Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

    Колеги пущам темата за колегите ловци,да се събере малко информация къде има Гургулица и Пъдпъдък?Наближава откриването на ловния сезон и ако има желаещи колеги които нямат проблеми с гостите за дребен лов всеки може да споделя от кой район е и може ли да се гостува или не.Аз съм от Стара Загора и ловувам с с.Преславен и с.Ловец.Аз имам възможност за приемане на колеги за лов на пернат дивеч ,но чесно да кажа няма го и с всяка изминала година в нашият район все повче намалява
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

  • #2
    От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

    Хе Хе скоро ше останат отделни екземпляри като при насНа дядото баща му не е гърмял по пернат дивеч.Дядото на младини изгърми си патроните по пъдпъдък прибере се направи нови и пак излезе на ловЖена ми си спомня че като дете и е омръзвало да скубе пъдпъдъци

    Като излизах с дедото на откриване на лова от 5 сабале се почваше се едно си в Бейрут през войната отвсякъде се гърми и гургулиците летят като луди и не знаят къде да се денат.....

    Е сега у месеца ако чуеш пъдпъдък си късметлия няма гургулеце нема гривяци всичко се изби ....Амин


    Просто българските ловци отрезаха клона на който седяха и сега се оглеждат Що така

    Не може на квадратен километър да има по един ловец и двама бракониери просто не може.....

    Колко квадратни километра е България и колко са ловцитете затова няма дивеч


    В Европа животните са оцелели защото дълги години ловът е бил привилегия на съвсем тънка прослойка от хора .Какво е това безумие и кьораво и сакато грабнало пушка и бие наред е и идеме до края......скоро и врабци нема да останат
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      Хе Хе скоро ше останат отделни екземпляри като при насНа дядото баща му не е гърмял по пернат дивеч.Дядото на младини изгърми си патроните по пъдпъдък прибере се направи нови и пак излезе на ловЖена ми си спомня че като дете и е омръзвало да скубе пъдпъдъци
      Като излизах с дедото на откриване на лова от 5 сабале се почваше се едно си в Бейрут през войната отвсякъде се гърми и гургулиците летят като луди и не знаят къде да се денат.....
      Не само ние го унищожаваме!!!Да кажеш нещо за популацията на пъдпъдъка който хващат на босвора с мрежи когато си тръгват от България?

      Е сега у месеца ако чуеш пъдпъдък си късметлия няма гургулеце нема гривяци всичко се изби ....Амин


      Просто българските ловци отрезаха клона на който седяха и сега се оглеждат Що така

      Не може на квадратен километър да има по един ловец и двама бракониери просто не може.....

      Колко квадратни километра е България и колко са ловцитете затова няма дивеч


      В Европа животните са оцелели защото дълги години ловът е бил привилегия на съвсем тънка прослойка от хора .Какво е това безумие и кьораво и сакато грабнало пушка и бие наред е и идеме до края......скоро и врабци нема да останат
      Не само ние го унищожаваме!!!Да кажеш нещо за популацията на пъдпъдъка който хващат на босвора / да се чете Босфора/ с мрежи когато си тръгват от България?
      Последно редактирано от derhunter; 26-06-11, 17:13.
      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
      "Mud Angels" Stara Zagora

      Коментар


      • #4
        От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

        Не само на Босфора а и в Египет са ги ловили здраво и в количества та сме на тоя хал..

        Но мани прелетните пъдпъдъци я да видим яребиците те са си местни.Като дете съм вдигал есенес на селото на баща ми ята по 100---200 яребицикато фръкнат пред тебе да се уплашиш.Сега я мернеш яребичка я не.

        Трябва опазване на дивеча но как да стане не знам....
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Не само на Босфора а и в Египет са ги ловили здраво и в количества та сме на тоя хал..

          Но мани прелетните пъдпъдъци я да видим яребиците те са си местни.Като дете съм вдигал есенес на селото на баща ми ята по 100---200 яребицикато фръкнат пред тебе да се уплашиш.Сега я мернеш яребичка я не.

          Трябва опазване на дивеча но как да стане не знам....
          За тях съм съгласен ама да ти кажа аз немога да се оплача че нямаме яребици няма случай като излезем на лов за яребица 24 човека и до обяд приключваме с лова и всички са си направили нормата от 4бр.Правете гонки за хищници бе хора там отиват яребиците за храна на хищника особено тези кадето са за разселване са си като кокошки питомни.Не убивайте това което се яде само!!!
          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
          "Mud Angels" Stara Zagora

          Коментар


          • #6
            От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

            Миналата година при нас (Пазарджишко) ги имаше, но интересното е, че се появиха сравнително късно.

            Тази снимка е правена на 09.10.2010 г.


            Последно редактирано от Тихомир; 06-07-11, 16:13. Причина: намаляване на снимка

            Коментар


            • #7
              От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Не може на квадратен километър да има по един ловец и двама бракониери.....
              В Европа животните са оцелели защото дълги години ловът е бил привилегия на съвсем тънка прослойка от хора .Какво е това безумие и кьораво и сакато грабнало пушка и бие наред....
              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Трябва опазване на дивеча но как да стане не знам....
              Стария пита как да бъде опазен дивеча, а сам си отговаря: "В Европа животните са оцелели защото дълги години ловът е бил привилегия на съвсем тънка прослойка от хора". В Европа днес нещата са променени - ловът вече е привилегия само на някои от "съвсем тънката прослойка от хора"... В скоро бъдеще и ние ще ги настигнем европейците, даже ще се знаят и имената на хората...
              Добре, че нашите "законотворци" работят бавно, че да ни остане поне идния сезон.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                Не мисля , че ловците избиха дивеча , но факта е че го няма .И при нас закъсня миналата година и като количество не беше много . Дивеча намалява , но защо не знам . Ще се разбере ама.....
                ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                WJ 4.7

                Коментар


                • #9
                  От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                  Колега,погледнете реално какво е положението как се променя климата с всяка година.Животните си търсят по-благоприятен климът за тях ,това че са избити животните не е ВЯРНО.Не че няма много бракониери които и аз мразя ама това е факт!!!


                  Оспамихме темата Целта на тази тема беше друга да се върнем към темата моля.
                  Последно редактирано от SaTaNaTa_83_stz; 26-06-11, 13:13. Причина: Допълване.
                  Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                  Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                  "Mud Angels" Stara Zagora

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                    Да де , нали и аз това казах . Може да е от климата - не знам . В момента около Варна се чува доста песен на пъдпъдък . И миналата година така беше - лятото имаше и си тренирах кучето , но като започна ловния сезон се бяха изнесли . Гургулик не съм засичал .
                    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                    WJ 4.7

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                      Аз също смятам ,че ловците не са главен виновник за намалената популация на пернат дивеч.
                      Липсата на храна и голямата популация на хищници е по-големият проблем.Дядо ми казва ,че едно време чакали е имало само в Странджа а сега са навсякъде и са около 20 000.Другото което е ,че в нашия край вече не се садят блоковете с култури ,а седят голи и расте трева или по-лошо шипки и тръни, и просто няма храна за пернатия дивеч.
                      Някой ще каже "При нас все още се сади" да , но сигурно е по-малко от колкото преди 10-15 ,че и повече години.
                      ROCK ON

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                        Пушка дивеч не затрива,особенно пък пернатия... просто дивеча (прелетния) сменя местообитанията си ,най често заради липса на храна.Колкото до местния полезен дивеч мога да кажа че го има и то достатъчно,но...за три години назад сме разселили 300 яребици,1000 фазана и 200 кеклика,като за същото време имаме унищожени около 150 чакала , лисици и друга гад която се храни с пернатите и зайците - резултата е налице ...по темата - има и гургулица и пъдпъдък .Със започване на жътвата обиколих къра и по мой наблюдения запасите от пъдпъдък са добри ,дано горещините не ги пропъдят рано...местните гургулици не са малко ,но се надявам слънчогледа да привлече още и сезона да бъде успешен.
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                          Незнам дали е съвпадение, но откакто сложиха ветрогенераторите в района на Калиакра, Шабла и т.н. пернатия дивеч доста се поразреди.
                          Сечта в горите, големите камиони по полетата и горенето на стърнищата също допринасят за намаляването на пернатите.
                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                            Пушка дивеч не затрива,особенно пък пернатия... просто дивеча (прелетния) сменя местообитанията си ,най често заради липса на храна.Колкото до местния полезен дивеч мога да кажа че го има и то достатъчно,но...за три години назад сме разселили 300 яребици,1000 фазана и 200 кеклика,като за същото време имаме унищожени около 150 чакала , лисици и друга гад която се храни с пернатите и зайците - резултата е налице ...по темата - има и гургулица и пъдпъдък .Със започване на жътвата обиколих къра и по мой наблюдения запасите от пъдпъдък са добри ,дано горещините не ги пропъдят рано...местните гургулици не са малко ,но се надявам слънчогледа да привлече още и сезона да бъде успешен.
                            Колега ти къде ловуваш?
                            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                            "Mud Angels" Stara Zagora

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                              Колеги как е по вашите райони има ли дивеч?Тук за сега има ама като дойде времето за ловуване и вече го няма
                              Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                              Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                              "Mud Angels" Stara Zagora

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X