Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къси колани за кошче за новородено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къси колани за кошче за новородено

    Здравейте!!!

    Наскоро станах татко, приятели ни подариха ново кошче за новородено. Реших да го сложа на местото по предназначение, но срещнах голяма трудност със закопчаването му към колана. Следвам стриктно инструкцията, показана на упътването на кошчето, но колана идва къс .
    Колата е Опел Астра Ф,монтажа на кошчето се извършва на задна дясна седалка.
    Още не смея да сложа детето поради съображения за сигурност.
    Някой да е срещал симптома "къс колан"?

  • #2
    От: Къси колани за кошче за новородено

    В началото всички сме така
    Ще намериш правилния начин след още няколко опита

    Коментар


    • #3
      От: Къси колани за кошче за новородено

      Аз пък все си ги връзвам по мой си начин и колана ми стига и по-здраво става , пробвай различни начини и ще успееш

      Коментар


      • #4
        От: Къси колани за кошче за новородено

        Честито бебе, да сте живи и здрави!
        За кошчето - преди всичко - наистина още няколко опита Опитай с леко наместване на наклона на кошчето - да го поизправиш леко например.
        Ако не става и коланът наистина е къс, има няколко варианта:
        - смяна на колана (не знам колко е лесно за въпросната кола) или смяна на кошчето (може да излезе по-евтино, ама с колата преед магазина, за да се пробва)
        - компромис с указания начин на закачане и закачане по друг начин, но това не е препоръчително, защото в повечето случаи означава и компромис със сигурността (не споря, че е възможно да има и сигурни такива, ето колегата казва, че е намерил такъв)
        - ако предните колани са по-дълги - слагане на кошчето на предната седалка - може да е малко по-опасно от задната, но пък със сигурност е по-безопасно от невързано на задната. Задължително изключен еърбег, ако има такъв.
        При всички случаи поздравления за използването на кошчето, от това наистина може да зависи животът на детето ти.

        Коментар


        • #5
          От: Къси колани за кошче за новородено

          Благодаря на всички за съветите!!!

          Ако си го купувах от магазин - добре, ще го пробвам на място, ако трябва ще го сменя. Но то е подарък, мисля че дори не е купено от нашия град, така че ще се оправим по някакъв начин. Ако трябва ще сменя колана.

          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            От: Къси колани за кошче за новородено

            Първоначално публикуван от rosicha Преглед на мнение
            Благодаря на всички за съветите!!!

            Ако си го купувах от магазин - добре, ще го пробвам на място, ако трябва ще го сменя. Но то е подарък, мисля че дори не е купено от нашия град, така че ще се оправим по някакъв начин. Ако трябва ще сменя колана.

            Поздрави!
            По добре смени бебето за батко,кака и няма да имаш проблеми с колана............
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Къси колани за кошче за новородено

              Това ще го ползваш 6-8 месеца,после минаваш на нормална седалка с лице кьм движението,седалка която е по-голяма и с по-дьлги колани.Там ще се яви проблема с размера на самата седалка / в зависимост от модела де / и ако малкия ще е сам на задната е лесно,пляскаш трона в средата и пей сьрце,бабите да му мислят как да се сгьват и как да затварят вратите.
              ОБАЧЕ днес местя троновете на моя от средата в задна дясна и ще направя опит да сложа базата на бебешкото столче на задната лява.И ако не стане ще си псуваме заедно.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Къси колани за кошче за новородено

                Няма къс/дълъг колан те са стандартни просто не можеш да уцелиш точното положение .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Къси колани за кошче за новородено

                  Ако говориш за заден десен колан (на ролка), проблемът ти най-вероятно е че коланът ти блокира в "режим столче" (аз така му викам ) преди да си го изтеглил докрай.

                  Блокажът става като се изтегли коланът до край, ИЛИ като се изтегля навън под даден ъгъл. Предвид че при слагането на столче ъгъла под който излиза колана е малко произволен от многото въртене и налучкване, не е никак трудно да го блокираш в този "режим". Блокира ли - вече може да върви само на прибиране, но не и на изтегляне, докато не стигне до съвсем прибрано положение.

                  Ети ти най-безболезнената процедура:

                  - Изтегляш целия колан до край ПРЕДИ да тръгнеш да го закачаш по столчето, и го държиш изтеглен. Ще забележиш че отпуснеш ли го малко - няма повторно изтегляне. Ако искаш да го опънеш пак до край - трябва да го прибереш до край и после пак да го изтеглиш.

                  - Закачаш столчето. Наместваш го.

                  - Обтягаш колана. Ще усетиш че вече няма отпускане, само затягане.

                  Успех.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къси колани за кошче за новородено

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Ако говориш за заден десен колан (на ролка), проблемът ти най-вероятно е че коланът ти блокира в "режим столче" (аз така му викам ) преди да си го изтеглил докрай.

                    Блокажът става като се изтегли коланът до край, ИЛИ като се изтегля навън под даден ъгъл. Предвид че при слагането на столче ъгъла под който излиза колана е малко произволен от многото въртене и налучкване, не е никак трудно да го блокираш в този "режим". Блокира ли - вече може да върви само на прибиране, но не и на изтегляне, докато не стигне до съвсем прибрано положение.

                    Ети ти най-безболезнената процедура:

                    - Изтегляш целия колан до край ПРЕДИ да тръгнеш да го закачаш по столчето, и го държиш изтеглен. Ще забележиш че отпуснеш ли го малко - няма повторно изтегляне. Ако искаш да го опънеш пак до край - трябва да го прибереш до край и после пак да го изтеглиш.

                    - Закачаш столчето. Наместваш го.

                    - Обтягаш колана. Ще усетиш че вече няма отпускане, само затягане.

                    Успех.
                    Аз такъв колан не съм виждал, това да не са белезници.
                    Ако човек е вързан с такава "тресчотка", ще бъде без въздух след половин километър.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къси колани за кошче за новородено

                      Да, ако направи цялата комбинация процедури да го "превключи" в такъв режим. Което никак не е лесно да се направи от "мястото на потърпевшия", тоест - от мястото на този който се закопчава.

                      Системата се казва ALR – Automatic Locking Retractor, и по принцип се комбинира със стандартната ELR - Emergency Locking Retractor, която е стандартната система "в нормална ситуация коланът си шава свободно, при политане на тялото напред достатъчно бързо - блокира".

                      И двете са чисто механични системи, съществуват от време оно, и нямат нищо общо с разните умни колани, планки с изчислено отпорване при удар и прочее умни пиро патрони.

                      В нормални условия да се убиеш не можеш дори да заподозреш че има такава система. Аз го открих по трудния начин, тъщата все успяваше да задейства блокажа понеже се кълчи и измъква колана под невероятни ъгли, и после реве "ами изтеглила съм го до край и пак е къс", а е изтеглила примерно 50 сантиметра колан.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къси колани за кошче за новородено

                        Определено коланите на задните седалки са по-къси. На предната седалка се закопча идеално колана. Ще послушам съвета на Eager и май ще се возим отпред. Утре на работа ще пробвам кошчето на други две Астри.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къси колани за кошче за новородено

                          Е аз каква я свьрших вчера.Идва брат му на малката хала та се налага още една седалка да се монтира.Гадните нацисти обаче не са предвидили да се возят деца там,а за 2 пьк сьвсем,коланите не само идват кьси ми няма място за закачането им.Колана на колата се ползва,но коланите на самото столче няма как да се закачат ако не и теглих една майна и не разглобиш малко от колата.

                          Возилото 140 от МАРКАТА,модел Дакел,в модела Пудел или кьса база как ще го играя това сьвсем не ми е ясно,там не виждам как ще се сьбере,а и като помисля,че след десетина месеца Рекарото ще е 2 броя и сьвсем сечено.

                          Пьрва снимка - махам седалката.Ако Рекарото трябва да е на самата седалка,а не в средата както беше до сега няма място за закотвяне на колана защото от страната на вратата излиза само колан между седалката и облегалката и няма нищо за което да се закачи колана на Рекарото.



                          е това е колана на Рекарото



                          Засмуках си палеца точно за секунда,отворих си раницата,взех 2 шегела и клещи и глей ко стаа.



                          Това реално е мястото от което дьрпаш колана закотвено с шегел за колана на Мерца,а самата катарама на колана на Рекарото е навряна между облегалката и резервоара на колата.Шегела дьржи около 900 килограма та той гарантира поне едно катапултиране,там грешка няма.





                          От другата страна е лесно ако проволките на колана са малко дьлги,моите са кьси на тая кола,на другата по-стават.











                          Гледай тука - по-близкия колан си е колана на колата,ония по-далечния е колана на самата седалка който си влиза като оригинален в цепката и е закотвен кьм оригиналния на Мерцедеса.





                          И интересната част - закотвянето на малката база за Чикото на бебето.Ползвам сьщата проволка на централния колан за да закотвя колана на Чикото.Няма огьване това,няма място защото вече е хванат колана на голямата,а и самия колан на Чикото е кьс и няма как да завьртиш базата за да е удобно.Те тва ми Фана 20 минути псуване и забара за пипане на катарамите,че няма закачане после.



                          И колана на Мерцедеса минава през Чикото,сивия е неговия си колан.



                          Това в стегнато сьстояние,има все още място за баба му,другата ще кара пилотния.



                          От сега се чудя как ще сьбера 2 Рекарота след десетина месеца.В средата няма начин,единия в ляво,другия в дясно,бабите на конвой зад нас.



                          Рекарото модел ПРОСПОРТ,деца над десетина месеца.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къси колани за кошче за новородено

                            Веселбата с коланите е пълна. Още помня как разглобих половината кола, за да наместя първото столче ... след поне петнайсетина ВНИМАТЕЛНИ прочитания на Мануел-а, разбрах каде ми е грешката. Иначе то не бяха роднини на продавачката, то не бяха на византийците майките, то не бяха "ситните японци" виновни. Накрая всичко си дойде на мястото. После още поне 10 модела столчета сменихме, но винаги с идеята, че не са виновни коланите и малките дупета на японците, нито големите гръцки бебета . Успех със столчето и пробвай да смениш колата - не заради коланите
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къси колани за кошче за новородено

                              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                              Веселбата с коланите е пълна. Успех със столчето и пробвай да смениш колата - не заради коланите
                              Аз е те тва планирам,че колкото и да го поливам с водица не ще да порасне и тва си е.В центьра е лесен монтажа ма няма как да ми стои постоянно в центьра.В ляво не е добре,че излизането е от кьм улицата,а не тротоара,а от дясно...........седалката излиза и шегелите и ГАЗ.На предна седалка и през ум не ми минава и то не защото е незаконно тук или защото столче Мерцедес е над 500 кинта / колата го познава и си изключва вьзглавниците /а просто не ми се вижда сигурно да ми го играе навигатор малкия.
                              Сега ако кажете как да му вьржа монитора на ДВДто така,че ако почнат кьлбета да не лети из купето и цена нямате.Намислил сьм едни проволки..............ма да не чуе жената.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X