Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на първа пушка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на първа пушка

    Първоначално публикуван от nord Преглед на мнение
    , успоредка ЧЗ от 1956 с 10 см. по дълги цеви от стандартните / наричат я патичарка , ясно защо / , !
    Аууу...земляк, тази пушка е убиец. Поздравления!!!!
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #17
      От: Избор на първа пушка

      Първоначално публикуван от nord Преглед на мнение
      КОГАТО ЧОВЕК НАМРАЗИ ЖЕНА СИ СТАВА РИБАР , А КОГАТО НАМРАЗИ И ЛЮБОВНИЦАТА СИ СТАВА ЛОВДЖИЯ
      Мали-и-и... Дано да не го прочете жената...
      За любовниците даже и не ми се помисля...
      Ся всички ме разбраха.... ужас...
      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • #18
        От: Избор на първа пушка

        Първоначално публикуван от nord Преглед на мнение
        Че има една приказка - КОГАТО ЧОВЕК НАМРАЗИ ЖЕНА СИ СТАВА РИБАР , А КОГАТО НАМРАЗИ И ЛЮБОВНИЦАТА СИ СТАВА ЛОВДЖИЯ / т.е. става съвършен / На добър път към съвършенството !!! И добре дошъл в братството !
        Че къкво да кажем тия които сме станали ловджии доста години преди да се оженим 90% от случаите който с къквото почне с това си остава цял живот мене лично няма сила в тоя свят която да ме накара да си сменя ИЖ 27ка .От съветския период няма лоша двуцевка малко по тежки са но за сметка на това са безумно здрави и ако се стопанисва като хората и внуците ти ще стрелят с нея . Лова в България е динамичен и да се испързаляш по мокра трева и да хвърлиш пушката по камънаците е нещо нормално така че търси си нещо руско от преди 1989 година .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Избор на първа пушка

          Всичко което ти казаха колегите е вярно,но...Стреляш с ляво рамо.Чичо ти обясни за ъглите по прикладите. Избери си пушка и с нея при майстор на прилади, той щети я направи с ляв приклад и ако наистина е майстор при първото вдигане ще се впечетлиш!
          Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

          Коментар


          • #20
            От: Избор на първа пушка

            Задължително успоредка!
            В никой случай НЕ купувай надцевка!
            Ако имаш чалъм вземи си някоя стара пъдпъдъклийка от 50-те, или 60-те години, това са истинските пушки, брат.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на първа пушка

              Защо пък успоредка? На тренировките и изпитите стрелях с надцевка , а попринцип носех на дядо успоредката , с успоредката не ми е толкова удобно и по-трудно се намирам мушката.Така ,че е до човека и до това кое му е удобно.
              Това е мнението на много млад ловец , може да не ме вземате насериозно.
              ROCK ON

              Коментар


              • #22
                От: Избор на първа пушка

                В края на краищата един приятел, стар ловец ми капарира една ИЖ 27 (1980 г.) - 1С в Габрово.
                Пушката е наистина в много добро състояние, а в този град има добри майстори на приклади. Там си и поръчах "ляв" приклад, със свинска буза и гумен задтилък. Ходих на "сухи проби" - стори ми се ОК. След няколко дена ще ходим при габровския КОС-аджия да я прехвърлим и веднага мисля да я пробвам.
                Признавам, че се бях насочил към ИЖ27 (надцевка) с 2 спусъка, но колегата, който ми препоръча точно тази беше много убедителен. Реално погледнато е факт, че тези с 2 спусъка са с по-просто и по-дебъгнато устройство, но и 1С не са "боклуци". Хората, които ги ползват (особенно тези, made in USSR) нямат сериозни оплаквания. По мое мнение (формирано след много четене) е по-добре 1С, made in USSR, отколкото 2С, made in Russia.
                Между другото брат ми си купи полуавтомат Churchil 2000 Carbon. Вече има няколко излета с него. Може би ще имам възможност някой ден да споделя информация от първа ръка за предимствата и недостатъците на тези пушки.
                За сега благодаря на всички, които ми помогнаха с мненията си!
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на първа пушка

                  Обърнал ли си внимание, че най-скъпите пушки на света са само успоредки?
                  Имам ''Маверик'' - помпа и ''Тула'' - успоредка, производство 1956 г. с открити куроци, 16-ти кал. от дядо ми. И няма такъв кеф!
                  Преди точно 19 години, когато бях млад ловец, имах ИЖ-27 надцевка - не ща да видя повече надцевка!
                  Казвам го, щото имам база за сравнение. Ама някой, дето не е пипал успоредка, да ме убеждава, че надцевката е по-удобна ..........
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на първа пушка

                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Обърнал ли си внимание, че най-скъпите пушки на света са само успоредки?
                    Имам ''Маверик'' - помпа и ''Тула'' - успоредка, производство 1956 г. с открити куроци, 16-ти кал. от дядо ми. И няма такъв кеф!
                    Преди точно 19 години, когато бях млад ловец, имах ИЖ-27 надцевка - не ща да видя повече надцевка!
                    Казвам го, щото имам база за сравнение. Ама някой, дето не е пипал успоредка, да ме убеждава, че надцевката е по-удобна ..........
                    Браво ''Мишоци'' за успоретките,но не забравяй че ''всеки башка си гали булката''.Аз например съм сменил 8 пушки и сега ловувам с две 16-ски-успоредки.С ИЖ-овката в гората, а с Туловката на полето.Мисля че няма да си купя по-вече 12к.
                    Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на първа пушка

                      Аз имам база за сравнение , но както и да е ще половувам 3-4 5 или повече години и ще си приказваме пак на тази тема. Иначе наздраве и наслука!
                      ROCK ON

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на първа пушка

                        Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                        Браво ''Мишоци'' за успоретките,но не забравяй че ''всеки башка си гали булката''.Аз например съм сменил 8 пушки и сега ловувам с две 16-ски-успоредки.С ИЖ-овката в гората, а с Туловката на полето.Мисля че няма да си купя по-вече 12к.
                        И аз много се кефя на 16 кал. Имам и 2 машинки за патрони и сам си ги правя. Удоволствието се допълва и от откритите куроци, да не говорим, че са по-практични.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на първа пушка

                          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                          Между другото брат ми си купи полуавтомат Churchil 2000 Carbon. Вече има няколко излета с него. Може би ще имам възможност някой ден да споделя информация от първа ръка за предимствата и недостатъците на тези пушки.
                          За сега благодаря на всички, които ми помогнаха с мненията си!
                          Аз пък съм БРАТ МУ на тоя и ще трябва да го коригирам че автомата е Стожер 2000 пълен карбон а не Чърчил ;-)
                          И приклада ми е кух?!?!?!? и рита ;-(
                          Бузата ми е насинена каточели ме е бил някой....
                          а за всичко друго... е времето ще каже, аз дори съм и по назад от брат ми, несъм 100% сигурен с ляво или дясно рамо ще стрелям, за сега стоя на ляво защото каточе ли ми е по удобно, но може би е само защото експертите ми казаха (гледайки ме от страни) че по малко си кривя главата като прикладвам...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на първа пушка

                            Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                            Мали-и-и... Дано да не го прочете жената...
                            За любовниците даже и не ми се помисля...
                            Ся всички ме разбраха.... ужас...
                            Важното е да не признаваш.......
                            LZ3YG

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на първа пушка

                              Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                              Важното е да не признаваш.......
                              Моята се зарадва ......никога не съм бил рибар.............

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на първа пушка

                                Първоначално публикуван от krras Преглед на мнение
                                Моята се зарадва ......никога не съм бил рибар.............
                                Даа..
                                Лошо е да си рибар и жена ти да не може да плете
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X