Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добри чистачки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Добри чистачки?

    от бензиностанция не си купувайте - продават ги по скъпо на принципа "Болен на легло се...". Последно купих от Carefour за нисанчето една безшарнирна 56см /или нещо от сорта/ за 5лв - чисти перфектно, но за съжаление нямаха 30см да сменя и дясната...
    Аз също избягвам скъпите - всички чистачки се повреждат било в жегите или зимата при замръзване... Затова гледам по- (не най-) евтините, но при тях го има момента проба-грешка... Важното е да чистят и ако може, да не скърцат... и смяна всяка година или смяна на колата (което дойде първо)...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Добри чистачки?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...това с фината мъгла го правят и съвсем нови чистачки, независимо от марката и цената. Зависи в какво състояние ти е стъклото, и какъв дъжд е валял...
      Забелязал съм, че при първите капки чистят по-зле, а като се накваси пътя хубаво, се подобряват... Обяснявам си го мърсотията и маслата от пътя, които при проливен дъжд се отмиват...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: Добри чистачки?

        От 2 години съм с Шампион - Белгийски, по-скъпи са но съм много доволен от тези чистачки, говорим за класическите с металните профили

        Коментар


        • #19
          От: Добри чистачки?

          Зависи от много неща - ако чистачикте са от по-хубав материал ще издържат поне 2 години. Имам предвид да не се разпаднат и да си останат меки. СЛед това зависи колко често се ползват въпросните чистачки. Тераното например вече кара година и 6 месеца с BOSCH - нищо специално 6-7 лв бройката. На Черокито пък слагах някакви Английски (ако видите на кутията United Kingdom - бЕгайте с 200) - изкараха тамън 2 месеца, като се ползваха през лятото главно за измиването на джама 2-3 пъти седмично, след това перата се втвърдих и станаха на г@з, смених ги с някакви незнайни за по 2.70лв бройката - вече година и половина държат.
          - на Форда пак взех от ефтинджоса - до сега от средата на Септември държат безгрижно, като колата всяка седмица се кара по 400+ км все по разни пътища и проходи дето постоянно се събира вода и кал + бавнодвижещи се тирове правят джама на нищо. И това всяка седмица, та АЗ бих посъветвал или BOSCH или възможно най-евтините.

          ПОздрави !
          едит - от Valeo-то не съм доволен, ама иЧ - още нови не си чистят качествено.

          Коментар


          • #20
            От: Добри чистачки?

            +1!Есента си взех Бош стандартни рамена,не пластините и съм страшно доволен!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Добри чистачки?

              Бош избягвам от няколко години - за година хвърлих два комплекта и минах на Шампион...
              След това - на оригиналните за модела (например за Кашкая има само един производител на чистачки - SVE или нещо подобно беше)... И не съм имал проблем с чистачки - издържат дори зими, стига да не съм ги 'изтървал' при замръзнало или боядисано стъкло (понякога колата е по заводи където се боядисва и полепналия прах от боя унищожава чистачките за 2-3 маха)...
              Но напоследък ползвам една зимна българска течност с наночастици (т.нар. течни чистачки) - изключително съм доволен от нея...
              Чистачките започнаха да чистят много по-добре и ефективно...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Добри чистачки?

                Bosh Silver , вече 6 години ги ползвам , наистина са малко скъпички , последно ги копувах по 17 лева бройката , ама беше ба OMV , така че може аз да съм се наиграл , но работят и то много
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #23
                  От: Добри чистачки?

                  Шампион, наливен.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Добри чистачки?

                    Да споделя едни много добри и за "без пари" чистачки.
                    Mitutoyo !
                    От години карам само с тях и на който ги препоръчам остава доволен.
                    Сменям ги на около 2 години и не защото са се скапали , а защото са по 3.00 - 3.50 лв. бройката.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Добри чистачки?

                      Bosh aero twin,оригинални щото има много ментаци...И чат-пат като се сетя ги почиствам с мокра кърпа и с дебел мек молив от тия дърводелските мажа работната им повърхност-спират да скърцат и държат по около две години.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Добри чистачки?

                        +1 за Митутойото
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X