Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser от Англия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Toyota Land Cruiser от Англия?

    Не, не греят. Така устройва ли те?
    Само че като са били нови. Сега на тая от 97 год. трябва нов двигател, охладителна ситема и горивна система, и евентуално може и да не грее.

    Коментар


    • #17
      От: Toyota Land Cruiser от Англия?

      Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
      Колега да знаеш че 3литровите греят страшно.Само има една дребна подробност,първо трябва да им източиш охлаждащата течност.Колегите дето ти дават съвет ги питай колко такива са прегряли
      Мислех да се въздържа,ама и мене ми стана смешно,как на бързо "прегряха" един от най успешните мотори на Toyota Land Cruiser,ако трябва да сме точни,човека много правилно се е насочил към Прадо с 3 литров 1KZ-TE,чудесен туристически автомобил,ако е дългата база е с доста добра вместимост,много е надежден,добра возия и комфорт,лично за мен минус е независимото окачване,но едва ли това би разтревожило човек който не подлага постоянно машината на екстреми,а както виждам колегата не е любител на 4x4 адреналина.
      Наистина предложението за следващата по добра туристическа машина,логично да е ТLC 80(1HD-T),която в Англия може да се намери и изгодно,но да не забравяме че нямат особенна разлика в мощността двата мотора 130/164 като се има в предвид теглото на автомобилите(даже 1КZ e по динамичен,за прегряване и дума не може да става,добавянето на кулер го прави още по потентен),но разликата в консумацията на гориво е осезателна,80 серия е доста апетитна,а и блокажите и заложени серийно в повечето екземпляри на 80 серия,едва ли ще бъдат оценени по достойнсто от човек посветен само на риболова.....освен ако не намери средния вариант,който е популярен на острова, дългата 70 серия с 1HZ мотора,умерена мощност и доста балансиран разход.
      Колкото до десния волан,и аз бях скептик,но сега вече не искам и да чувам за обръщане на волана,освен ако няма да се продава колата....
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #18
        Re: Toyota Land Cruiser от Англия?

        80-ка ако не е запазена, златна ще ти излезе. Не питай, откъде знам
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #19
          От: Toyota Land Cruiser от Англия?

          Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
          Мислех да се въздържа,ама и мене ми стана смешно...
          Няма да ти е смешно, ако трябва да теглиш ремарке 2 тона от Игуменица до Солун с 15 год. 90- сетка. Примерно.
          Темата в началото предполагаше теглене на ремарке от Англия до Гърция. Затова и казах "не става за влекач", "взимай 4,2"
          Какво против имате?

          Коментар


          • #20
            От: Toyota Land Cruiser от Англия?

            Първоначално публикуван от Бъкар1 Преглед на мнение
            Аз съм!



            DY11 6RJ
            А да очакваме ли риболовни репортажи в секцията за лов и риблов?
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #21
              От: Toyota Land Cruiser от Англия?

              Обьрнете внимание на фактора Комфорт и фактора разход.Както каза някой едва ли ще оцени Доктора блокажите,целите мостове и здравината на машината ако я кара най-много на поляна с росна трявица.

              Според мен дьлга база задьлжително,дизел мотор и той така,а дали да е 3.0 или големия 4.2 той да си прецени,мощност едва ли ще му трябва с пласмасови каяци на тавана,но да му трьска бьбреците само защото била много здрава няма голям смисьл.

              Доктора не е от вчера в Англия,знае ги кьде са и как вьрвят,посьветвайте го модел и мотор за предпочитане.

              За 100 какво ще кажете даже и от пьрвите години да е,дизеляк?

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=103467

              Докторе метни един поглед и на тая тема,подобна е на твоята,а и ще познаеш кой ти пише.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                Да, сега ще кача един репортаж от последният ми риболов в Гърция преди две седмици.

                --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                Сетих се кой си BENZBOSS!
                Здравей приятелю!
                Миналата година ми се отвори път до Сан Диего но не успях да се свържа с теб и се отказах - отидох на друг конгрес по очна хирургия.


                --------------------------------------------------------------------------------------

                Благодаря на всички дали мнение за ценните съвети!
                Последно редактирано от Бъкар1; 02-07-11, 15:07.
                Ако дадеш на някого една риба - ще го нахраниш за един ден, ако го научиш да лови риба - ще се отървеш от него за целият уикенд!

                Коментар


                • #23
                  Re: Toyota Land Cruiser от Англия?

                  80-ката е по-комфортна от 90-ка. Моята е с тунинг окачване и пак вози по-добре от 90-ка. И е по-широка вътре и има повече екстри.

                  100-ците от първите също стават, те са със стария автомат 4 скорости, който е железен. И двигателя като хардуер е същия като на 80-ка(май). На 100-ците в Англия мисля им казваха Amazon.

                  При разхода незнам дали ще има разлика, щото 4.2 ще се тормози по-малко. Но нямам практически опит с теглене.

                  Ако хубава 100 е по-евтина от хубава 80, както предполагам, моят избор ще е 1. 100 4.2тди; 2. 80 4.2тди; 3. 90 3.0 тди
                  "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Toyota Land Cruiser от Англия?

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Няма да ти е смешно, ако трябва да теглиш ремарке 2 тона от Игуменица до Солун с 15 год. 90- сетка. Примерно.
                    Темата в началото предполагаше теглене на ремарке от Англия до Гърция. Затова и казах "не става за влекач", "взимай 4,2"
                    Какво против имате?
                    Не искам да споря,но навярно тази 90 е имала някакъв проблем наверно,с такава машина от Лондон до Ст.Загора с платформа натоварена с два джипа още,проблеми никакви...
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Toyota Land Cruiser от Англия?

                      Аз нищо не възнамерявам да тегля с джипа и най- вероятно ще си взема 90-ка. За същите пари е по вероятно да намеря по-запазена и нова 90-ка отколкото 80-ка.
                      Ще следя пазара за запазен Нисан Терано дизел 3 литра който също ще ми върши работа. За парите на 90-ка от 96 година мога да си взема Терано дизел 3 литра от 2005 под 100000 км пробег. В Англия има голям избор на Нисан Терано втора ръка.
                      Ако дадеш на някого една риба - ще го нахраниш за един ден, ако го научиш да лови риба - ще се отървеш от него за целият уикенд!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Toyota Land Cruiser от Англия?

                        Първоначално публикуван от Бъкар1 Преглед на мнение
                        Ще следя пазара за запазен Нисан Терано дизел 3 литра който също ще ми върши работа. За парите на 90-ка от 96 година мога да си взема Терано дизел 3 литра от 2005 под 100000 км пробег. В Англия има голям избор на Нисан Терано втора ръка.
                        Те там ще я объркаш,да ме прощават Нисанаджиите,ако е Нисан,само Патрол,Ланд Крузер срещу Терано,изобщо не си го помисляй колега,па нищо че е една генерация отгоре....
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Toyota Land Cruiser от Англия?

                          Патролите в Англия са като Ландкрузър 80-ка - редки, скъпи и стари и за разлика от Ландкрузъра под 10 000 лири са доста рърждиви.
                          Аз пробвах няколко Терано 3 литра - вярно друсат и са шумни, но аз няма да го карам от Англия до Гърция всяка година а от Златоград до Гърция два пъти в годината. За тази цел ще свърши работа. Разбира се ако изкочи запазен Нисан Патрол Y61 за 5000 лири ще го грабна.

                          А бе аз съм в Англия, защо никой не спомена как се сравнява Ландкрузера и Патрола с Дискавърито?
                          Тук избора е огромен и са ефтини?
                          Пак повтарям, няма да влача лодки от Англия за Гърция а ще си ходя два пъти в годината от Златоград до Халкидики.
                          Последно редактирано от Бъкар1; 06-07-11, 13:20.
                          Ако дадеш на някого една риба - ще го нахраниш за един ден, ако го научиш да лови риба - ще се отървеш от него за целият уикенд!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Toyota Land Cruiser от Англия?

                            Колега и аз съм англия, и ги следя джипките има доста интересни в ebay разгледай >>>>

                            http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-PATROL-...item3a677293bd

                            http://cgi.ebay.co.uk/1999-NISSAN-PA...item43a8121d97

                            http://cgi.ebay.co.uk/2002-NISSAN-PA...item45fb9a3018

                            http://cgi.ebay.co.uk/1999-NISSAN-PA...item4aabfe32d4
                            Aprilia 125 1991
                            Bashan 200c 2007
                            Suzuki Vitara 1.6 16v 1993
                            Suzuki Grand Vitara 2.5 1998

                            Коментар


                            • #29
                              От: Toyota Land Cruiser от Англия?

                              Благодаря за мнението и труда да извадиш примери земляк, но доколкото разбрах от коментарите във форума Патрола трябва да е с 4.2литра двигател, другите не били достатъчно мощни.
                              Ако дадеш на някого една риба - ще го нахраниш за един ден, ако го научиш да лови риба - ще се отървеш от него за целият уикенд!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Toyota Land Cruiser от Англия?

                                Не мисля. Ако няма да влачиш нищо 2.8 става, но имат навика да кривят глави. Основно заради мърлящината на собствениците. Ако се гледа добре не е особено проблемен. Един такъв (вярно къса база и доста пипнат) се кара от модеретор в този форум на състезания. Мой приятел купи такъв дълга база, направи му ремонт на главата плюс нови бутала и сегменти и в момента трета година го ползва като селскостопанска техника - най-вече да вади бусовете от полето като се окопаят.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X