Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дьлго евтино и здраво дизелче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дьлго евтино и здраво дизелче

    4runner-a си е много добра машинка, единствен недостатък, че е малко (не много) тромав. Но според това, което изчетох - не е интересно, за сметка на това е сравнително икономичен и много здрав. Не съм заглеждал скоро цените, но май с правилен волан ще се впишеш трудно в цената за читав екземпляр... може и да бъркам, пак казвам, не съм зяпал цените скоро.
    Карал съм LC с тоя двигател и малко фор-рънър, имам и познати, които ги търкалят - до сега без забележка. И да се появи проблем понякога, обикновено е от някоя дива идиотщина на водача.
    Рънъра се кара като лека кола, дори и жената каза, че и е удобен, а тя е метър и шейсет... Място бол, удобно, Голф двойка го поема без проблеми.
    А, задната врата е с малко тъпо отваряне от външна страна.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      От: Дьлго евтино и здраво дизелче

      Верно че Диското е с ремък, но като се смени превантивно мотора е неубиваем. А ако има проблем балдъзата ще има на кой да се обади. Читаво Диско може да се намери за 4-5 хилки. За още 2 ще е огън.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #33
        От: Дьлго евтино и здраво дизелче

        Мернах 2 Рьнара,единия за 5 и нещо,другия за 3 ама по-грозен и от мен.Трябва много кьсмет за да се намери нещо свястно май,но поне да знам да го вкарвам и него в списька.

        Диското кои години и какво му куца и ако го сравняваме с Тераното кое е по-добро?Какво троши Диското?Колко му е смяна на ангренажа / това да си го вкарам и него в цената /.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: Дьлго евтино и здраво дизелче

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          4.2 е легенда,това и аз го знам,не знам обаче за какви пари говорим,за колко се намират тия?
          Около Нова година се продаде един във форума за 11 000 в много добро състояние - обработен и пребоядисан, но оттогава не съм виждал.

          Покрай моето Исузу се замислих, че и Opel Monterey 3.1TDI си влиза в твоите изисквания. Голям, здрав и се намират и евтини Не е много масов обаче, да не кажа хич, но с намирането на части не би трябвало да имаш проблем.

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Рънъра се кара като лека кола, дори и жената каза, че и е удобен, а тя е метър и шейсет... Място бол, удобно, Голф двойка го поема без проблеми.
          А, задната врата е с малко тъпо отваряне от външна страна.
          Точно така, ама ако беше 1.80 жена ти нямаше да твърди, че и е удобен. Седалките са много близко до пода и трябва да се пробва дали това няма да създава неудобство на дълъг път.

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          От писаното по-горе излиза Терано 2.7TD / това е мотора нали,не е ТДИ / ...
          TDI е.
          Последно редактирано от silverfox; 25-06-11, 08:22.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #35
            От: Дьлго евтино и здраво дизелче

            Toyota 4runner 2.4 TD не е ли с 2LT мотора? Тук не го долюбват заради проблеми с главата.
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • #36
              От: Дьлго евтино и здраво дизелче

              За частите не ме бройте мен,от 20 Януари до преди седмица имах 14 почивни дни и голямо чакане ги чака ако лежат на идеята,че Американеца ще им прети евтинки накладки примерно.Пари може и жената да наклика,но части се купуват от там или при вас.Най-много да го абонирам при някой майстор на форума и той да се занимава с тенекето.Опела е рядкост някаква,нещо по разпространено ми трябва.

              Говорим за нормални бьргарски условия - части,даньци,обща подрьжка,евентуални ремонти.............За Паджеро никой нищо не казва???
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                Тераното май е с ЛСД отзад, което е +. Колко ще работи е друга тема. Авточастите му са по-здрави (като на Японец), но цените им са х3. Отпред е на носачи, което е -. Диското след 96 трябва да е 300. Мотора е абсолютен чук. Малко ако се пипне помпата и турбото, направо лети, но доколкото разбирам, не е нужно. И така си поддържа 120 без проблеми. За 1500 лв ( с труда) се сменя цялото окачване заедно с тампоните. Троши горни шенкелни лагери, (10лв) на 3 години примено и карета на кардана, ако не се гресират редовно(20лв). Често съм виждал разбити шлици на карданите, ама след 15 години са така. Ламарините външно са алуминий. Гние в краката и по ръбовете на багажника. Смяна на ремъка е 150 лв примерно, че се сваля водната помпа, ролката, шайбата на коляновия вал и милион болта на капака на ангренажа. Вечната болка е междинния диф на раздатката, но съм направил поне 10. Даже си направих и мойта. Без пари.

                ПП. Диското е фул тайм, което си е сериозен + за управление в свински условия.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                  Има и Рънер с 3,0 турбо дизел.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Има и Рънер с 3,0 турбо дизел.
                    ... и цената е друга.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Има и Рънер с 3,0 турбо дизел.

                      Не го виждам до 7000 лева,а аз до толкова гледам.Тия дето ги гледах са живи/умрели,еле единия и в моргата трудно ще го вземат.


                      Темата заприлича на Терано след нам си коя година срещу Дискавьри след 96.Междинния диф на раздатката на Диското какви пари говорим?Какво друго му куца на Диското?


                      Ще ме извинявате за лаишките вьпроси,но за милион болта тук взимат поне 500 еле ако се сваля и водна помпа и всичко изброено горе.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                        Ако се прави само дифа, без да се сваля цялата раздатка и да се сменят лагерите, да речем 200лв с пластините и новото масло. Че не обичам да налива старо. А за ангренажа си е ден работа, така че 150 си е добре.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                          Щом всеки ще го кара или както си писал (баба,баджо и т.н)Диското е твоя джип.По лесен за шофиране в зимни условия.Пиша от личен опит.Имах и двата джипа.За подръжка колегите са писали.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            ...

                            Точно така, ама ако беше 1.80 жена ти нямаше да твърди, че и е удобен. Седалките са много близко до пода и трябва да се пробва дали това няма да създава неудобство на дълъг път...
                            Аз съм 176 и ми е удобно, но въпрос на вкус.
                            Мотора ... 2LT-E със сигурност (има някаква електроника, но не съм се чепкал, щото не е имало ядове, въртящия момент е малко по-добър), за чисто 2LT не знам дали го има по Рънърите, не съм се интересувал.
                            Обаче пак опираме до цена за запазен екземпляр.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                              - Тераното - 2.7TDI е същия мотор, като TD. Разликата е интеркулер + компютър и съответно 25 кончета отгоре. Може и да се чипоса до към 145, което на екземплярите след 2000г. става само с кабел. Моето е чипосано. Проблеми няма никакви, освен че върви повече и пуши леко като го сръчкам яката.
                              - Годините са от 1996-та та до 2006-та.
                              - Маверик и терано е едно и също до последното болтче.
                              - Отзад всичките са с LSD
                              - По окачването - най-скъпото е шангата между кормилната кутия и паразитния хебел - оригинална между 300 и 400лв., но пък не се сменя често. Примерно при нормална експлоатация - на 100000км. Шарнири горни - 60-80лв, долни - около 140-150. Биалетки - около 40-50. Това за оригинални части.
                              - Най-често се сменят предни биалетки, и то ако я лифтнеш и я чекнеш по горите. Иначе - примерно на 20-40000км. Горни шарнири - 50000-60000. Долните изкарват много. Друго общо взето се сменя инцидентно, но са разни тампони и не са скъпи. Мойто е на 110000 и е с оригиналните си щанга (посочената по-горе) и тампони отзад. Отпред сменях покрай лифта, макар че не бяха за смяна.

                              И най-важното - какво трябва да гледаш:
                              - Ръжди, около предните и задните колела, по шасито. Повърхностинте не са страшни. По купето - пак около колелата и веждите на калниците. Общо взето стандартните неща.
                              - Трябва да пали лесно. Може да изпуши леко при палене, но не прекалено. При нормално каране не трябва да пуши. Другото е стандартното - опитват се всички режими от раздатката и се слуша за странни шумове. Случвало се е да се попадне на екземпляри с проблемни предни карета, но рядко. Просто трябва да им се погледнат маншоните и да се сменят, ако е нужно, още преди да са се пробили.
                              - Турбото може да се чува, но съвсем леко. При мен при отворен прозорец едва се усеща. Ако се чува силно и отчетливо, трябва поне да се провери за луфтове. Рядко има проблем с това, обаче. Аз съм попадал само на едно, и то без луфтове по турбото, а просто с малко по-шумно такова.

                              Дизелите преди 1996-та и всички бензинови са с малко по-слаба скоростна кутия. На дизелите след 1996-та (TDI версията) кутията е друга и проблеми там няма.

                              Общо взето това е. Стандартни неща. Няма изявени слабости, нито по мотор, нито по окачване, нито по трансмисия. Мисля че ако конкретния екземпляр е в нормално състояние, каквото и да има за смяна, ще се побереш в едни 1500лв със все труда.

                              Нормално явение е при празен ход, изключена от скорост и с отпуснат съединител, да се чува шум откъм съединителя и скоростите, който с натискане на съединителя изчезва. Много други автомобили го имат същото. Причините може да са много - пружини на диска на съединителя, притискателен лагер, леки луфтове по скоростите. Не е реален проблем. Моето го карам така откак съм го купил (40000км), и смятам че няма смисъл да се бърника там, ако не се стигне до смяна на феродов диск, още повече че звука си е константен и не се увеличава с времето.

                              Ако има нещо друго - питай.

                              ПП: Нормално е ако го форсираш на място с рязко натискане на педала да попрекъсва и поизпушва леко синкаво-бял пушек отзад. Някаква измислена защита против претоварване на празен ход. Абсолютно всичките го правят и дори си го пише в книжката.

                              ППП: Най-скупото по двигателя, ако въобще се наложи - умна дюза - около 300лв на BOSCH и дебитомер - около 200-300. Рядко дават грижи, обаче. Отново не е типична слабост, а по-скоро изключение. Сменят се 2 ремъка + филтри, и толкоз. Случва се да има сдал термостат, но е най-отгоре, 3 болта, и се сменя в "домашни условия" за половин час, със все източването и пълненето с антифриз.
                              Последно редактирано от sparkybg; 25-06-11, 11:34.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дьлго евтино и здраво дизелче

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                - Маверик и терано е едно и също до последното болтче.
                                Малко ще се изкажа на принципа "чул съм един, дето е виждал", но от сервизен техник знам, че не са абсолютно еднакви.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X