мен си е супер и въобще не съжалявам за този модел откакто съм го взел. Е като цяло не поддържа повечето от екстрите на съвременните нувита но за базова автомобилна навигация си е супер като цяло и върши работа.
                        Даже учудващо е че Гармин не го зарязаха и откъм софтуерна поддръжка и последния му ъпдейт е от края на миналата година, както подобно направиха с други техни модели GPS и. И накрая с една дума няма да съжалява който си вземи този модел. Единствения му по сериозен недостатък са габаритите и теглото му но се свиква бързо с тях.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X