Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Шумоизолация на CR-V

    Не задържа, споко, затворена клетка е дано само да не си запушил някои дренажни канали.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #32
      От: Шумоизолация на CR-V

      А бе колеги, тъй като основния ми проблем заради който бих сменил CR-V-то е шумът при скорост над 80км. идващ в по-голямата си част от двигателя се зачудих дали не продават някъде устройства тип неутрализатори на звук. Идеята би била микрофон да анализира честотата са най много децибели в колата и съответно генератор да генерира светкавично звук със същата честота но с противоположна фаза тъй, че двете да се погасят. Надявам се колегата Маркони да се включи тъй като има опит с обезшумяването и електрониката едновременно. Цялата тая история с к-флекса ми се струва, че не си заслужава резултата. Другото което си мислех е да натъпча отвътре или отвън по стената между двигателния отсег и купето с каменна вата/ не и знам хигроскопичните свойства обаче, освен звуко и топло изолационните/. Другото което си мисля е че купето изпада в резонанс точно при оборотите в които най-често караме извън града около 3500. Дали няма вариант да променим резонансната честота като добавим допълнителен материал като каучук/ както при мивките от алпака отдолу лепят парче гума и не дрънчат като тече вода. Аз мисля че всъщност покритието на пода под мокета играе точно такава роля ако сте му обръщали внимание.
      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

      Коментар


      • #33
        От: Шумоизолация на CR-V

        Така, явно няма да стане лесно да се излъже шума по електронен път ами да действам конвенционално. Днес огледах и ослушах колата докато карах. Направи ми впечатление че като се приближавам към предното стъкло шумът намаля и сякаш идва отдолу откъм средното гърне което е напълно здраво но явно с катализатора са източник на най много шум и вибрации. Колко от вас имат оригиналната кора под предния капак щото при мен си стои и мисля че върши добра работа/ под нея има някаква изолация като от дунапрен или кече. Колеги споменаха че по стената към двигателя откъм купето също има фабрична изолация а подът на купето почти навсякъде е залят с нещо като битум или по скоро твърда пластмаса за да се получат антивибрационни своиства. Тогава излиза че е по добре ако мога да работя върху генерацията и пространството между нея и пода на купето. Обаче как?
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • #34
          От: Шумоизолация на CR-V

          Изолацията на капака маи е с наи малко фаида от всичко, само дето натежава капака повече сега, аз под кората на капака, съм лепил в самите джобове които се обрауват между арматурата на капака, но фаида нъцки Мисля си че наи голяма фаида има да се изолира пода, аз моята както и да я слушам наи големия шум идва от гумите.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #35
            От: Шумоизолация на CR-V

            И аз тъй мисля Слави, май от пода трябва да тръгна щото точно под него е музикалната уредба на генерацията. А гумите определено с чисто летни с които карам лятото отпред шумът е пренебрежим. Ти коя програмка за андроид дръпна тогава да мериш Db-те? Sound meter, Sound meter Pro или друга? Не че вярвам че е точно но поне ще ме ориентира откъде влиза най много шум.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • #36
              От: Шумоизолация на CR-V

              Саунд метер, ама тя маи маи си показва едно към гиотере, но не ти пречи да пробваш. То реално е важно и в кои честотен обхват е звука, пък такава опция на саунд метъря няма, дали ниските са по силни или високите. Аз генерацията не я обвинявма много щото като карам в 80 и изключа от скорост саунд метъра не мърда много на доли 1-2 дб макс. не съм се сетил да слагам телефона на пода да видим как е звука там
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #37
                От: Шумоизолация на CR-V

                Славчо, вчера правих замервания в служебното CR-V III, дизелак и съм втрещен. При 100км/ч нивото на шум е същото като при моята около 86db. Май ще се окажеш прав, че по-големия шум идва от гумите щото и при мойта на едно място с двигател при 3000 оборота отговорящи на движение със 100км шумът е около 67db. при празен ход е само 54db, НО при празен ход и движение със 100км/ч /свободна предавка/ вече е 77db. което говори че доста шум идва от гумите. Ще направя проба и като сложа летните, а пропуснах да направя и замерване на служебната на място при 2300 об. което е движение около 100км на 6-та. Има и още една фирмена, но най-комфортния клас- Ледженда в нашия вариант Acura RL та и него ще го меря скоро. Там едва ли ще са спестили от изолация, ама знам ли.
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • #38
                  От: Шумоизолация на CR-V

                  Мери , мери, данните са интересни сичко е от гумите да знаиш Моя мастор и тои има црв като моето, тои е правил кви ли не изолаци на всякъде и идва да кара моето да види колко е шумно, беше сменил 3 марки все нови гуми, докато последно сложи някъв мишелин за проба, и ми се обажда и вика, " Ела вика да ти кача едни гуми да видиш нема си познаеш колата" Та тои изпродаде всички чифтове и сега чака запролетяване да си купи от тея мишелини ма са по 250 парчето е бати Та з аповечето коли ако гумите не са от значение тука явно фактора при търсене трябва да е непременно с наи ниски нива на шум. Та го чакам да вземе мишелина и да ги кача на моята да видим.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Шумоизолация на CR-V

                    Такаа, след като реших, че монтажа на газовата бутилка ми е коствала част от звукоизолацията реших да компенсирам. При монтажа на 28 литровата бутилка са махнати пластмасовия леген и звукоизолационната вата под него. От една страна добре- повече тежест върху ламарината- по-малко вибрации, основната цел на виброизолацията която американците правят Dynamat върху тънките ламарини на японските коли. От друга страна обаче в средата под бутилката е пробито дъното на ламарината за тръбите на газта и в същото време ауспуха е наблизо. Резултата 74Db при 1500об. на място при главите на пътниците на задната седалка. Отскочих до един магазин за изолации и метнах едно парче 10мм екобон за 12кинта, като го изрязах точно да легне върху мокетената покривка над масата. В резултат мерените Db при същите обороти паднаха на 59db!!!!! Отгоре си сложих и гумената стелка за багажника а остатъка от материала натъпках под кората на предния капак и над оригиналната изолационна вата. Ето снимка на багажника без стелката. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0323.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5564826Определено има ефект и напролет смятам да метна един пласт под мокета. Чудя се дали да лепя под него от някакъв материал на битумна основа който е с анти вибрационен ефект, при положение че фабрично са сложили подобен японците. Те и вата са сложили под мокета, ама оскъдно. Някой пък казват че от битума се вдигали лятото вредни изпарения в купето.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Шумоизолация на CR-V

                      Екобон викаш, хм, тряя се пробва. 20 децибела са си много брее.
                      п.п. само дето е Пловдив никъде не намирам такова учдо явно като идвам на море лятоске ще мина през БС на срещата и ще си купя
                      Последно редактирано от zero; 17-02-14, 15:43.
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Шумоизолация на CR-V

                        Това са много децибели наистина,я дай линк към тоя материал.Как прави измерването...при еднакви условия?
                        Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                        Disco 1 бекъп
                        Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                        Коментар


                        • #42
                          От: Шумоизолация на CR-V

                          Много,много колко много- 15db. Иначе материалът не е нещо ново и се ползва доста в автомобилостроенето. Пак е на база полиуретан, но по плътен и има добри абсорбиращи показатели особено при ударен шум. Не се и деформира. Замерването го направих като закрепих телефона на задната облегалка за глава и при студен старт поддържаше около 1500 об/мин. аз бях извън колата и при затворени врати и прозорци наблюдавах дисплея. След половин минута поставих изолацията и замерих отново по същия начин. Доколкото обаче им гледам характеристиките на всички аналогични материали при ниски честоти до 150Hz нямат особен ефект. К-флекса и той е ни врат ни шия, затова и ефекта от него е минимален. За ниските честоти трябва да работим по-скоро върху виброизолацията а това се постига с плътни и тежки материали/ идеята е да увеличим теглото на детайлите/. Една врата облепена на 50% с плътен вибро материал като тези на Dynamat или STP ще има по-добър резултат отколкото цялата облепена с K-flex па дори и двойно. Те са на базата на бутил и не са вредни като битумите. Определено мен си ме дразни шумът от двигателя и вибрациите които предизвиква по купето и смятам там да концентрирам усилия. Другия шум се решава в голяма степен с по качествени гуми.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Шумоизолация на CR-V

                            Колко му е квадрата, абе как ме мързи да дигам мокета инак ако я застеля ще заспи ама.....
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #44
                              От: Шумоизолация на CR-V

                              Аха ясно,щото от снимката не се вижда добре какъв е материала,заприлича ми на нетъкан текстил,Дето го имаше по старите лади..нещо като кече/филц.Това е по- модерно и тежко обаче.Разгледах графиката на честотите.Има си ефект в средни и високи,но не повече от един мокет.
                              Ако искате нещо хубаво,трябва да се провери в Ситроен сервиза или офис на АМК.

                              9727 98 - NON-ADHESIVE SOUNDPROOFING FELT "TACA 510" 30 M X 1 M X 15 MM THICK

                              Може да проверите в БС или Пловдив.Цената е приятна.Ако го има и аз ще искам едно руло.
                              Последно редактирано от Markony_RS; 17-02-14, 20:03. Причина: молба
                              Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                              Disco 1 бекъп
                              Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                              Коментар


                              • #45
                                От: Шумоизолация на CR-V

                                Маркони тва 30 квадрата ли са ???? за 25 лева?? или цената е на квадрат? Аз мисля че при нас по скоро ниско честотния е проблем, високочестотния не толкова, може би и средно честотните до няква степен но наи вече ниско честотното бучене.

                                п.п. Разбрах цената е заа ролка 25 лева 30 квадрата, поне така пише в ситруен форума, че аз с 30 квадрата ще постеля половината ЦРВ та в града Пише че имало и самозалепящо, но мисля че по добре да не е Сега трябва намеря с кои от Пловдив да си разделим една ролка, че кво ще я правя иначе Аз искам само за багажника за под задната седалка и за пода ще видим колко ме мързи.
                                Маркони сигурен си че това като цена и попиване на шум е наи добро а Ако ефекта му е колко на К-флекса ич не се фащам

                                п.п. Говорих със Ситруен 25,35 лева е ролката става с поръчка от франция и доставка към 2 седмици, някои иска ли да раздробим едно руло?
                                Последно редактирано от zero; 18-02-14, 07:54. Причина: добавка
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X