Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация на CR-V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Шумоизолация на CR-V

    То лошото е, че нищо не пише - колко покрива едно опаковка, може ли да се пръска отвън. Аз бих напръскал отдолу пода и калниците отвътре, тоест над гумите. Но не знам дали не задържа вода и дали няма да тръгне да гние

    Коментар


    • От: Шумоизолация на CR-V

      И аз да се включа малко във темата.Във Хонда форума съм сложил снимки на всичко,което съм правил по хондата като щумоизолация така че няма смисъл да ги слагам и тук.След всички процедури, колата утихна доста но това се забелязва най-много със летни гуми.Със зимните валяци си е малко по-шумна.При 140 км/ч по някой от новите участци на магистралата се чува шум само от насрещното съпротивление на вятъра.Гумите не се чуват.
      Колегата тук говори за обезшумяване на гърнета което според мен си е мисия невъзможна,освен ако не ги завие с по едно одеало.Другия вариянт е да обзшумиш целия под,врати и ПРОЗОРЦИТЕ
      При мен имаше добър ефект след обезшумяване на задните бомбета и багажника.Още търся добър вариянт за обезшумяване на предните подкалници и бомбета защото от там според мен влиза прилично количество шум.Ако слагаш нещо за обезшумяване, слагай под него задължително нещо което да обира резонанса.Иначе ефекта ще е минимален.Сега се замислям как мога да обезшумя и уплатненията на вратите малко.Тези гумените които са между вратата и купето
      И в този ред на мисли,покарах малко новото CR-V 4-та генерация.Там нещата определено нямат нужда от обезшумяване.Направо ме засърбяха ръцете да сменя моето.....ама нещо няма пари за сега

      Коментар


      • От: Шумоизолация на CR-V

        Първоначално публикуван от heep Преглед на мнение
        прочетох, че някои хора пръскат с това с цел намаляването на звука
        това и това
        някой от вас има ли опит, дали се продава в България. Даже идея си нямам как се казва това на български
        Това май е аналогично на ония бодита дето някои мажат пода. Не вярвам да има особен ефект тъй като един флакон тежи сигурно под 1кг. а за виброизолация си трябва маса. Иначе е гумизирано и би трябвало на задните подкалници където няма пластмаса а гола ламарина даде ефект за шума, а и антикорозионно ще действа.

        Първоначално публикуван от tenio Преглед на мнение
        И аз да се включа малко във темата.Във Хонда форума съм сложил снимки на всичко,което съм правил по хондата като щумоизолация така че няма смисъл да ги слагам и тук.След всички процедури, колата утихна доста но това се забелязва най-много със летни гуми.Със зимните валяци си е малко по-шумна.При 140 км/ч по някой от новите участци на магистралата се чува шум само от насрещното съпротивление на вятъра.Гумите не се чуват.
        Колегата тук говори за обезшумяване на гърнета което според мен си е мисия невъзможна,освен ако не ги завие с по едно одеало.Другия вариянт е да обзшумиш целия под,врати и ПРОЗОРЦИТЕ
        При мен имаше добър ефект след обезшумяване на задните бомбета и багажника.Още търся добър вариянт за обезшумяване на предните подкалници и бомбета защото от там според мен влиза прилично количество шум.Ако слагаш нещо за обезшумяване, слагай под него задължително нещо което да обира резонанса.Иначе ефекта ще е минимален.Сега се замислям как мога да обезшумя и уплатненията на вратите малко.Тези гумените които са между вратата и купето
        И в този ред на мисли,покарах малко новото CR-V 4-та генерация.Там нещата определено нямат нужда от обезшумяване.Направо ме засърбяха ръцете да сменя моето.....ама нещо няма пари за сега
        Теньо, радвам се че прие молбата ми да участваш в дискусията и тук! При теб как е шумът от двигателя на място при 3000 оборота? Спрямо последната генерация която си пробвал и за която съм чел ревюта че са се постарали и за шумоизолацията този път.
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • От: Шумоизолация на CR-V

          Първоначално публикуван от tenio Преглед на мнение
          ...Ако слагаш нещо за обезшумяване, слагай под него задължително нещо което да обира резонанса.Иначе ефекта ще е минимален....
          Колега, може ли да поясниш малко ... под или над ... и какъв мат'рял имаш предвид?
          Honda CR-V 1-st Generation

          Коментар


          • От: Шумоизолация на CR-V

            Ако намериш на колегата темата в червения форум ще видиш какво е ползвал- става въпрос за виброизолационни материали, част от които вече коментирахме. При него мисля че беше STP руския аналог на американския Dynamat или Silent Coat който аз ползвах.
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • От: Шумоизолация на CR-V

              Ок, но така написано поне аз останах с впечатление за два отделни материала - един за шумо и един за вибро изолация.
              P.S. Относно второто много си прав - иска си маса, ... което пък ме подсеща, че в един друг тунинг и на един друг модел с цел нямаляване на разхода, за да постигне олекотяване пича беше махнал дори и ... фабрично поставената изолация!
              Та май всичко опира до баланс .... в т.ч. и на предпочитанията.
              Honda CR-V 1-st Generation

              Коментар


              • От: Шумоизолация на CR-V

                Да точно, прави се сандвич отдолу е виброизолацията, отгоре шумопоглъщане (noise absorber), а като трети пласт някой слагат шумова бариера( noise isolator). Но зависи източника на шум какъв е в кой преобладаващ честотен диапазон. При високи честоти дори един пласт noise isolator ще върши работа, но при ниски и сандвича не е гаранция, освен ако значително дебел.
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • От: Шумоизолация на CR-V

                  HONDAEXPLORER, Понеже нещо не мога да намеря 15мм Silent Coat SA15 в София, но има 30мм, според теб 30мм ще могат ли безпроблемно да влезнат под оригиналната кора или много ще надигат?
                  Поздрави

                  Коментар


                  • От: Шумоизолация на CR-V

                    Мисля, че ще дойде дебело, особено под оригиналното кече под кората, ако смяташ да го оставяш.
                    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                    Коментар


                    • От: Шумоизолация на CR-V

                      Привет колеги, рязък завой в концепцията за шумоизолацията. Наред беше пода на купето. След като установих, че виброизолацията е на що годе добро ниво, остана да действам с шумоабсорбиране. Добре ама според физиката за абсорбиране на звукова вълна с определена честота например 100Hz трябва да се използва плътен шумопоглъщащ материал например вата с дебелина минимум 1/4 от дължината на звуковата вълна с такава честота. Или за честоти под 200Hz трябва да сложа вата с дебелина от 40см нагоре. Естествено няма как да стане особено на пода. Зачетох се в чужд сайт където според автора му най-голям ефект би имало да се направи звукова бариера, тоест да изградим нещо като балон или полубалон със стени от звукоизолиращ материал в който да се намираме ние. Естествено поради факта, че има прозорци, няма как да се изгради ефективно такъв балон, но все пак дава добър ефект дори и частично изграждане.
                      Материалът за такова нещо трябва да е много плътен и гъвкав далеч от ползваните полиуретанови пяни, микропорести гуми и подобни. Той използва MLV( Mass Loaded Vinyl) който е с тежест около 4,8кг на кв. метър( у-аа-уууу). Под него използва пяна тип затворена клетка и то повече като гарнитура между пода и тежкия материал без да търси друг ефект.
                      Направих издирване за такъв тежък материал тук, но не открих нищо и реших да действам според наличностите и по-бюджетно.
                      Разфасовах пода.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0408.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5579527
                      Положих един пласт екобон 10мм. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0409.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5579528
                      След което положих ето този материал.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0410.jpg
Прегледи:1
Размер:147.5 КБ
ID:5579529Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0411.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5579530
                      Звукоизолационна подложка от пресовани гумени гранули 3мм с плътност 2,5кг. на квадратен метър или 820кг. на кубик! http://di-tradebg.com/?cid=63&NewsId=142. Полага се под замаски, фаянс и теракотни плочки и дават до 17Db лимитиране на ударен шум. Опитах да го положа максимално без прорези за да няма пропуски на шум и максимално високо зад педалите и краката на пасажера. Екобона също има добри показатели при ударен шум.
                      Тук вече ефектът от интервенцията е доста добър. И двигателя( по-скоро катализатора и средното гърне) и шумът от пътя започнаха да се чуват много по глухо. Подът се усеща масивен без никакви вибрации дори и при по-висока скорост. Още не съм го тествал при 140, но при до 100км. има сериозна промяна.
                      Последно такова усещане за масивен и изолиран под имах в 190Д Мерцедесчето, което карах преди 13години.
                      Мокетът по краищата и някои пластмаси се монтираха по-трудно, все пак имаме надигане с 13мм, но почти не личи.
                      Следващата интервенция ще е към задните седалки и багажника, въпреки че там самите седалки са дебели и действат шумоабсорбиращо. По-скоро ще заложа на преградата между купето и двигателя както, конзолата на скоростния лост и на тавана където благодарение на шибедаха ще мога да положа по-лесно минерална вата за абсорбиране между тавана и метала.
                      Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 14-04-14, 09:24.
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • От: Шумоизолация на CR-V

                        Колега много хубаво звучи ама не се ли притесняваш, че тоя екобон ще събира вода като гъба?

                        Коментар


                        • От: Шумоизолация на CR-V

                          Изобщо не се притеснявам даже, не съм първия който слага такова на пода, отделно не е толкова хидроскопичен, колкото например минералната вата. Не виждам и вода откъде ще дойде толкова. То ако е влизала досега мокета щеше да е станал на нищо, а дори неговата вата отдолу под кожата е в добро състояние. В багажника около газовата бутилка съм сложил от преди няколко месеца екобон и не е влажен изобщо. Отделно самия екобон има и добри топлоизолационни качества което би трябвало да елиминира евентуален конденз по пода зимно време.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • От: Шумоизолация на CR-V

                            Мен ме притеснява случаите когато зимата се качваш в колата със сняг по обувките и той се разтопи. Така леко по леко ще се напои. Така беше станало с мен в голфа който имах на пода имаше едно кече, което зимата се беше напоило яко с вода, точно от такива моменти.

                            Коментар


                            • От: Шумоизолация на CR-V

                              Eee Коко, аз имам големи гумени стелки върху мокета. А случайно ако мине под тях идва ред на мокета който първо ще се напои и в последствие ще се изпари влагата от парното, а под мокета вече гумирания материал който също е непромокаем. Малко сандвич концепция ми е пода в момента, но именно тя дава най-добри резултати в сравнение с един материал само.
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар


                              • От: Шумоизолация на CR-V

                                HONDAEXSPLORER, всичко добре, обаче за тавана:
                                и на тавана където благодарение на шибедаха ще мога да положа по-лесно минерална вата за абсорбиране между тавана и метала.
                                защо не използваш корк, като го залепиш го директно за ламарината. Имам така направен бус и ефекта е уникален.
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X