Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кокоши трън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кокоши трън

    Аз имах огромен на палеца на крака преди 20 години, тогава нямаше много алтернативи и ходих да го "горят" с азот, след 2-3 процедури дупката стана няколко милиметра дълбока, но гадтта си растеше, махнах го с калиев перманганат (май беше) и огромен кратер. Преди 10-ина години ми се появи на ръката, но тогава научих бабината рецепта "първ сутрешна слюнка" подейства безотказно и без странични ефекти

    И все пак може и лекар да ви помогне

    Коментар


    • #47
      От: Кокоши трън

      Това, че когато майката кокоши трън се изгори, изчезват и другите , е пълна измишльотина. При мен, майката кокоши трън изчезна, а децата и стоят.. явно са осиновени.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #48
        От: Re: Кокоши трън

        + 1 за клончето от смокиня бялото мляко което потича от клончето помага наистина много не остава дори и белег

        Коментар


        • #49
          От: Кокоши трън

          Да не отварям нова тема , ще пиша тук. На палеца на крака ми имам мазол , появи се от работните ми обувки най-вероятно. Преди седмица реших да взема мерки и се разчетох из нета . Тези лепенките със салицилова киселина , доста ги хвалеха , взех такива на Шол , по упътването пишеше от 3 до 5 дни . Носих ги 5 дни и като цяло нямаше резултат. Като , че ли се умъртви тъканта но не пада пущината , а може би трябва да изрязвам по-малко след всяка смяна на лепенката ? Мисля да пробвам илача , същата киселина на прах , смесена с вазелин , да видим какво ще стане.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #50
            От: Кокоши трън

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            .... Като , че ли се умъртви тъканта но не пада пущината , а може би трябва да изрязвам по-малко след всяка смяна на лепенката ? ....
            Според скромния ми опит - да. Накисваш в топла вода и после с най-фините резачки за кабел дето можеш да намериш, режеш мъртвото. Добре е да ги почистиш със спирт преди това, че да не стане друга беля. И не прекалявай с киселината че гори и здравото.

            Коментар


            • #51
              От: Кокоши трън

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Според скромния ми опит - да. Накисваш в топла вода и после с най-фините резачки за кабел дето можеш да намериш, режеш мъртвото. Добре е да ги почистиш със спирт преди това, че да не стане друга беля. И не прекалявай с киселината че гори и здравото.
              Благодаря за съвета ! Вчера отново сложих една лепенка и днес след като я махнах , пристъпих към отстраняването . Резачки за кабел не тръгнах да търся , но си наточих хубаво едно ножче и почнах да режа по малко. Изрязах го целия , докато стигнах до здрава тъкан. Сега ми остава да чакам , кожата да се възстанови както е била . И задължително ще сменя обувките , за да не се повтаря операцията отново.

              Поздрави !
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #52
                От: Кокоши трън

                Има си резачки за мазоли , в магазините за козметика ги има, със сменяеми ножчета са. Недейте така със подръчни средства...
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #53
                  От: Кокоши трън

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  1. Смачкан чесън, "разтворен с оцет". Може да ви е майтап, но се оказа най-ефективно
                  Ей сега намазах един дето си го нося от месеци,ама е на възглавничката до палеца на крака пък там кожата ми е като гьон,та да видим какво ще стане.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кокоши трън

                    Тая щуротия кокоши трън ми се появи на палеца на ръката миналата година.Не знам дали това е начина ,но на мен ми помогна.
                    Почнах с игла да го чопля ,до болка колкото можех да издържа .По отворисе и в раничката парченце чесън и лягах да спя.Така не знам колко време го третирах.но факт изчезна.
                    И имам спомен,че не трябвало да се оставя да се втвърди .Там където избило кисне се с топла вода и се дълбае с нещо остро ,Чесънче и така.
                    НЕ съм доктор дали трябва така да се процедира не знам ,така че
                    Мартин Димитров
                    УАЗ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кокоши трън

                      По-напред в темата съм споделял,че най-бързо и без никакви белези(и доста евтино) махнах своите като ги почистя със салицилов спирт 2% и след като изсъхне спирта мажа обилно с крем здраве поставям памуче отгоре и го залепвам с лепенка. Това с лепенката го правя защото се мажа като си лягам , за да не ми пречи намазаното. Изсъхва за една седмица и се обелва като мъртва кожа. Отдолу остава здрава и чиста кожа.
                      Има си и плюс - не мирише на чесън и оцет.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кокоши трън

                        От около година и аз имам едни тръни на десния крак/ходило.

                        Изведнъж след лятото станаха 5-6-7-8 и се стреснах, обаче нямах време и възможност лятото да ги церя при кожен.

                        Сега реших да опитам да ги горя с йод като атака от един ъгъл и атака от втори ъгъл, да си позасиля имунитета с вит С, почивка, храна и ала бала.

                        Всичко започна обещаващо, 4-5 дни с няколко мазания на ден уж изгорих всичките, после изчаках ден два и изрязох всичко (уж)до здрава мръвка... и след ден два всичко с бясна скорост се върна, баси гадта е това кокошия трън, а всичко тръгна толкова обещаващо.

                        Тая гад си има собствени кръвоносни съдове и явно е дълбоко в плътта защото след пауза с йода и за няколко дни пак съм в начална позиция.

                        Продължавам с йода и имунотерапията(или имуновнушението) докато намеря работещ метод за тия гадове.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-17 20.41.20.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5798810
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-17 20.41.26.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:5798811
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-17 20.41.31.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5798812
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-17 20.41.35.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5798813
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-17 20.42.18.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5798814
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-17 20.42.42.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5798815
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-17 20.42.49.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5798816
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-23 11.48.46.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5798817
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-23 11.48.54.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5798818
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-23 11.49.28.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5798819
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-23 12.03.01.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:5798820
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-23 12.03.08.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5798821
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кокоши трън

                          Имах преди години на единия ми пръст на ръката от вътрешната страна кокоши трън, какво ли не мазах, помогна ми само сок от смокиново листо, то е бял като мляко, за едно лято изчезна завинаги, вече 15 години нямам и помен от кокошия трън.

                          На селото ни имахме смокиня, когато бях на въпросното лято там, всеки ден късах по едно смокиново листо и от млякото му капвах по 1-2 капки на тръна, знам че трябва да се пази очите от попадане на сока му!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кокоши трън

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Имах преди години на единия ми пръст на ръката от вътрешната страна кокоши трън, какво ли не мазах, помогна ми само сок от смокиново листо, то е бял като мляко, за едно лято изчезна завинаги, вече 15 години нямам и помен от кокошия трън.

                            На селото ни имахме смокиня, когато бях на въпросното лято там, всеки ден късах по едно смокиново листо и от млякото му капвах по 1-2 капки на тръна, знам че трябва да се пази очите от попадане на сока му!
                            Мерси много, аз съм голям каун, пред мен на двора имам огромна смокиня, а дори не съм пробвал
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кокоши трън

                              Здравейте! Ето малко личен опит от лятото: имах кокоши тръна и на двете ходила. След 2 месеца посещения при дерматолог за третиране с азот резултат почти нямаше. Имах сериозни удебеления на кожата около огнищата и това затрудняваше лечението. Спасението се оказа много достъпно и струваше около 1 лев. В магазини Берьозка се продава концентрирана оцетна киселина - по спомен около 70%. Не знам за какво я ползват руснаците, но аз с нея се отървах от кокоши тръни и гъбички по ноктите. Внимание: изгаря кожата и трябва да се внимава! Аз ползвах празно шишенце от лак за нокти на жена ми. С четката нанасях сутрин и вечер върху огнищата за да се напоят. Започна да изсъхва постепенно и да се напуква. За да ускоря процеса преди лягане слагах смес от вазелин и салицилова киселина с една лепенка отгоре. Периодично отстранявах изсъхнала кожа и за около 20 дни всичко приключи успешно. Успех, дано съм бил полезен!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кокоши трън

                                Салициловата к-на сама по себе си маха кокошият трън. Аз имах на десният крак и за седмица-две изчезна напълно.
                                Писал съм го по-назад в темата, но ето пак : вечер след баня напоявам едно памуче със салицилов спирт 2% и го оставам да постои около 5 минути за да се пропие хубаво. Като се изпари спирта намазвам мястото с крем "здраве" ,покривам с памуче и лепвам една лепенка да го задържи. не се сещам дали слагах и чорап ,за да се задържи лепенката по-дълго там. Но за седмица спрях да усещам неприятното чувство на корав мазол на ходилото си , а на следващата кожата сама се почисти от това нещо, без да режа абсолютно нищо. Сега няма и следа ,че там някога е имало нещо.
                                ПП в крем здраве също има салицил и за това ползвам него, за да не ходя до специализирана аптека да ми бъркат илач със салицил.
                                Пробвайте наистина върши страхотна работа.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X