Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Асептична некроза на тазобедрена става

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Асептична некроза на тазобедрена става

    Правиха ми декомпресия преди година на дясната. Взе да се обажда и лявата. Интересува ме най-надеждния метод без носене на патерици няколко месеца. Нещо по-ново и по-добро от декомпресията, ако има.

  • #2
    От: Асептична некроза на тазобедрена става

    Пас, необходим е ортопед...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Асептична некроза на тазобедрена става

      Това е един от старите, но сигурни методи. Неприятен е, но спестява доста грижи впоследствие.

      Коментар


      • #4
        От: Асептична некроза на тазобедрена става

        Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
        Това е един от старите, но сигурни методи. Неприятен е, но спестява доста грижи впоследствие.
        Да, неприятното е само носенето на патерици 6 месеца в общия случай. Аз ги носих 8. И не ми се ходи пак толкова време с тях. Та за това и питам.

        Коментар


        • #5
          От: Асептична некроза на тазобедрена става

          Алупластиката е по-неприятна по ред причини, приеми това като по-малкото зло.

          Коментар


          • #6
            От: Асептична некроза на тазобедрена става

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            Алупластиката е по-неприятна по ред причини, приеми това като по-малкото зло.
            Алопластиката е по-голямото/малко зло и лекува дефинитивно проблема/освен че намалява временната неработоспособност/,но не е лошо и алкохола да се спре.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Асептична некроза на тазобедрена става

              Не, не, никой не говори за смяна на става. Боже опази. Въпросът е да се докара кръв в ставата. Масово тук се прави декомпресия и реваскуларизация(присаждане на кост, взета от фибулата заедно с хранещите съдове, които се пришиват). Но декомпресията статистически е най-успешна, а и за щастие най-безболезнения и лесен вариант. Само тея патерици ... Ама няма как, явно.

              Коментар


              • #8
                От: Асептична некроза на тазобедрена става

                Жена ми се оплакваше от болки в ставата в края на зимата, не купихме "Артростоп-рапид", за да не плащаме емблемата на "Мерцедес" - консултирах се и взех "Картилазин", понеже се пие дълго, цената му е доста човешка.След около два месеца жена ми каза, че има осезаемо подобрение и няма болки, Ако и работата й да е цял ден на крака и в движение.
                Ако искаш пробвай, няма да ти реши проблема, но може да помогне в общ план, само че първият месец и нещо просто ще го пиеш два пъти на ден, малко преди хранене.

                Коментар


                • #9
                  От: Асептична некроза на тазобедрена става

                  Първо консултация с лекар пък той каквото прецени. Така може само да се отлага неизбежното. А ако хирургическата интервенция се направи в ранна фаза на заболяването, успехът е с много голям шанс. С дясната ми става имах шанс да ме боли още в съвсем началния стадий, което става рядко, както ми каза доктора. Обикновено болките започват на по-късен етап.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Асептична некроза на тазобедрена става

                    Според мен не бързай с решаването за операция. Наистина ходенето с патерици не е най-неприятното лечение, но също може да реши проблема в значителна степен, като се избегне деформацията на главата на бедрената кост, а това си е чисто механично явление. Междувременно обаче трябва да се поддържа тонусът на мускулатурата на долния крайник, за да не се стигне до инактивитетна атрофия, която също се поддава бавно на възстановяване. Бих те посъветвал успоредно с отбременяването да провеждаш и физиотерапия и балнеолечение, както и лечебна физкултура, но задължително след консултация със специалист.Ако имаш наднормено тегло също е добре да се коригира във физиологичните норми. Теоретично това е основното, което трябва да се направи, а на практика се решава от лекуващия ортопед.Стискам палци и пожелавам бързо възстановяване, тъй като заболяването не е никак безобидно!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Асептична некроза на тазобедрена става

                      Попитай лекуващия те ортопед за хипербарна оксигенация.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Асептична некроза на тазобедрена става

                        Ще трябва да ходя на ЯМР. Много сложна тая процедура, бре. Миналата година си платих и за един ден стана. Сега реших да мина през здравната каса. Пък направления, пък придружителни писма, после до касата трябва да ходя. И да чакам разрешение...10 дена поне...щото може и да не ми разрешат.

                        Коментар


                        • #13
                          Здравейте,хайде и аз да се включа!
                          Със същата диагноза съм от април т.г.
                          Още не съм се подложил на операция.Ходя с патерици вече шести месец с надеждата да се заздрави,но уви...явно това е загубена кауза.
                          Бях при седем светила на ортопедията в България и Германия,обиколих доста терапевти,които предлагат алтернативна медицина,знахари и билкари де що има.
                          Свързах се с болници в Русия и Индия и т.н.
                          Пиша това с цел взаимопомощ и обмяна на информация.
                          Готов съм със всеки страдащ от заболяването да споделя опита и информацията,която успях да събера.
                          Ще съм благодарен на хора със същата диагноза да споделят как се развиват нещата при тях.

                          Поздрави с пожелания за всичко най-добро и най- вече здраве!

                          Коментар


                          • Kozzzec
                            Kozzzec коментира
                            Редактиране на коментар
                            Операцията ми преди 10 г. явно беше успешна, защото нямам никакви проблеми. Дясната беше. Лявата се обади след година, но се оказа, че не беше такъв проблема. ЯМР показа, че си беше наред.
                            Операцията не е сложна, упойката е само за от кръста надолу...е и нещо ми дадоха да се понадрусам малко. Две дупки в кожата и пробиват квото пробиват. Неприятното на това е, че се ходи с патерици дълго време, ама гледам ти сам си се подложил на това. Моят съвет е да действаш без да се бавиш, че може да има лоши последствия за ставата ти.

                        • #14
                          Както разбирам вероятно сте се подложили на кордекомпресия и стават Ви се е заздравила след интервенцията?!

                          Коментар


                          • Kozzzec
                            Kozzzec коментира
                            Редактиране на коментар
                            Да.

                            4567890

                        • #15
                          Благодаря Ви за включването в темата!
                          Какво значат цифрите в поста Ви?
                          Да не е някакъв код за лечение? Шегувам се разбира се! Вече ми иде и на такива неща да започна да вярвам.
                          Ще се радвам ако се включат в темата и други колеги по болест или не такива,но с някаква информация и мнение по въпроса.
                          Благодаря!

                          Коментар


                          • rosen_offroad
                            rosen_offroad коментира
                            Редактиране на коментар
                            Цифрите за додатък към коментара че иначе не можеш да пишеш мнение по малко от 10 символа

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X