Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano 3.0di

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nissan Terrano 3.0di

    Японско-френски. Ако е наистина от тия години, детските му болести са изчистени. Аз бих запушил EGR-а, въпреки това. Не знам да се слага на друго, освен NISSAN, та има шанс и франсетата да нямат много пръст в него. Ама, и да имат, това не значи нешременно нещо лошо. Франсетата имат и добри двигатели.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Nissan Terrano 3.0di

      Благодаря ти за бързия отговор!

      Коментар


      • #18
        От: Nissan Terrano 3.0di

        За лампата - последните серии терано 2 май освен ABS, имат и ASR или нещо такова. Вероятно лампата значи това. Сигурно има и копче, от което се спира и пуска, или ако лампата отговаря и за ABS-а, може някой датчик да е сдал.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Nissan Terrano 3.0di

          Открих значението на индикатора в нета. Тази лампа означава разкачена задна стабилизираща щанга, която в този автомобил се води допълнителна екстра- увеличавала артикулациите /ако правилно съм го превел/. Закача и се разкачва посредством бутон от купето /на подлакътника е/ като се задържа за около 4 секунди за позиция ОН. Движи го електромотор.

          Коментар


          • #20
            От: Nissan Terrano 3.0di

            Да. Едната биалетка е различна от другата, и до нея ходи кабел. Така поне е на патрола. Не знаех че има терано с такава комплектация.

            Защо не щракнеш някоя и друга снимка. Тераното ти явно е от последните, а аз на живо не съм виждал такова набор 2006.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Nissan Terrano 3.0di

              Изглежда съм се изразил двусмислено и неправилно в първото си питане, за което се извинявам. Става въпрос за нисан патрол.

              Коментар


              • #22
                От: Nissan Terrano 3.0di

                Някой знае ли дали има разлика скоростна кутия, раздатка и диференциали между 2,7 и 3,0 на Терано след 2002г. ?

                Коментар


                • #23
                  От: Nissan Terrano 3.0di

                  Скоростите и раздатката са еднакви от 1996-та нагоре за всички дизели. За бензиновите скоростната кутия е друга (по-слаба), но раздатката е същата (TX10A, ако помня добре). Всички механични скоростни кутии, слагани на терано 1 и терано 2 са взаимозаменяеми, макар да има малки разлики в предавателните числа на 2.4 бензин и 2.7 турбодизел преди 1996-та (без интеркулер), и дизелите след това, както и 3.0 бензин.

                  Дифовете на 3.0 дизел са с предавателно число 4.11, докато на 2.7 са 4.375. На бензиновите са 4.625. На всички (2.4 бензин и 2.7 турбодизел) преди 1996-та (с квадратните фарове) са пак 4.625 Трилитровите в по-голямата си част са с C200 заден диференциал, докато 2.7 и бензиновите в по-голямата си част са с H233B (който е по-здрав и по-голям).

                  Терано 1 има с R180A преден диф (2.7 и 2.4) и с R200A преден диф (3.0 бензин). Има и къси серии с H190, но не помня отпред или отзад. Трилитровите бензинови са с предавателно число 4.375 при механична кутия и 4.625 при автоматик. Отзад са с H233B диференциал, като има варианти и с отворен и с LSD, но LSD-то е с по-малко усилие на превъртане отколкото при терано 2.

                  Всички терано 2 (независимо от година, бензин или дизел) са с R180A преден диференциал.

                  Ако има нещо друго - питай.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Nissan Terrano 3.0di

                    Благо даря за изчерпателния отговор. Питането ми е свързано с много странно биене и ако беше ладичка, смело бих казал, че е от опорния лагер на кардана...Биенето се проявява на всички предавки като се усилва при натоварване а има моменти и когато изчезва.По инерция се движи нормално, но шум пак си има, макар и по-слаб ...Така го карам вече близо 1000 километра и няма да го вкарам в сервиз докато не се стопли...като че ли все така си вие (бучи, бие...) (душманско е малко, ама ако е тръгнало нещо - то спасение вече няма). Имам редовни скорости и блокажи, ама знам ли.... докато не се позатопли малко няма да мога да погледна от долу... Ако някой му се въртят идеи за проблема ми, нека да споделя, а аз така или иначе ще кажа като го открия.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Nissan Terrano 3.0di

                      Виж каретата на кардана, Виж за луфт в шлиците и за луфт на пиньона на задния диф. Може и крив кардан да е, ако е имало удари.Не вярвам да са скорости или раздатка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Nissan Terrano 3.0di

                        Да си призная, че не направих есенна подготовка на джипката, като се надявах да няма сняг, но уви.... И тая грешка няма да я допускам повече!!! Надявам се да са ми се втвърдили каретата на диференциала и от там да получавам тия кофти вибрации... Напролет ще има щателно обслужване на всичко и подмяна на маслата по кутиите и дифовете. Дано да се размина само с това. Ще пиша когато диагностицирам, а до тогава само ще умувам и ще продължавам да карам така. Желая успех на всички!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Nissan Terrano 3.0di

                          ЧУДО!!!Вчера в кишата останах на кантар в една пряспа кишав сняг. След 40 минутна борба, счупена лопата и изпилени нерви - тераното излезе... Беше зверско въртене на гуми.... направо не ми се иска да си припомням. НО!!!! След като излязох - уникално, но факт - бученето, тропането, виенето - бяха оснанали в историята... Направих сигурно 20-30 километра, хей така за кеф... угасих си и парно и радио само и само да слушам как тихо се движи....Та... това което ми се струва, че се е случило е че поради НЕОБСЛУЖВАНЕ на въртящите се части по автомобила, лошите атмосферни условия, мокрене и замръзване, каретата на кардана са били трудно подвижни, а след зверското боксуване са се пораздвижили. На всички колеги препоръчвам ВИНАГИ да правят пролетно и есенно обслужване на ходовата част!!! Вече със свито сърце чакам да дойде малко по-нормално време, за да мога да направя пълно обслужване и да спя спокойно... Успех на всички!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Nissan Terrano 3.0di

                            как се демонтира и монтира арматурното табло на нисан терано2,бензин,1996г.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Nissan Terrano 3.0di

                              Първоначално публикуван от киро берковица Преглед на мнение
                              как се демонтира и монтира арматурното табло на нисан терано2,бензин,1996г.

                              С отвертка звезда и гедоре 10-ка на 1/4 с удължител.

                              Кажи конкретно какво искаш да направиш, за да ти се отговори конкретно как да го направиш. И какво разбираш под "арматурното табло" - всичката пластмаса напред от предните седалки, или само таблото с уредите. Фермани за пореден път няма да пиша.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Nissan Terrano 3.0di

                                Здравейте фенове/собственици на Terrano,

                                аз също имам Terrano 3.0di 2003г. от доста време. Изчистих всичките му хронични болежки - уреди по таблото, осветеление на панелите, мигачи, избиващи масла по турбината, в интеркулера, раздатка и скорости и доста други, но с едно нещо не успях да се справя - проблема е почти същия като на колегата iadimitrov - т. 5; На скорост в движение двигателя губи тяга и машината забива за секунди а може и за повече после тръгва пак и пак прекъсва, прави го предимно на 3та и 4та предавка. Направих доста по въпроса за да елеминирам евентуалните причини, като:
                                - изцяло сервизирани и изчистени резервоар, цедки филтри, горивопроводи; хубава нафта + хубава добавка
                                - проба с допълнителна електрическа подкачваща помпа на нафтопровода;
                                - проверени и сервизирани клапани и тръбички за командване на турбината, включително и блокиране на турбината в работно положение - за проба;
                                - изолиран EGR, сервизирани и изчистени турбо пътища и интеркулер;
                                - проба с два други различни дебитомера;
                                - диагностика при различни хора с различни компютри и софтуери, и в движение и на място - не се регистрират никакви грешки;
                                Проблема си остава, и няма разлика дали е +40 или -20 градуса, джипа пали и върви по един и същи начин, когато върви както казва колегата "не си ще гумите", но като забива изнервя положението. Изчетох доста материали, но не намерих нищо конкретно което да ми помогне.
                                Моля за Вашия съвет или специалист/сервиз в София, който да посетя за компетентна намеса.

                                Поздрави,

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X