Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

    Много хубав пътепис
    Благодаря

    P.S. Венци малкия е много прав
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • #17
      От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

      Много интересно, и поучително и заразно... . Личи си меракът ти за пътешествия. Жив и здрав да си, да имаш време и пари за следващи приключения!

      Коментар


      • #18
        От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

        Харесва ми много пътеписа ти.
        Желая ти късмет и успех в събирането на средства за по-голямо пътешествие.

        Коментар


        • #19
          От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

          Пък аз вече започвам да събирам средства за мотор !Така се започна с джипа ......!
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

            Всъщност пътуването не излезе много скъпо. Бензина е много скъп, но спокойно може да се икономиса от другите неща, и то без да се мизерства. Миналата година ходихме до Сараево, но парите дадени за хотели, храна и глоби на косовските полицаи бяха повече от тези за гориво Въпроса е дали търсиш лукс или не, а мотора там всъщност няма голямо значение, в цяла турция не съм вдигал повече от 90, къде заради ченгетата, къде защото просто терена не позволява и общо взето всичко над 50 кубика би било идеално за обикаляне там
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #21
              От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

              Браво ... А за къщата на Дева Мария, пък няма и какво да съжеляваш. Освен ако не си прекалено религиозен христианин, де ... ама четейки пътеписа се съмнявам.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #22
                От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                Браво ... А за къщата на Дева Мария, пък няма и какво да съжеляваш. Освен ако не си прекалено религиозен христианин, де ... ама четейки пътеписа се съмнявам.
                Да, ама можеш да си напишеш желание на листче и да го вържеш там на една стена. Още не знам жена ми какво написа написа, но до тогава не съм мислел за второ дете...
                А пътеписа е страхотен! Чете се на един дъх (нищо, че децата мрънкаха през цялото време, че са гладни).
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #23
                  От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

                  В интерес на истината миналата година бензина там беше 3,60 лири х 1,03 лв. = 3,71 лв./литър. Даже на места беше по 3,80 лири.
                  Тази година е 4,20 лири х 0,86 лв. = 3,61 лв./литър - малко по-евтино за нас.
                  Не знам дали за мотори те не ползват Motorin. Нямам идея какво представлява, но е доста по-евтин. Простете невежеството.

                  Пътищата - даже най-изпадналите нямат дупки. Иначе колега Чанев си минал през най-неприятния маршрут. Всичко от Измир по посока Денизли, Анталия, Коня, Невшехир и т.н. е чудесно. Аз лично пътувам към Анталия през Истанбул - малко по-дълго е, но е доста по-бързо заради вида на пътищата. Около 1350 км (София-Анталия) ги минавам за 14 часа с кола без особена умора. Никога не са се заяждали турските полицаи с нас, както биха го направили нашите с който и да било чужденец.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #24
                    От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

                    edoors - как можа бре човек, ще умориш децата заради моите несвързани писания
                    Stas - аз нарочно подбрах кофти път, ако исках да ми е лесно щях да се кача на автобус и като се събудя да съм там Някак си ме влекат малките селски пътчета. Ужасявам се от натоварени главни пътища и магистрали. За 550 лв, кото обърнах в долари, а тях след това в лири получих 640 лири там в Турция. Курса излиза точно 0,86 лв. На всичкото отгоре ми останаха 120 лири, които послед трябваше да обръщам на вече неизгоден курс, но да съм мислил.....предполагах че даже няма да стигнат.
                    Иначе Моторин е нафта за ТИР-ове, поне в румъния и викат МОТОРИНА, предполагам и в турция ще значи същото
                    На места видях бензин 95 (да, няма никаква грешка - Kursunsus 95 oktan) за 3,65 лири, но не можах да схвана къде е уловката. Медуна зареди един резервоар от него, но аз не посмях. Прекаленно съмнително ми се стори.
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #25
                      От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

                      Оф, при нормална цена 4,19 на крайбрежието до Анталия, която е възможно да е леко завишена, да купиш бензин на около 4 лири е ок, но 3,65 е доста ниско. И аз не бих посмял да заредя от него.

                      За пътищата - ясно какво си търсил. И аз бих го търсил, ако съм с мотор. Просто коментирах качеството им в Турция като цяло.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • #26
                        От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

                        Е да, спор няма. Дори най десетокласните са без дупки наистина. Само асфалта на места е кофти.
                        Yamaha XT​M600E '98
                        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                        Коментар


                        • #27
                          От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

                          Браво! Прекрасно!
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • #28
                            От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

                            Браво, Чавдаре! Е така се прави. Приключваш пътуването и след два дни качваш пътеписа. Който е много интересен и весел. Най-после нещо свежо в лятната жега. Още веднъж поздравления и пожелания за нови и интересни пътувания! Дай боже някои от тях заедно!
                            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                            Коментар


                            • #29
                              От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

                              Благодаря ти Серго! Давай да стягаме коня ти и да меръм пътищата
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар


                              • #30
                                От: До Измир и Денизли, или турско кафе и дюнер на две колела

                                Пожелавам ти още много пътувания в Турция и съм сигурна, че ще е така. В нея само с веднъж не става. И колкото пъти да отидеш, все е малко и времето не стига...
                                Страхотно си се изразил за комшиите и Европата Като влезеш от "Ориента" у нас ти става горчиво...
                                Аз лично не бих пропуснала никога точка Б, но античната история ми е слабост. За мен е изумително, че си стигнал Бергама и Троя и не си влязъл, но всеки с интереса си. Пък и това ми даде възможност да се насладя на твоята гледна точка. Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X