Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къси колани за кошче за новородено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къси колани за кошче за новородено

    Пробвано с Опел Корса и Рено Лагуна. И на двете не мога да сложа на малката столчето. Коланите идват къси. И ги отсвирих.
    Баджанака ги закачи и стана. Явно съм тъп... Един колан и едно столче- изглежда лесно. Ама си е гадничко.
    Има ли стандарт колко да са дълги тия колани в колите?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Къси колани за кошче за новородено

      Брат не чети ми кажи да ти монтирам ли Рекарото на твоя и в средата ли го искаш или в дясно?

      И отивам да ти грабна и твойта база,че това там няма сваляне вече.

      Опс,писали сме заедно.Явно след пьрвото дете набираш опит в седалките,баджо ти има 2
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Къси колани за кошче за новородено

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Брат не чети ми кажи да ти монтирам ли Рекарото на твоя и в средата ли го искаш или в дясно?

        И отивам да ти грабна и твойта база,че това там няма сваляне вече.

        Опс,писали сме заедно.Явно след пьрвото дете набираш опит в седалките,баджо ти има 2
        Е това е и другата дилема. Къде е по добре, в средата или до вратата на задната седалка? На тия гадни седалки пише ли колко трябва да е дълъг колана за да стигне?

        Аз си мисля, че в средата е по-добре.
        Някой пробвал ли е две столчета/седалки? /освен брат ми де/

        Брато, взимай цялото столче, за сега няма да ни трябва.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Къси колани за кошче за новородено

          Средата си е среда и бабите за буфер от двете страни.В края губиш много място,така както е в средата си остава достатьчно място за пьтуване и до Вейгьз и обратно / пробвано,работи /.

          Само базата ми трябва,малкия фьрфалак е по-лесно да го наместиш в столчето и после с все столчето да го сложиш в колата.Е долу се мьча като грешник да сложа малкия в столчето му,а ако е вьтре е кьде/кьде по-лесно.



          Като го друсна 2 пьти и почва да гледа на вьргал,на майка си се е метнал............





          Няма място Бенца за централния горен колан на Рекарото,мисля си,че ако му перна една бургия през кората до багажника и ще мога да монтирам едно ухо с планка под него и да си закачам за него колана.Под кората е резервоар обаче и ще те изчакам да се пребереш и после почваме да ги дупчим.Колана е дьльг за трима,все едно на комби за теглича ще го врьзвам.




          И сьм се заблидил - кьсите проволки са на кьсия,това на снимките са на дьлгия и самия колан идва кьс както и да го монтираш та се наложи и в средата да му перна един шегел.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Къси колани за кошче за новородено

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Е това е и другата дилема. Къде е по добре, в средата или до вратата на задната седалка? На тия гадни седалки пише ли колко трябва да е дълъг колана за да стигне?

            Аз си мисля, че в средата е по-добре.
            Някой пробвал ли е две столчета/седалки? /освен брат ми де/

            ...
            Проблема при столчето в стедата е, че имаш една защита по-малко, ако нещо влети през предния джам (в това чисо мотористи, велосипедисти, стърчащи неща от камиони и т.н.) ама всичко е божа работа. Аз лично си возя двете деца отзад и само при "спешна нужда" качвам друг човек при тях. Тогава слагам столчето в средата, ама не си е работа с това "иди ми дойди ми "на столчетата. За случаите с бабите си взехме 7 местна корола и 9 местен крайслер. Когато ходим цялата "италианска фамилия" на някъде, ползвам по-големите коли. Другия вариант е всеки да си е с неговата кола, ама това е в случай, че бабите карат.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #21
              От: Къси колани за кошче за новородено

              Аз за малко щях да го срещна симптома "къс колан".
              В едната кола няма проблем - Опел Тигра. Там коланът ми стига, че и остава.
              В другата коланът стига едвам-едвам - Опел Фронтера.

              Като компромис бих направил следното: Да прекарам колана само върху столчето, разбирасе през каналите, без втората част от колана да обикаля отзад на столчето. За да е сигурно, че столчето няма да се плъзне напред бих дръпнал предната седалка максимално назад, така че да заглави столчето.
              Все пак се радвам, че коланът ми стига и не се налага да го слагам по различен начин от указанията.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #22
                От: Къси колани за кошче за новородено

                Карат ми,какво друго ще правят.Едната още сьединител тьрси,а другата ги кара сьс затворени очи.Това с 9 местния ми харесва като вариянт и е единственото разумно нещо с деца и багаж,а и трудно ще прехвьрля моторист през предния му капак.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Къси колани за кошче за новородено

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Ако говориш за заден десен колан (на ролка), проблемът ти най-вероятно е че коланът ти блокира в "режим столче" (аз така му викам ) преди да си го изтеглил докрай.

                  Блокажът става като се изтегли коланът до край, ИЛИ като се изтегля навън под даден ъгъл. Предвид че при слагането на столче ъгъла под който излиза колана е малко произволен от многото въртене и налучкване, не е никак трудно да го блокираш в този "режим". Блокира ли - вече може да върви само на прибиране, но не и на изтегляне, докато не стигне до съвсем прибрано положение.

                  Ети ти най-безболезнената процедура:

                  - Изтегляш целия колан до край ПРЕДИ да тръгнеш да го закачаш по столчето, и го държиш изтеглен. Ще забележиш че отпуснеш ли го малко - няма повторно изтегляне. Ако искаш да го опънеш пак до край - трябва да го прибереш до край и после пак да го изтеглиш.

                  - Закачаш столчето. Наместваш го.

                  - Обтягаш колана. Ще усетиш че вече няма отпускане, само затягане.

                  Успех.
                  Goblin, слагаш столчето по описания от теб начин и дотук ОК. Сега кажи ми как ще го свалиш без да развиваш горния болт, който държи колана (което не е работа за постоянно ползване). Защото когато го откопчееш, колана се дозатяга в подлакътника на детското столче и за да го измъкнеш ти трябва малко обратен ход, който в режим блокаж е невъзможен. Ха сега кажи как става.
                  Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къси колани за кошче за новородено

                    Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                    ...Ха сега кажи как става.
                    Хващам колана с лявата ръка и го държа (за да не се прибира никъде), откопчавам го с дясната.

                    Има и много по-дързък вариант - хващам го с дясната, откопчавам го с лявата. Но не съм го пробвал

                    Отделно - разкопчая ли колана, столчето все ще шавне нанякъде за да даде малко луфт. Нали коланът вече не го държи.

                    Вече ако въртя столчето оставяйки колана да се самонавива докато всичко се законтри на калъч - остава вариант RTFM, на български май е ПШУ, преди да тръгна да слагам столчето.
                    Последно редактирано от Goblin; 05-08-11, 03:55.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къси колани за кошче за новородено

                      остава вариант RTFM.............

                      WTF???
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къси колани за кошче за новородено

                        Goblin, ти да не си бил нощна смяна? В другата тема по този въпрос си постнал в 23:42, а в тази в 4:55. Или като мен се будиш често от горещината.
                        Пробвал съм какво ли не, но не знаех принципното поведение на механизма. Сега, като го знам, ще подходя към опитите по-грамотно. Може и да стане. Но и братята американци можеше да сложат едно мъъъъничко бутонче някъде там долу, където е ролката и като го натиснеш да можеш да отблокираш колана. Щеше да е по-лесно от гимнастиките с лявата или дясната ръка.
                        Между другото при столчето, което аз слагам, след монтажа и пристягането коланът въобще не се вижда от никъде така, че детето няма как да се заиграе с него. Затова си измислих вариант, при който съм белязал момента на блокажа и спирам опъването малко преди той да настъпи. Този момент е 5-6 см преди максимума, така че има дължина. После столчето е в състоянието на пасажер, който се е закопчал без блокаж. Ако се сетиш за нещо, което може да представлява потенциална опасност при това положение (без заиграването на детето), кажи, че може да не си давам сметка и да го излагам на опасност поради незнание.
                        По принцип съм привърженик на вариант RTFM, но TFM на столчето се състоеше от няколко рисунки като за маймуни и нищо повече. А за системата на тези колани не знам къде да прочета.
                        И накрая благодарности за всички пояснения.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къси колани за кошче за новородено

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          остава вариант RTFM.............

                          WTF???
                          RTFM = Read The F#cking Manual.
                          Предполагам - ПШУ на български

                          Zippel, аз съм на часова зона GMT -5, в Каменния Град.

                          Повечето столчета наистина са направени достатъчно грамотно та да не може детето да пипне коланите, но автомобилният производител трябва да се съобрази с максимален брой възможни варианти.

                          Отделно - без такава система дори от обикновени вибрации столчето може да се придвижи в някоя нежелана посока.

                          За системата - върти ми се в главата че при някои модели имаше вариант да отпуснеш законтрения колан ако го дръпнеш в основата му (там където излиза от ролката или от процепа в пластмасовите кори) леко навън, на 90 градуса спрямо "нормалната" му посока. Примерно - ако коланът излиза при задната колонка и нормално се изтегля в посока перпендикулярна на колонката - хващаш го там където излиза от колонката и леко го изтегляш в посока успоредна на прозореца. Абе - с думи прости - има шансове да излезеш от положението като си играеш с ъгъла на самия колан спрямо навиващия механизъм.

                          Всичкото това - ако проблемът е в АLR системата.

                          Ако не е, и ако коланът наистина идва къс, тук в САШ (Страната на Адски Шишкавите) се продават следните шукаритети:







                          Постоянни удължители:





                          И най-разпространените:





                          Не би ме учудило ако ги има и в България.
                          Последно редактирано от Goblin; 05-08-11, 17:16.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къси колани за кошче за новородено

                            Мисля, че с това въпросите ми се изчерпаха. Ще се помъча с ъглите. Ще се помъча и по нормалния начин като не позволявам на колана да се прибере след откопчаване. Все някак ще стане. Но като, че ли ще предпочета режима "детско столче" за да е сигурно закрепването. Ще видим. Така или иначе отново благодарности за съветите.
                            Малко извън темата. Аз знам, че каменния град е Петра в Йордания. А това не ми се връзва с GMT-5, което е Америка. Та кажи къде се намираш. Ей така, от любопитство.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къси колани за кошче за новородено

                              Уви, в истинския каменен град не съм бил. Така наричам Ню Йорк.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къси колани за кошче за новородено

                                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                                Goblin, ти да не си бил нощна смяна? В другата тема по този въпрос си постнал в 23:42, а в тази в 4:55. Или като мен се будиш често от горещината.
                                Пробвал съм какво ли не, но не знаех принципното поведение на механизма. Сега, като го знам, ще подходя към опитите по-грамотно. Може и да стане. Но и братята американци можеше да сложат едно мъъъъничко бутонче някъде там долу, където е ролката и като го натиснеш да можеш да отблокираш колана. Щеше да е по-лесно от гимнастиките с лявата или дясната ръка.
                                Между другото при столчето, което аз слагам, след монтажа и пристягането коланът въобще не се вижда от никъде така, че детето няма как да се заиграе с него. Затова си измислих вариант, при който съм белязал момента на блокажа и спирам опъването малко преди той да настъпи. Този момент е 5-6 см преди максимума, така че има дължина. После столчето е в състоянието на пасажер, който се е закопчал без блокаж. Ако се сетиш за нещо, което може да представлява потенциална опасност при това положение (без заиграването на детето), кажи, че може да не си давам сметка и да го излагам на опасност поради незнание.
                                По принцип съм привърженик на вариант RTFM, но TFM на столчето се състоеше от няколко рисунки като за маймуни и нищо повече. А за системата на тези колани не знам къде да прочета.
                                И накрая благодарности за всички пояснения.
                                Ако иде реч за това на аватара, и с него дойдеш на събора, ще ти проведа курс.

                                Заден колан на късо терано е поне с 30-ина сантиметра (ако не и 40) по-дълъг от нужното, а задния прозорец е особено подходяща помагалка за да го застопориш в крайно разпънато положение, докато се бориш на спокойствие с другото.

                                Друго, ако искаш да е добре стегнато столчето, помага да го връзваш и стягаш при облегалка бутната малко по-назад, отколкото е нужно. После като го вържеш, бутваш облегалката напред с един-два зъба и се случва чудо - столчето е като бетонирано за седалката.

                                Ама, тия тарикатлъци ги хванах едва на третото слагане. Първия път като слагах детското столче псувах като сърбин, втория - само като шоп. А първия път като го слагах във фабията, (тотално друга бира), комшиите от запад можеха само да ми дишат прахта. Отделно дето беше в най-голямата жега и трайно умирисах чистак новата кола на себе си.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X