Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще се помъча и аз с един УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

    Браво, евала за мерака и старанието
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #47
      От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

      Абонирам се,за темата! Успехи,за напред!

      Коментар


      • #48
        От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

        Добре че не работя в автосервиз (нЕма да изкарам за цигарите), вчера се сетих да снимам малкото раздвижване. За близо година ето до тук стигнаха нещата:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170911_205920.jpg
Прегледи:1
Размер:302.6 КБ
ID:5766018 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170911_205613.jpg
Прегледи:1
Размер:297.1 КБ
ID:5766019 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170911_205642.jpg
Прегледи:1
Размер:276.2 КБ
ID:5766020 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170911_205657.jpg
Прегледи:1
Размер:260.7 КБ
ID:5766021 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170911_205740.jpg
Прегледи:1
Размер:344.1 КБ
ID:5766022 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170911_205755.jpg
Прегледи:1
Размер:255.3 КБ
ID:5766023 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170911_205816.jpg
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:5766024 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170911_205843.jpg
Прегледи:1
Размер:328.9 КБ
ID:5766025 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170911_205859.jpg
Прегледи:1
Размер:315.1 КБ
ID:5766026
        Нещата които не се виждат:
        1. Сложих някакви винтови блокажи, които май нищо не блокират, поне като вдигна моста във въздуха се държат като съвсем свободен диференциал, ще видим как се представят на терен.
        2. Разкарах желязната перка, щото изпитвах страх от нея, сложил съм електрическа от климатик на Ситроен 2,1 ТД - която ще я включва датчик от VW (монтиран на мястото на кранчето на радиатора с преход) през реле. Тук имам сериозни опасения, че няма да я включва Увреме, щото системата при VW работи при налягане около 0,75 - 1 атм, и поради тая причина включва перката чак при 92 градуса, най - вероятно Уаз-а ще зАври, затова съм сложил и ключе за принудително пускане, ще направя изпитание на терен и тогава ще търся (ако трябва) по - подходящ датчик, един колега ми подсказа за такъв от кафемашина.
        3. Алтернатора е от ТДИ 120А - това предвид лебедката, тук стана с много малко преправяне, единствен яд ми създаде че на възбудителната му намотка му подадох директно 12 V след контакт (без лампа) в следствие на което не искаше да угасне, като върнех контакта, в следствие на което изгоря релето на алтернатора.
        4. Наших му хидравлична кутия и помпа от BMW E34 тука заигравката с планката за сектора е голяяма, най вероятно, щото идея си нямах как да я направя, беше едно рязане на шаблони, едно мерене, едно чесане дето не ме сърби, засега работи!
        5. Понеже категорично отказвам да го храня с бензин, най вулгарно продупчих и отрязах каквото ми пречеше от смукателните колектори и залепих отгоре им преход за дроселова клапа от някакъв Хлопел, на дроселовата клапа пък залепих най - голямата плочка за газ която намерих - сега се реже като моторетка!
        6. Гърнетата и изпускателните тръби са фешън - неръждавейка - от голф 2 ка - КР на един ентусиаст, паснаха по размер на тръбата която тръгва от изпускателните колектори на УАЗ - а и са така до края.

        аааа и серво - от ГАЗ 53 - тва 7
        8. Ревизирах двигателя и скоростната кутия - сегменти, уплътнения, лагери, некое и друго зъбно колело и вал
        Засега толкова, другата година пак .
        Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

        Коментар


        • #49
          От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

          Споко, ти поне имаш прогрес, аз имам няколко тона джелезо в гаража и за половин година нищо не съм пипнал, дори едно болтче не съм завил та ти си супер ефективен в сравнение с мен, само така
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #50
            От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

            Това за дроселовата клапа и плочка ми е интересно , ако може да разкажеш по подробно ...
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #51
              От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

              Ами мое мнение е, че е разсипия на средства карането на бензин, още повече УАЗ. Та след като ще карам само на газ - карбуратора ми създава само пречки. На колектора има два малки отвора - за двете дросел клапи на карбуратора. Да, но Опелската дросел клапа е 68 мм диаметър (може и да лъжа, ма там някъде) та пробих такава дупка и на колекторите (малко по - голяма ). На една Al плоча пробих същата дупка, навих и резби за да захвана дроселклапата, и я заварих за колекторите. Понеже имам приятел газаджия отидох при него и си избрах най - широката плочка (за газ) която намерих (62 или 59 мм) изрязах излишното от тялото на дросел клапата (колкото самата клапа да не опира в плочката, щото мястото при 452 е кът) и прикапах газовата плочка към тялото на дроселклапата). Аха, сложих и един водопроводен кран 1/2 на изхода (или входа) на радиаторчето на парното (на една от снимките се вижда дръжката на кранчето (при дръжката на поялника)), за да може при по - ниски температури антифриза да циркулира само през изпарителя (като така го борим да не замръзне). Мисля си че до -10, -15 ще стартира, ако е по - студено ще му носим чай!
              Последно редактирано от danail_3; 12-09-17, 12:33.
              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

              Коментар


              • #52
                От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                Благодаря , имаш ли снимки на интервенцията ?
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #53
                  От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                  Подробно не, но привечер ще направя на сглобения възел.
                  Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180116_120541.jpg
Прегледи:1
Размер:515.4 КБ
ID:5778393 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180116_120438.jpg
Прегледи:1
Размер:531.1 КБ
ID:5778394 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180116_120528.jpg
Прегледи:1
Размер:458.4 КБ
ID:5778395
                    Ето това се получи. Гумите са 235/75/15 и малко му стоят като подарени, обаче за толкоз пари - толкоз музика. Лятото пак ще си получи неговите 215/90/15.
                    Когато разглобявах мотора, сглупих и не му шлайфах вала, само смених лагерите, сега налягане на маслото - няма. Студена 2 атм. като позагрее лампата почва да свети. Интересното е че отвреме на време топла вдигне 3 атм. за 2-3 мин. и пак пада налягането.

                    ПП: нещо снимките ги е поорязало ма не е моя вината
                    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                      Браво, за много години и много радост да ти носи УАЗката
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                        Не се притеснявай за маслото, така ще изкара с години.После друг мотор,все пак са по 200'-300лв

                        Коментар


                        • #57
                          От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                          Благодаря!Живи и здрави!
                          Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                            На някои модели автомобили има нагреватели на антифриза към парното.Направени са от 3-4 подгряващи свещи от дизел.Постави си такъв преди изпарителя и ще палиш и при-25.Като загрее двигателя изключваш нагревателя. С 3 свещи гълта около 60 ампера.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                              При по - ниски температури, проблема е - как да накарам газта да тръгне от бутилката към изпарителя
                              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                                Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                                При по - ниски температури, проблема е - как да накарам газта да тръгне от бутилката към изпарителя
                                Като е студено джипа го паля на бензин и след 2,3 минути минавам на газ. Но на времето когато имах и лека кола последната и зима я караше големия син и цяла зима палеше на газ , щото и се развали помпата. Фатката беше доста по концентриран антифриз , по спомен май го бях докарал до - 40. Та концетрата не даваше на изпарителя да замръзва като палиш .
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X