Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

    Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
    Колеги как е по вашите райони има ли дивеч?Тук за сега има ама като дойде времето за ловуване и вече го няма
    Скоро минах с джипчето си по едни земни пътища между все още неожънати ниви. Пъдпъдък тази година ще има и то много , гургулица предполагам пак ще е слабо , засякох и заек и ято яребички . И това на не особенно голям периметър, но ще го запазя в тайна , че ще го посетят моментално . Аз съм от Враца , но ловувам на територията на областта . Гостувам при приятели от Дунава до Балкана , а после те на мен . В областта има и равнини , и пресечени местности , така , че от липса на дивеч нямаме соплаквания . Има го , който търси намира. Наслука на колегите през новия сезон , че след разходката , започнах да мисля за откриването .
    Говори кратко . Искай малко .Тръгни си бързо . ПЕТЪР І

    Коментар


    • #17
      От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

      Проблема на пернатия не е ловджиите а храната . До преди 20 години всичко беше засадено с жито ; царевица ; овес и тнт . Имаше голяма хранителна база за голяма популация сега в цели региони няма нищо . Пилетата не са балами те мигрират по храната .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

        В нашия регион тази година се забелязва повечко гургулица и гривек ,но пъдпадъкат несе чува като миналата.

        Коментар


        • #19
          От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

          При нас изобщо не се чува.
          Рядко се вижда някоя гургулица.
          Из стърнищата най-много някой гълъб да видиш.
          Абе дано курбана за дивеч даде резултат!!
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #20
            От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

            В събота ще се разбере къде какво има
            Пожелавам Наскука на всички колеги!!!
            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
            "Mud Angels" Stara Zagora

            Коментар


            • #21
              От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

              Колегата искаше да се опознаем и направим някой съвместен лов, а темата се обърна към това дали дивеча го има или не Наслука на всички, ако някой иска в североизточна България да се обади
              Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

              Коментар


              • #22
                От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
                Колегата искаше да се опознаем и направим някой съвместен лов, а темата се обърна към това дали дивеча го има или не Наслука на всички, ако някой иска в североизточна България да се обади
                Човек, как да поканя някой на лов, като от една седмица, всяка вечер излизаме с кучето и не можем един пъдпъдък да вдигнем. Тук е страшна суша. Вали дъжд от снощи и дано поне за другата седмица да има малко.
                За североизточна България ще свиркаш като дойдат гъските, че ми е голям мерак.
                Наслука на всички и умната с "почерпката"!!!
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #23
                  От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                  Да...! 16 градуса, два дена постоянен дъжд, цялото поле дисковано, а нас който ни знае в събота ще откриваме лова. Добре че поне агнето няма да се налага да го търсим из шубраците, а ще ни чака на топло в пещта
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                    Здравейте и аз да се включа по темата ,ловувам в района м/у Харманли и с. Подкрепа Хас. област тази година гургулици има доста макар че слънчогледите са слаби от сушата за пътпъдък още му е рано , дано с днешните валежи нещата се променят в наша полза успех на всички ловци .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                      Днес направих една обиколка изловното ни поле , след проливния дъжд по клоните на дърветата гъмжеше от мокри гургулици . Ще падне стрелба . Наслука на всички .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                        Дано си гръмнем утре, та и ако е късмет и по едно курбанче да ударим с 5-6 присипвания

                        Пожелавам НАСЛУКА на всички съфорумци - ловци.

                        Снимките след ловните излети!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                          На слука на всички въоръжени стрелци. Всяка година откривам лова с фотоапарат в ръка.Винаги уцелвам и мога да докажа попадението си. Най-умната приказка ,която съм чул от ловец е: Не стреляй по нещо,което не може да напълни раниците на участниците в лова.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                            Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                            На слука на всички въоръжени стрелци. Всяка година откривам лова с фотоапарат в ръка.Винаги уцелвам и мога да докажа попадението си. Най-умната приказка ,която съм чул от ловец е: Не стреляй по нещо,което не може да напълни раниците на участниците в лова.
                            Като си такъв пацифист що търсиш в този раздел на форума? Прави ми впечатление че няколко пъти се опитваш да провокираш хора практикуващи своето хоби. Като не харесваш лова не влизай тук. Имаш поле за изява при фотографите.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Като си такъв пацифист що търсиш в този раздел на форума? Прави ми впечатление че няколко пъти се опитваш да провокираш хора практикуващи своето хоби. Като не харесваш лова не влизай тук. Имаш поле за изява при фотографите.
                              Ако ти е хоби да убиваш нещо,което тежи 60 грама с перушината,само по тази причина,че не е забранено със закон-това говори много лошо за Вас г-н ,,МОДЕРАТОР,,

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сезон 2011 за Гургулица и Пъдпъдък

                                Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
                                Ако ти е хоби да убиваш нещо,което тежи 60 грама с перушината,само по тази причина,че не е забранено със закон-това говори много лошо за Вас г-н ,,МОДЕРАТОР,,
                                Въпросът е принципен, що се отнася до твоите писания тук. Не ходя на пернат лов. Това че ходя на лов за два пъти по тежки от мен животни изключва ли ме от твоята класация?
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X