Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano 3.0di

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nissan Terrano 3.0di

    Предполагам проблема ти е пренадуване. Или заради запушването на EGR-а, или заради неправилно настроена турбина, ако е бърникано там. На английски се нарича "limp mode" и се оправя като отпуснеш газта докрай и натиснеш пак. Има много информация по въпроса и в patrol61.ru и в patrol4x4.com форумите. Еднозначна формула за оправяне на проблема обаче няма, защото причините може да са много, но най-честата е самото турбо или настройката му. Един от начините е поставане на механичен ограничител на налягането на турбото, т.нар. Dawes Valve или Tillix Valve. Потърси в Google и ще намериш.


    Какво е "блокиране на турбината в работно положение" нещо не мога да го схвана.

    За проблеми по раздатка и скорости, камо ли хронични, не знам. За мигачи също.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Nissan Terrano 3.0di

      Същия проблем при Патрул-а се оказа един датчик на СК - датчик за положение неутрал.
      Ако СК е същата, много вероятно да е тоя датчик.

      Коментар


      • #33
        От: Nissan Terrano 3.0di

        Според мен това ти е от затапването на ЕГР.Махни пластината и ще се убедиш.Става при трета и четвърта защото там помпането и натоварването е по голямо при падане на оборотите.Същото се случи и при мен един два пъти,но аз имам буустметър и в момента в който почнеше да вдига над 1,2 просто подавах рязко повече газ и се оправяше,по нагоре към 1,4,1и5 влиза в авариен режим и трябва да върнеш газта,ти няма как да го видиш а по усет е трудно.Сега като отпуших ЕГР повече от 1бар не вдига и много мазно преминава към втория цикъл на надуване,няма и свистене.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #34
          От: Nissan Terrano 3.0di

          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
          Според мен това ти е от затапването на ЕГР.Махни пластината и ще се убедиш.Става при трета и четвърта защото там помпането и натоварването е по голямо при падане на оборотите.Същото се случи и при мен един два пъти,но аз имам буустметър и в момента в който почнеше да вдига над 1,2 просто подавах рязко повече газ и се оправяше,ти няма как да го видиш а по усет е трудно.Сега като отпуших ЕГР повече от 1бар не вдига и много мазно преминава към втория цикъл на надуване,няма и свистене.
          ...затова ограничител на 14-15psi (1bar), и ще спре да го прави. Това ако искаш EGR-а да остане запушен. Чистата работа е да се изключи софуерно, което обаче не отменя ограничителя. Тепърва ще си играя с това.


          ...но Андро е прав че трябва да се провери ключето. То се вижда и при гледане на живи данни по време на движение. Достатъчно е да гледаш MAF-а, Boost-а и сигнала от ключето и веднага ще си проличи причината.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            Колеги,
            благодаря Ви, за полезните съвети. От EGR-a мисля, че не е, тъй като проблема съществуваше и преди да бъде запушен, а не беше блкоирал в затворено положение, но за сигурност ще пробвам като го отворя пак, това е лесно! По вероятно ми се стува този датчик на СК и друг път съм чувал за проблеми произлизащи от там. Къде точно се намира, трябва ли да се свалят скороси, за да го сменя? Ще пиша за резултата.

            Поздрави,

            Забравих да кажа, че е с ръчни скорости. При тях има ли такъв датчик?
            Последно редактирано от CarTest™; 06-03-18, 12:35.

            Коментар


            • #36
              От: Nissan Terrano 3.0di

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Същия проблем при Патрул-а се оказа един датчик на СК - датчик за положение неутрал.
              Ако СК е същата, много вероятно да е тоя датчик.
              А какво е СК?

              Коментар


              • #37
                От: Nissan Terrano 3.0di

                Първоначално публикуван от 4i4o mi Преглед на мнение
                А какво е СК?
                СК=скоростна кутия
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #38
                  От: Nissan Terrano 3.0di

                  Да бе.А при ръчните има ли та
                  къв датчик?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nissan Terrano 3.0di

                    Има.

                    И не се маха кутията за да се смени. Отстрани е, отдясно. Малко е тясно там, но не мисля че ще е проблем. А може и някоя букса да е.

                    ПП: Грешки се четат с кламер. Ако няма натрупана грешка от пренадуване, значи е тоя датчик. Ако пък има натрупани други греши, може да е нещо друго - дебитомер например.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X