Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шумоизолация на CR-V

    Можете ли да ме насочите от къде точно да се снабда с този материал за изолацията ? Във Варна има ли го някъде или в някоя голяма верига магазини

    Като за начало ще изолирам пода на багажника , задните калници , предните калници и вратите отвътре

    За вратите предплагам трябва да махна корите и под корите да лепя нацяло , за подна на багажника и задните бомбета трябва да разглобя всичко и на голо върху ламарината предполагам трябва да е

    Само ми е интересно тези предни калници как точно и кде се изолират ???

    Колегата също е описал и за някаква дупма междиу предните калници и втратите къде точно се намира тя ?

    Навсякъде с тази изолация k-flex ли се работи ?

    Коментар


    • #17
      От: Шумоизолация на CR-V

      За Варна провери в БГ-терм до стария Мерцедес автосалон.

      Коментар


      • #18
        От: Шумоизолация на CR-V

        Привет и от мен!
        А дали с увеличаване на шумоизолацията ,няма да се увеличи и риска да не се чуе някой нехарактерен шум, предвещаващ проблем?
        На мен лично шумът в купето не ми пречи (може вече да не съм добре със слуха )
        а пък звукът от аудио системата беше едно от нещата ,което доста ме впечатли ,когато гледах колата преди да я купя.
        Лека !
        C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

        Коментар


        • #19
          От: Шумоизолация на CR-V

          Колеги моля кажате от къде да се снабдя с такъв материал като к флекс или друг подходящ за обезшумяване на Хондата че не мога да търпя да я кавам и да ми бучи така,

          Само да си купя от някъде материал и веднага я разоборудвам и мятам да я обляпам, че ме е страх да сложа зимните гуми преди това ....

          Коментар


          • #20
            От: Шумоизолация на CR-V

            От тук, с куриер
            http://www.ipka.biz/?PageID=3 но не очакваи чудеса ако не изолираш пода.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #21
              От: Шумоизолация на CR-V

              Ето какво сътворих и аз, Silen Coat 3мм ot aval-bg , и изолационна самозалепваща лента 3мм ефекта за музиката е това което очаквах, по-плътен бас и изчистена музика от стандартните говорители.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131020_122821.jpg
Прегледи:1
Размер:172.4 КБ
ID:5529402Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131020_130058.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5529403
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                От: Шумоизолация на CR-V

                А най-важното е, че вратите спират да дрънкат на таникета от сирене като ги затваряш. Затварят се като на истинска кола

                Коментар


                • #23
                  От: Шумоизолация на CR-V

                  Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                  От тук, с куриер
                  http://www.ipka.biz/?PageID=3 но не очакваи чудеса ако не изолираш пода.
                  Да благодаря !

                  Сега ако кажете по колко приблизително отива в една врата в квадратни метра ?

                  За пода колко квадрата ще са нужни според вас ?

                  Предните подкалници -предполагам тези ПВЦ подкалници облепвате от вътрешната страната ?

                  Тавана на ЦР_В-то облепятели и него ?Задната врата ?

                  Предполагам трябва да взема 6 мм самозалепващо К флекс , достатъчно дебело ли е ?

                  Искам да облепя 5-те врати , предните подкалници , пода на автомобила -общо взето всичко . Колко квадратни метра да си поръчам според вас?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шумоизолация на CR-V

                    Заначи за 5 те врати задните калници до колкото ги стигам, задния под покраи дупката за бутилката, предните калници от вътре стените срещу тях и подкалниците от вътре както и предния капак някъде към 6-7 кв, дори ми остана. 6мм ти е достатъчно, с по дебелото ще видиш зор, те ми го продаваха за 8мм ама реално като го мерех с шублера и така на око не е повече от 6мм. За пода, сложи си още 2 квадрата, тавана не сме облепяли, от него ще е ползата лятото че нема да се напича толкова колата, за шума се съмнявам.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шумоизолация на CR-V

                      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                      Малко развитие по темата, днес изолирах и предния ляв калник, пролуката към вратата, подкалника от вътре, калника, и стената към мотора. Тоя път уцелих десятката Разлика има и то не малка, цял ден я карам и от моята страна е тишина но от ляво при пасажера се чува доста шум от гумата, утре ще опаткам и нея
                      Колега , за калника, подкалника , пролуката и стената към мотора ако дадеш малко по-подробни обяснения кое как се прави ще см много благодарен

                      Примерна тази стена към мотора от външната част към двигателя или към купето си налепил ?Какво си разоборудвал и до каква степен ?

                      Предните пластмасовите подкалници предполагам от вътрешната страна , но не мога да разбера например калниците и тази пролука как точно и къде се лепи?

                      За сега само събирам инфо - поръчал съм си 10 кв метра 6 мм изолация с фолио, купил съм подложки за паркет - като пристигне всичко я мятам...

                      Още един въпрос в темата друг колега препоръчва отвътре вратите с консервантен спрей - какво представлява това , марка и от къде да си го купя ?Мисля и пода да изолирам при мен има ли смисъл и него да обработвам ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шумоизолация на CR-V

                        Стената към мотора не съм пипал, там е невъзможно, подкалниците като ги свалиш ще ти стане ясно къде кво що, само внимаваи в задния краи към вратите има едни като канали тва са дренажите за водата от покрива гледаи да не налепиш там да ги запушиш и водата да тече дето и скимне. Пролуката към врата.... там не съм лепил, там бях купил изолация същия тип затворена клетка едно такова като гумена гъба знам ли как да го нарека, ползвасе за изолация в климатични инсталации, маи се казва микропореста гума тип затворена клетка. И от нея рвзах парчета и запушвах дупката но от тва ефект няма, може да не го правиш, ти реално като налепиш вътре в калника ще изолираш шума които би минал през дупката към вратата, а и там са различни по дебелина метали и предполагам звука се разсеива, от там едва ли влиза много шум в купето.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шумоизолация на CR-V

                          Така , приключих с проекта обезшумяване на CR-V .

                          Доброто време беше с мен и успях да направя всичко на паркинга пред блока . Отне ми можеби 4 дни по около 7 часа на ден . Уточнявам, че това ми е првият автомобил Хонда и намяах никаква представа кое как се разглобява и разоборудва-забавих се доста и от тази причина . Работих сам , много бързах и няма време да направя снимков материал, за съжаление .

                          Купих си материал К-флекс 6 мм с метално покритие - 10 квадратни метра .

                          Първоначално разоборудвах 5-те врати за един ден и ги облепих максимално колкото можах отвътре - доста си надрах ръцете да бъркам, но се получи много добре - сега музиката е с коренно различен звук. Оригиналният найлон под корите смених с 5 мм подложка за паркет.

                          След това предните калници отвътре , както и пвц подкалниците от вътрешната има страна . После продължих с пода на багажника , облепяне на задните бомбета отвътре и отвън. Кулминацията беше пода на купето - извадих седалките , пвц покритието на праговете , барчето и всичко отвътре без таблото за да мога да изкарам цялата тапицерия от пода . Голямо приключение беше

                          Резултата е реално зашеметителен ! Колата утихна многоооооо! Но и работата и играчката беше много .

                          Предтавете си как съм успял да налепя цели 10 квадратни метра по посочените места , а и не ми стигна за предният капак и отдолу под бутилката за газта под масичката не съм слагал -просто защото свърши материала.

                          После всичко по местата си , на места дебелината на изолацията избутва доста и бая зор видях докато закача и монтирам всичко по местата си.

                          Определено резултата си заслужава инвестицията(около150 лв да са ми излезнали материлаите) и времето -поне за мен !

                          Благодарности на всички колеги за отзивчивостта както от този така и от офроуд форума .

                          Ако има колеги от Варна които ще се хвърлят в такова приключение като мен да се обадят преди да поръчат материала , понеже аз вв Варна никъде не открих да се продава на квадратен метър - искат цяла ролка квадрата да се къпи - та да се включа и аз в поръчката има нужда още от около 3 квадратни метра к-флекс.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шумоизолация на CR-V

                            Az наи голям зор виждах с отлепянето на защитния наилон от самозалепящото покритие, еиии късаше ми нервите. Явно пода си казва думата но аз не съм го правил и едва ли ще се хвана, много ме мързи вече пък и нямам време с тея две ремаркета дето ми се събраха за 4 год
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шумоизолация на CR-V

                              то аз точно заради 2-рото ремарке си взех полагащия ми се 15 календарни дни отпуска ,та да го уплътня .......

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шумоизолация на CR-V

                                Към края на декември имах няколко свободни дни и времето беше хубаво, та реших да изолирам моето. Използвах k-flex 10мм. Доста играчка е, но има ефект. Налепих на вратите + корите на вратите от вътрешната страна, под задните седалки, багажник, задните калници (колкото можех да стигна през дупките за колонките), предните калници (пак колкото стигнах бъркайки под подкалника).

                                Ефектът не е лош, но наистина много играчка и дране падна.
                                Притеснявам се k-flexa да не задържа вода или влага и да тръгне ръжда

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X