Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще се помъча и аз с един УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

    Малко късничко видях че и цяло купе за 452 има... а бях до 26 в Бързия на базата... :X Може ли някой да снима купето... и запазено ли е ? Поздрави
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • #32
      От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

      Довечера ще ходя до там и ще го снимам Не е много запазено, но ако ти се занимава може да стане нещо от него.
      Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

      Коментар


      • #33
        От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

        Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
        3. Да насадя някое купе от горе му (От голф 1 като вариант)
        Ако го имаш купето от голфа прави го такаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0326.jpg
Прегледи:2
Размер:153.8 КБ
ID:5382192

        Коментар


        • #34
          От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

          Какво става с проекта зглоби ли двигателя

          Коментар


          • #35
            От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

            Ти ли идва до мен да гледаш белезите ?
            Да сглобих го, сложихме и кабина, но все не ми остава време да снимам и затова не пиша.
            Сега остана да му наредя едни гърнета (от автоморгата ) които вече са закупени.
            Загубил съм един възел който съединява четирите щанги (за двата моста и бавните). И търся маслен радиатор - до тогава ще бъде с болт да не хвърчи масло и в най - скоро време ще я подкарвам.
            Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

            Коментар


            • #36
              От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

              Да аз идвах

              Коментар


              • #37
                От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                Ти ли идва до мен да гледаш белезите ?
                Да сглобих го, сложихме и кабина, но все не ми остава време да снимам и затова не пиша.
                Сега остана да му наредя едни гърнета (от автоморгата ) които вече са закупени.
                Загубил съм един възел който съединява четирите щанги (за двата моста и бавните). И търся маслен радиатор - до тогава ще бъде с болт да не хвърчи масло и в най - скоро време ще я подкарвам.
                Имам маслен радиатор от опел фронтера , ако ти върши работа пиши ........Натиснете снимката за да я уголемите

Име:радиатор.jpg
Прегледи:2
Размер:225.2 КБ
ID:5440803
                Последно редактирано от jorotk; 05-01-13, 14:13. Причина: снимка
                Land rover 2.5 tdi
                0884035413

                Коментар


                • #38
                  От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                  Гадинката проходи, но по най-скучния начин! Закупих си кабина, каросерия радиатор и няма да казвам какво да не чуят милиционерите . Сглобих си двигателя, че му стъргах главата, сменях лагерите на коляновия вал и сложих нова лоената набивка ( сложих 2 (тоест три набивки) защото не знаех къде да я сложа и сега държи, не изпуска грам масло (за разлика от скоростната кутия ).
                  Запалих - е малко трудно защото нямаше хубава маса на двг., а аз се усъмних във втулки на стартера и затова я засилих по нанадолното и запали. Ей че хубаво се похвалих, сега за изненадите :
                  1. След като настроих газта (защото все още не съм намерил бензинов р/р и временно ще се движим само с газ) се засилих да регулирам момента на запалване. Въртеше ми се някаква идея в главата, че след като съм намалил горивната камера е нормално да врътна делкото леко от нормалното положение „на закъснение“ и „врътнах“ - да, но колкото повече врътвах на двг то му ставаше все по - хубаво , та така до края - докато не опря стойката на делкото в блока. Понеже не съм мн. по мисленето, айде шлайфата и резнах к'вото ми пречеше (от стойката на делкото де, не съм делял блока . Сега си мисля да не би някакъв аванс - коректор вътре в механизма на делкото да е клеясал и да не работи коректно (или въобще). Но това е по - малкия проблем

                  2. От началото ми хреса как работи двигателчето (това може би защото от 5-6 години търкалям само дизелчета) но след около 2-3 дни експлоатация (докато се мотаех около „яките гърнета“ - снимки скоро) ми направи впечатление че работи маалко неравномерно - на около 5 секунди и пропуска по 1 такт. А такаааа - айде при свещите махам 1 по един кабелите - първите три се усеща осезаема разлика аха да угасне двигателчето и тъкмо се карам сам на себе си как съм могъл да си помисля че на тоз двигател му куца нещо, и вадя кабела на 4 ти цилиндър (ако броим от ангренажното колело (разположен на най - приятното място) и хоп изненадааааа - нема никои, никаква разлика, сменям свещта - пак никои, охлабих клапаните (сериозно) и пак никоии. Така, не съм сменял ризи, бутала и сегменти - защото ми се видяха читави - нямаха ръб ризите, ключа на буталото беше около 1 мм наОчно измерен. Пълних всички цилиндри с масло и го държаха около 24 часа преди да изтече в картера. Незнам дали е съвпадение, но точно на този цилиндър му вадих буталото - да го разгледам по обстойно - е беше си наред, като го събирах внимавах да разминавам сегментите. Но уви нещо е станало фал!

                  ПП имаше и тестове из "полянките" имаше си мощност (може би защото нямах големи очаквания), но явно съм подценил машинката, снимки ще кача по - късно.
                  Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                    Измери крайното налягане със компресомер, за да отхвърлиш съмнениата за сегменти и клапани. Защото проблема прилича на просто ''троене'',което се получава от луфтове в привода и механизмите на ''делкото'' или пукнатина в капачката ,и искрата ''изтича ''на някъде или вече момента не е правилниа. Но това се вижда с стробоскоп как белега скача от 0 до 20 гвадуса.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                      Заека изскочи от колекторите - посвирваше нещо, но кой да се сети? Първо до - затегнах главата, че имаше компресия около 0,5 MPa, хубаво че на всички цилиндри бе такава, а и намина едно майсторче, та ме светна че гарнитурата може да е слегнала. Явно не съм затегнал достатъчно последните две гайки на колекторите и е обеднявало сместа в 4 ти цилиндър.
                      Благодаря на Иван, че със страшна сила се бях засилил към сваляне на главата, а след мнението му започнах да мисля малко по - трезво.
                      Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                        Като си взех уазката и един колега първото нещо дето ме попита като ме видя беше-уаза трои ли.Стана ми чудно какво е това,но явно е често срещано явление

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                          Та лятото пак ме захапа кучето !
                          1. Ресьорите са доста поомекнали, известно време се изкушавах да закупя нови, но след като видях, колко време изкараха новите на една друга УАЗ - ка спрях да разсъждавам в тази посока и сътворих ето товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0549.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5732803 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:евт.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5732802 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0551.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5732804 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0557.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5732805 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0558.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5732806 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:асд.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5732807 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:вгс.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5732808 . Руснаците казват от ЛАДА, аз имах от Голф, то се е там . Сложих задните пружини да помагат на предните ресори, Предните пружини се озоваха отзад. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0583.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5732809 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0586.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5732810
                          Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                            Не че ми пречеше управлението, но една секторна кутия и хид. помпа от БМВ Е 34 ми дойдоха почти подарък та решихме че ще имаме и хидравлика Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0497.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5732815 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0495.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5732814 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0494.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5732813 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0492.jpg
Прегледи:1
Размер:116.6 КБ
ID:5732812 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0543.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5732811 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0540.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5732816 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0541.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5732817
                            Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                              УАЗ - ката беше с жабки, даже предните все още се държаха достойно, обаче нямаше как да стане с тях и пружини та се пенсионираха заслужено.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0650.JPG
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5732818 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0646.JPG
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5732819 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0647.JPG
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5732820 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0648.JPG
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5732821 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0649.JPG
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5732822, Разликата в цените на амортисьорите за УАЗ и ЗИЛ е пренебрежимо малка, та щом ще е камион!


                              Кабината понесел леко освежаване, за пред хората и се сдоби с уши
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от danail_3; 31-10-16, 12:05.
                              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ще се помъча и аз с един УАЗ

                                За Четири месеца толкова! На пролет ще се ревизира скоростната кутия - 3 та изключва, когато задържа, ще се слагат блокажи (винтови от колега от форума), лебедка (китайска пак от колега), Динамо 120 А от бела жига 1,9 ТДИ. Това е приготвено
                                Изпаднал съм в размисли дали да строша двигателя с ей те това , налично от бившата Ксантия 2,1 ТД, набавил съм и megasquirt за което, естествено нямам никакви познания, но съм монтирал тригерно колело (ще си зашия балтон на копчето).
                                Всякакви критики и съвети са добре дошли, все още всичко лесно ще се коригира (върне в стоков вид)!
                                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X