Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кокоши трън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кокоши трън

    Естествено че е безболезнено, там тъканта е некротизирала
    И изобщо, най-външните слоеве на кожата не болят, и не усещат. Както шоколада не го боли, от това че му късат хартията.

    Натрапчива реклама:

    Четете учебника по анатомия за осми клас!

    П.С. За цената. Не е толкова. Примерно 1 000 долара е. За нов кристал на един лазер. След това мога да го дам на хирурзите от този форум, те знаят какво да правят нататък. Тъпото е, че не може да се набута в джип, и да работи от запалката, голям е. Но си е точно за спешна и животоспасяваща хирургия.
    Последно редактирано от Стефан; 01-07-11, 01:38.

    Коментар


    • #17
      От: Кокоши трън

      Koкошият трън е вирусно заболяване. Лично съм чувал как кожен лекар препоръчва да се човърка с нокти. След което следва вирусът да се прехвърли под ноктите, и тогава става страшно!
      Течният азот не винаги помага. Под изгореното от него понякога продължава да "работи". Обработено с азот място след това оставя некротична тъкан, зараства, пак некрозира, така до 3 пъти. Звучи гадно, но не е толкова болезнено, колкото самото заболяване. Когато се остави да задълбае вирусът - болките са като от изгорено.
      Проверени рецепти:
      1. Смачкан чесън, "разтворен с оцет". Може да ви е майтап, но се оказа най-ефективно, и спести операция за 1200 лева.
      2. Титаниа - едно като лак за нокти. Прерових Софийските аптеки, но нещо не намерих.
      3. Салицилова к-на на прах. Струва 90 стотинки.
      Всички описани методи изискват налагане на лекарството с лепенка. След няколко дни - внимателно премахване на умъртвената засегната тъкан с бръснарско ножче. Не е болезнено. След това пак компрес на болното място. Много трябва да се внимава да не влезе инфекцията под нокътя, вече споменах.
      Разни там подобни на Титаниа-та средства за премахване на мазоли - просто не действат. Проверени няколко вида.
      п.с. не се лъжете, това НЕ се лекува с лазер. Нормален лекар се смее на тия неща, не, че ще откажат да ви вземат парите!
      Последно редактирано от Rabin; 01-07-11, 09:20.

      Коментар


      • #18
        От: Кокоши трън

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        Салицил и резенче домат,салицила-една щипка не повече върху "Майката"-първия появил се ,Доматът отгоре и се превързва.Така една седмица и се изгаря докато остане чисто месо отдолу.Можеш да сложиш лепенка с изрязано кръгче да не гори кожата наоколо. Проверено и изпитано.
        Абсолютно проверено!
        Салицилова киселина на кристали от аптеката и вазелин или свинска мас в съотношение 1:1 се разбърква добре в едно бурканче. Става бял мехлем. На първата лепенка се изрязва кръгла дупка колкото е кокошия трън. Поставя се лепенката така, че да се вижда само кокошия трън. Лепенката предпазва околната здрава кожа от изгаряне. Мацва се от мехлема само върху кокошия трън и отгоре се покрива с цяла лепенка. Тази процедура се повтаря няколко пъти. Кокошия трън изгаря и се отделя от здравата кожа. Изважда се лесно, а на негово място остава дупка, която няколко дни се покрива с лепенка докато се затвори. И край с кокошия трън.

        Коментар


        • #19
          От: Кокоши трън

          Благодаря за съветите!
          Ще пиша скоро каква съм я свършил.

          Коментар


          • #20
            От: Кокоши трън

            Каква е разликата между кокоши трън и брадавица?Може ли да ти излезе брадавица на петата или кокоши трън на ръката?

            Коментар


            • #21
              От: Кокоши трън

              Първоначално публикуван от bozdugan Преглед на мнение
              Каква е разликата между кокоши трън и брадавица?Може ли да ти излезе брадавица на петата или кокоши трън на ръката?
              Различни неща са.
              Може, но основно тръните за по краката, а брадавиците по ръцете.

              Коментар


              • #22
                От: Кокоши трън

                Аз имах два тръна на ръцете, но ги изгорих с млечна киселина. Няколко пъти се появяваха отново и отново, но накрая не можаха да излязат наглава с мене и изчезнаха.

                Коментар


                • #23
                  От: Кокоши трън

                  Странно, че никой не го е споменал, но пчелният клей действа безотказно. Действието е подобно на това, което описва колегата, с домата- изгаря мястото слой по слой, докато трънът не изчезне напълно. Лично съм го използвал на стъпалото и на пръст на ръката. Виждал съм палец пронизан от 7-8 тръна едновременно- грозна картинка, почти целия пръст беше обхванала тази гадост. След няколко седмици не остава и следа! Преди това пробвах различни рецепти без резултат, дори ме рязаха със скалпел- само това подейства, но беше доста болезнено, а белега е гаден и още стои. Така че колега, купуваш си от пазара едно парче пчелен клей, правиш си малко топченце, фиксираш го с една лепенка върху мястото и през ден сменяш и почистваш докато гадината не изчезне напълно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кокоши трън

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Кокошият трън не е кожно, а нервно заболяване. Общият термин е невро-вегетативно.
                    Според локализацията.
                    Точно кожно заболяване си е, към групата на дерматовирозите. Причинява се от кариотропен ДНК-вирус/human papilloma virus-HPV/.Предаването на инфекцията става от човек на човек.
                    Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                    Каква е разликата между кокоши трън и брадавица?Може ли да ти излезе брадавица на петата или кокоши трън на ръката?
                    Разликата е в типа вирус-"кокошия трън" се причинява от HPV-1, и може да се образува и по дланите, и по ходилата. Обикновените брадавици се причиняват от HPV-2, и се локализират най-често по пръстите на ръцете и гърба на китките. Всичките/описани дотук/ средства и методи на лечение са в една или друга степен валидни, но препоръчвам задължителна консултация с дерматолог/грешките понякога са сериозни!/ Със здраве!.
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кокоши трън

                      По някое време ми се появи и на някоя от двете ръце трънче. Но пак съм забравил.

                      Големият, на крака ми, изчезна в пясъците на плаж "Перла". С него и това на ръката.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кокоши трън

                        Както dok_vd посочи, това са дерматовирози, но освен папиломавирусите друга основна причина за появата им е срив в имунната система, който и пречи да ги отхвърли, за това друг метод за лечението им е чрез имуностимулатори.
                        Изчезването на проблема при Румбата и Радо, най-вероятно се дължи не на пясъците на плажа, нито на морската вода, а на повишеното образуване на витамин D в кожата, който е мощен имуностимулатор.
                        Внезапното и по-скоро неочакваното им изчезване е причина за погрешното становище, че с премахването на първата("майката") изчезват всички.
                        Не падай духом където ти падне !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кокоши трън

                          Първоначално публикуван от chanchito Преглед на мнение
                          Странно, че никой не го е споменал, но пчелният клей действа безотказно. Действието е подобно на това, което описва колегата, с домата- изгаря мястото слой по слой, докато трънът не изчезне напълно. Лично съм го използвал на стъпалото и на пръст на ръката. Виждал съм палец пронизан от 7-8 тръна едновременно- грозна картинка, почти целия пръст беше обхванала тази гадост. След няколко седмици не остава и следа! Преди това пробвах различни рецепти без резултат, дори ме рязаха със скалпел- само това подейства, но беше доста болезнено, а белега е гаден и още стои. Така че колега, купуваш си от пазара едно парче пчелен клей, правиш си малко топченце, фиксираш го с една лепенка върху мястото и през ден сменяш и почистваш докато гадината не изчезне напълно.
                          +1 За по-страхливите и неиздаржащи на болка като мен това е начина

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кокоши трън

                            И аз да споделя моят опит с кокошия трън Имах като малък на палеца на ръката там където започва нокътя и още един крака под коляното. Незнам кой ми каза но използвах сода каустик на кристали , като с едно парче дълго обработвах този на палеца ,понеже беше по голям. След като се размекна го измъкнах с едни клещи...Малко гадно си звучи но така си беше...Нямаше кръв..само лека болка. Другия на крака изчезна сам..Незнам дали има връзка
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кокоши трън

                              Първоначално публикуван от Гемето Преглед на мнение
                              Както dok_vd посочи, това са дерматовирози, но освен папиломавирусите друга основна причина за появата им е срив в имунната система, който и пречи да ги отхвърли, за това друг метод за лечението им е чрез имуностимулатори.
                              Изчезването на проблема при Румбата и Радо, най-вероятно се дължи не на пясъците на плажа, нито на морската вода, а на повишеното образуване на витамин D в кожата, който е мощен имуностимулатор.
                              Внезапното и по-скоро неочакваното им изчезване е причина за погрешното становище, че с премахването на първата("майката") изчезват всички.
                              Не претендирам да разбирам заболяването -казах само как изчезна тръна. Не мисля обаче че е свързано със срив в имунната система и последващо възстановяване. През периода когато ги имах бях в спортно училище с по 10 двучасови тренировки на седмица. Също така слънчевите ми бани са били малко повече от връстниците ми със сигурност.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кокоши трън

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Не претендирам да разбирам заболяването -казах само как изчезна тръна. Не мисля обаче че е свързано със срив в имунната система и последващо възстановяване. През периода когато ги имах бях в спортно училище с по 10 двучасови тренировки на седмица. Също така слънчевите ми бани са били малко повече от връстниците ми със сигурност.
                                Съжалявам, явно се изразих неточно, не е необходим пълен срив на имунната система, но променената реактивност спрямо папиломавирусите при множествените брадавици е доказана. За това при тяхното лечение се използват освен посочените по-горе методи и имуномодулатори като Изопринозин, Декарис, интерферони и др. .
                                Между другото, физическата преумора също може да е причина за нарушена имунна реактивност(научно доказано). Възможно е това, че си си дал почивка да и е помогнало да се възстанови и да успее да отхвърли вируса.
                                Не падай духом където ти падне !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X