Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на първа пушка

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Ти се майтапиш, но аз на една от пушките ми рязах приклада един пръст заради шубата. То и ремъка на раницата минава точно там на рамото и като се "накокошиниш" зимата...
    Да се майтапя?! Ич даже не! Като минавах тренировки как се качва човек в спасителен сал, аз в басейна си скочих с якето, спасителните колани, бутушите, ръкавици... По бански и баба ми може да се качи в надувния сал, ама вероятността да бедствам по бермуди е малка. С пълни бутуши е интересно...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #77
      От: Избор на първа пушка

      После АЗ ме съм бил добре,я го и брата

      Лятото по фанелка всичко ми пасва,като се накачуля с бронежилетка и яке и излизат истините кое става и защо на Калаш му сменям приклада с нормален па нека да е грозен
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #78
        От: Избор на първа пушка

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Нещо да спомена за "лягането", понеже "гледай да ти легне" е класически съвет. Е, аз съм си купувал така, прикладвам, прицелвам, няколко пъти примерно в магазина, и уж ми е "легнала" пък след някой месец в практиката устаноеявам,че всъщност не ми ляга толкова. Та така, да няма изненади след едни похарчени пари. Майсторлъка е да постигаш резултати с каквото докопаш.
        Тук нещата опират малко и до психология . Обикновено човек с каквото свикне първо от там нататък все на такова го тегли . Аз каквото и различно от надцевка да хвана все ми е неудобно и некомфртно .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #79
          От: Избор на първа пушка

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Тук нещата опират малко и до психология . Обикновено човек с каквото свикне първо от там нататък все на такова го тегли . Аз каквото и различно от надцевка да хвана все ми е неудобно и некомфртно .
          Аз за това ли излизам на лов с калашникоиди все?!
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #80
            От: Избор на първа пушка

            Никакви шансове да свикна с каквото и да е. Просто разнообразието е голямо. Е, има неща с, които не мога да свикна /мерните прибори на Калашник на пример/ ама то за това има афтърмаркет подобрения.

            Някои не.а ти пасват в ръката, с други трябва да свикваш. Не засича ли, пасне ли ти в ръката, купуваш. И на другия ден започваш да се оглеждаш за друго...
            Абе, колко е сложно да имаш повече от една-две пушки в България?
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #81
              От: Избор на първа пушка

              Няма сложно.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #82
                От: Избор на първа пушка

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Аз за това ли излизам на лов с калашникоиди все?!
                Най вероятно . Аз понеже започнах с Аншуц та все ме тегли към прецизното оръжие . Каквото и да хвана в ръцете все нещо не му е читаво . С калашника в казармата обикновено с 12 патрона свалях моите мишени и поне още едни Комбата ме усети и реши да ме пробва и на пистолет та после се скъса да ме награждава за добра стрелба .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на първа пушка

                  Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                  Няма сложно.
                  А! Че тогава какво му умуваме толкова? Взима се евтина, разпространена пушка втора употреба в калибър с евтини муниции. Гледаш само да ти пасне в ръката. Като се мине през кашон патрони, дали със шубата или по прашки, разбираш какво ти трябва, и купуваш втора. После 3та, 4та...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на първа пушка

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    А! Че тогава какво му умуваме толкова? Взима се евтина, разпространена пушка втора употреба в калибър с евтини муниции. Гледаш само да ти пасне в ръката. Като се мине през кашон патрони, дали със шубата или по прашки, разбираш какво ти трябва, и купуваш втора. После 3та, 4та...
                    Горе долу...
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #85
                      От: Избор на първа пушка

                      Преди няколко дни бях в един магазин и викам на човека до мен "Дай ми и твоето яке" Те е гледат като луди - еее значи все пак правилно съм се насочил че трябва да пробвам с малко по-дебела дреха
                      C20Nе '94 KБ

                      https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                      Коментар


                      • #86
                        От: Избор на първа пушка

                        Може и да не питам правилно, ма я споделете подходящ калибър за дълго нарезно. До свиня включително. Ся, ако речете и за пушка до 2000 лв. (примерно) е бонус.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Избор на първа пушка

                          Това е , като " Коя джипка е най-добра ". Почва се с " къде ще ловуваш, къси - дълги пусии, гонка или варда, чакало, " и т.н. Характерни и присъщи за БГ, 308, 30-06, 300 УМ, 270, и още много други, защо не и 243/ хората бият с нея и хищник, сърни и дива свиня /. Полуавтомат, болтова , с пълзящ затвор и много други. А, марки ....не смея да кажа, ще се почне една. Та , така. Поздрави.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Избор на първа пушка

                            Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                            Характерни и присъщи за БГ, 308, 30-06, 300 УМ, 270, и още много други, защо не и 243/ хората бият с нея и хищник, сърни и дива свиня /.
                            Забравяш 7.62х39, има и с кух, и с мек връх. И за трите изброени се ползва, доста често с нещо от рода на СЛР или ЧЗ.
                            Иначе 30-06 си е класика, но до колко за хищник е друг въпрос. А и дали има пушки в този калибър до 2000лв (за нови).
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #89
                              От: Избор на първа пушка

                              Това за хищника съм го писал за 243, иначе има и леки куршуми, а от болтовите има и до 2 000, но и сложи оптика или бързомер и става повече винаги.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Избор на първа пушка

                                Не е за пренебрегване 7х57R (дори 7х64). Има и комбинирани пушки, напр. ZH 304 (7х57R +12).
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X