Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дьлго евтино и здраво дизелче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дьлго евтино и здраво дизелче

    Ситуацията - сина е в България,другия и той е на пьт да се прькне на бял свят,очертават се ваканции по 6 месеца там било лятото или зимата.Шофьор му е бабата или балдьзата,баджанака кара какво му падне та него не го мисля.

    Задачката - дьльг джуган ДИЗЕЛ,да сьбира багаж,да е прост,да е ЗДРАВ,до около 7000 лева да речем,да тегли с повече от една гума и ДА МИ ПАЗИ ДЕЦАТА АКО СЕ ШИБНЕ ПИЯНДЕ В НЕГО.Да не е гнило на варел,да не е на 27 години,да не е нещо уникално / Михиндра нам си кво / .

    Ако може да е лесен за каране,лесен за доработки / трьби,греди,релси...........мммда /,сравнително лесен за подрьжка и без изгьцици и компютри по машината.Може да не е подготвен за оффроуд,но да не го плашат 15 см сняг.

    Предпотичам класиките - Тойота,Нисан............за Мерцедес трудно,но спокойно може да е и Чероке или Гранд,Мицубишка........

    Проблема - последните 8 години карам само колици,няма ме в БГ и идея нямам кое колко вьрви,какви са му даньците,какви и колко са му частите и кое си заслужава парите и кое не.Да не ме льжете многоВ мобилето има 54 станици на таралясници които отговарят на тьрсеното по-горе та за това питам точно кьдето трябва.Може да има такива теми,но ми е трудно да ги тьрся и ако някой се сеща за такава нека я лизне и да я мятам.


    Айде вие сте.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Дьлго евтино и здраво дизелче

    Сложна ти е задачата. Късмет трябва в тази работа.
    Нисан 94-98 година РД 28 ,без турбо.Дълъг ,прост ,надежен.Тежък ,дано да се падне по малко ръждив.
    Поне аз такова бих си избрал.
    Другото е Г300 ,ама трудно се намира на нормални пари.Тези дето са в твоя ценови диапазон са от първите серии.И чарколяците им са по скъпи ,особено в Родината.

    Коментар


    • #3
      От: Дьлго евтино и здраво дизелче

      Nissan Terrano 2 2.7TDI - здрав (много здрав), евтин, не е от най-стабилните на пътя, но ако няма да се състезава по пътищата бива Няма грам електроника. Чугунена глава. Долни валове - на зъбчатки, няма ремък, няма верига. Има място за багаж. Евтина поддръжка за джип. Лесно се намира абсолютно всичко за него.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Дьлго евтино и здраво дизелче

        Черока или Гранда. Почти всичко при тях пасва на търсенето ти, единствено, че силната им страна са бинзиновите им версии. Огромен + е, че можеш да си мъкнеш части, защото при теб са обидно евтини Иначе Патрол Y 60. Здрав "туч", който и безразсъдните джигити заобикалят с респект. Проблемът там е ръждицата.

        ПП. Тук във форума се продават 2-3 Jeep-а, ако не се лъжа, което пък е + откъм коректност.
        Последно редактирано от Александър Белов; 24-06-11, 22:28. Причина: послепис
        JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

        Манол Денев

        Коментар


        • #5
          От: Дьлго евтино и здраво дизелче

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          Сложна ти е задачата...
          Нисан 94-98 година РД 28 ,без турбо.Дълъг ,прост ,надежен.Тежък ,дано да се падне по малко ръждив.
          верно сложна е

          Коментар


          • #6
            От: Дьлго евтино и здраво дизелче

            Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
            Черока или Гранда. Почти всичко при тях пасва на търсенето ти, единствено, че силната им страна са бинзиновите им версии. Огромен + е
            Какво им куца на дизелите?Последното нещо с което искам да занимавам бьлдьзата примерно е основен ремонт на американски дизелов мотор.Искам нещо легендарно здраво,а не нещо което "ако го караш внимателно и не е жега много.........."

            Други предложения?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Дьлго евтино и здраво дизелче

              Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
              Черока или Гранда. Почти всичко при тях пасва на търсенето ти, единствено, че силната им страна са бинзиновите им версии. Огромен + е, че можеш да си мъкнеш части, защото при теб са обидно евтини
              Да бе, всичко пасва освен дизела + "тръби, греди, релси".

              И паджеро влиза в тая група.

              Единственото, за което съм до край в час, и със сигурност влиза в тая категория - за 7000 може да се намери читаво терано, с малко повече късмет. Посоченото горе 2.7TDI обаче е с компютър (има и без, ама с 20-30 коня надолу и вече стават малко старички, та трудно се намират не гнили). Компютъра и електриките обаче не са му слабо място (в помпата електроника няма), трансмисията + ходовата част му е практически като на патрол (дизелите след 1996-та са със същата скоростна кутия), като изключим независимото предно. Частите са на нормални за джип цени.

              ПП: Не става за велики извращения. Побира гуми до 31-ци без рязане, заводски е малце ниско (то кое ли не е), но пък много леко се кара - почти като лека кола. Аз го ползвам за семейно. Единственото, с което бих го сменил в това му предназначение - Toyota 95-ца. Ама там цифрите са други.

              ППП: Относно двигателя - изцяло чугунен, долен вал, ангренажни зъбни колела, помпа BOSCH VE, без електроника в нея, без балансиращи валове и прочие. Архаична концепция, тежък за габаритите си, но пък с прилични параметри за кубатирата си и доста добра надеждност. И не че за теб има някакво значение - по моргите двигатели има колкото щеш, което до някъде въобще обезсмисля основния ремонт по принцип.
              Последно редактирано от sparkybg; 24-06-11, 22:39.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Посоченото горе 2.7TDI обаче е с компютър (има и без, ама с 20-30 коня надолу и вече стават малко старички, та трудно се намират не гнили)
                Е да, имах предвид, че по двигателя няма електроника. То иначе кое возило на по-малко от 15 години няма компютър. А да се вземе старото 100 коньово не си заслужава - хептен куцо. 125 трябва да е.

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Какво им куца на дизелите?Последното нещо с което искам да занимавам бьлдьзата примерно е основен ремонт на американски дизелов мотор.
                Няма да я занимаваш с основен ремонт на американски дизелов двигател, а на европейски такъв.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                  Аз да питам-защо непременно дизел? Нямам нищо против тях, даже напротив, но ако се случи на конкретен екземпляр-за жена може да е невъзможно да го запали през Януари... Надявам се, че не си забравил българския Януари...

                  Иначе ако аз търся сигурност за децата си, и не ми пука за разход на гориво-само Патрол. Тежи си на мястото, високо купе, малко коли могат да му сторят нещо повече от това да му счупят бронята, или в краен случай да му окривят калника.

                  А точния модел-според балдъзата-климатик, автомат, това-онова... На децата не им пука къде се возят, поне до 13-15 годишна възраст.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Аз да питам-защо непременно дизел? Нямам нищо против тях, даже напротив, но ако се случи на конкретен екземпляр-за жена може да е невъзможно да го запали през Януари... Надявам се, че не си забравил българския Януари...

                    Иначе ако аз търся сигурност за децата си, и не ми пука за разход на гориво-само Патрол. Тежи си на мястото, високо купе, малко коли могат да му сторят нещо повече от това да му счупят бронята, или в краен случай да му окривят калника.

                    А точния модел-според балдъзата-климатик, автомат, това-онова... На децата не им пука къде се возят, поне до 13-15 годишна възраст.
                    Да де, ама има една цифра като критерий - 7000. А аз твърдя че за тая цифра читава Y61-ца не може да се намери, или ако се намери ще е супер чист късмет.

                    Колкото до паленето - японски дизел в нормално състояние пали не по-трудно от еквивалентен бензин.

                    ПП: @BENZBOSS - видно от подписа ми, имаш пълното право да слушаш другите с една идея повече от мен. Затова и се стремя да излагам повече технически факти.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Какво им куца на дизелите?
                      За да влезеш в посочената цена, няма никаква опасност да се срещнеш с американски дизел. Говорим за Jeep от 90-те. Дизелите са съответно 2.1 на Рено и 2.5 на VM(Ванчини Мотори) Италиански. Всъщност 2.1 Рено си е много здрав мотор. Недолюбван е защото идва слабичък за офроуд, но пък за балдъза може да заспи За VM нямам лични наблюдения, но масовото мнение е, че прави ядове с прегряване.
                      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                      Манол Денев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                        2.1 е толкова умрял кон, че направо си е куц още по дефиниция. Може иначе да е супер здрав и надежден, ама не му е там мястото. Такова почти ме бяха навили да купувам някога, та имам преки впечатления. Раздрънкания ми транзит вървеше повече.

                        Като сложиш и климатик в екстрите, започваш да гледаш на великата мощност на трабантчето с едни други очи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                          Ленд Ровър Дискавъри е твоята кола. Ако пък е и първа серия забравяш всякакви грижи.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                            Дизел защото сьм карал много дизели в БГ и проблеми сьм нямал.Допьлнително ще му се сложи горивен филтьр от морските и подгряване на блока,при голям студ ще чука на място цяла вечер,това поне сьм го играл с СД33 на Патрол.При проблем...........ще и го запали някой,аз от жена не очаквам да знае от кьде се отваря предния капак.

                            Патрола кой модел се води,У60 ли беше?2.8 без турбо ли е?

                            Климатика не е задьлжителен,автомата пьк сьвсем.Ако има клима и печка ОК,ако няма е все тая,нито е жега много в БГ нито ще се кара много та няма голямо значение.Идеята е танк на колела,товарно добиче което да ги пази.


                            Карал сьм СД33 на Патрол с години в България та едно време имах идея кое е здраво и кое е МНОГО ЗДРАВО.Тия са гнили обаче,да не кажа много гнили,но и на такова сьм сьгласен ако е запазен / надеждата умира последна /.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                              2.8 на Патрол е с турбо и е от типа "ако го караш внимателно и не е жега много..........". 4.2 атмосферен дизел е твоя мотор за Патрол, ама не се намират, особено на тази цена.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X