Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диво прасе с/у възд. пушка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Диво прасе с/у възд. пушка

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Не знам колко животинки си треснал, а и нямам намерение да си ги мерим, ама това дето си написал по-горе от собствен опит ли е? Не съм си водил статистика на броя отстреляни но няма случай да ми е мърдало след прострел зад ухото, докато фронтално м/у очите имам един. Е избирам си винаги подходящият калибър и не разчитам на въздухарка да ми тръшне в краката 200 кг. шопар. Уточнение- и в гората и на двора са ми не-малко бройките като имам и един дивак от 4-5 м. фронтално в челото с гладкоцевен куршум 12 кал.
    Нито едно аз не съм треснал! Трескачите винаги са били други а аз обикновено бях тоя дето търчи сетне с ножа да довърши започнатото та да свърши гюрлутията и сеира. Както казах всички трескания зад ухото завършваха с някой откъртен зъб на прасето, търчане, квичене, псуване, борба и накрая класическо клане.
    Не съм отглеждал собственно прасе от минимум 25 години а преди това си ги колехме традиционно! Тая мода с трескането е сравнително отскоро и обикновено собственника държи да е баш трескача, мене ме викаха за помагач, а от 6-7 години и за помагач не са ме търсили! Тъжно!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #92
      От: Диво прасе с/у възд. пушка

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Както казах всички трескания зад ухото завършваха с някой откъртен зъб на прасето, търчане, квичене, псуване, борба и накрая класическо клане.
      Ти за кое отзад на ухото говориш?

      Коментар


      • #93
        От: Диво прасе с/у възд. пушка

        Първоначално публикуван от VenPS Преглед на мнение
        Ти за кое отзад на ухото говориш?
        Когато куршума влезе зад ухото под неправилен ъгъл, обикновено пропуска черепната кухина където се помещава мозъка и излиза от другата страна на главата през бузата обикновено откъртвайки някой зъб. Това съм го установявал в последствие при "аутопсията". Предполагам, а и опита ми го доказва че при изстрел от упор е по–лесно да се сгреши ъгъла когато се стреля зад ухото. Говорим за макаров, с бренеке 12 кал ъгъла едва ли има толкова значение!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #94
          От: Диво прасе с/у възд. пушка

          От упор да збъркаш ъгъла трябва или да си пиян или да си скаран с анатомията тотално!?!

          Коментар


          • #95
            От: Диво прасе с/у възд. пушка

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Когато куршума влезе зад ухото под неправилен ъгъл, обикновено пропуска черепната кухина където се помещава мозъка и излиза от другата страна на главата през бузата обикновено откъртвайки някой зъб. Това съм го установявал в последствие при "аутопсията". Предполагам, а и опита ми го доказва че при изстрел от упор е по–лесно да се сгреши ъгъла когато се стреля зад ухото. Говорим за макаров, с бренеке 12 кал ъгъла едва ли има толкова значение!
            Когато се стреля зад ухото не се търси попадение в мозъка, а прекъсване на гръбнака в областа му където се свързва с черепа.

            Коментар


            • #96
              От: Диво прасе с/у възд. пушка

              Преди 6-7 г. две прасета,мъжко и женско,кума със Макаров,почти от упор един изстрел и прасето подкусено.Отива до женското първи изстрел ,квичене...това подивя...изпразнихме един пълнител,не пада,гледа свирепо и готово за атака,втори пълнител всичко в главата,подивя,неможем да влезем,чакахме 30-40 Мин.животинката да падне само.По едно време се отчаяхме,ще съботира коледата
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #97
                От: Диво прасе с/у възд. пушка

                Ако има да си изяснявате нещо- на лични. Не ме карайте да заключвам темата.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #98
                  От: Диво прасе с/у възд. пушка

                  Добре бе, ловци и модератори...дайаате някакъв осреднен отговор на заглавието на темата. Явно има разнобой в мненията на хората. Продължавам да не си представям, как се бута диво прасе, на скорост с въздушна пушка. Продължавам да мисля, че е или случайност, или статична ситуация, или реклама.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Диво прасе с/у възд. пушка

                    Забрави да пишеш от 2 метра под 37 кила.

                    Кое да му се промени на заглавието та да пасва на Един цели,друг не.Добре уцелено с даден калибър и дадена пушка пада ли?Пада.въздушна ли е пушката?Да......какво му е на заглавието?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Диво прасе с/у възд. пушка

                      За тези които все още не вярват.72 кг прасе отстреляно с 9 мм РСР Суматра от растояние 37 метра с "патрон" 8.7 грама
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:РСР1.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5732118
                      патронът
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рср2.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5732119
                      същият изваден от прасето
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:РСР3.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5732120
                      На който му е интересно ето и цялата история
                      http://forum.guns.ru/forummessage/135/1929534.html

                      Коментар


                      • От: Диво прасе с/у възд. пушка

                        Момчета , правете разлика какво е патрон , гилза , куршум и т.н.

                        Коментар


                        • От: Диво прасе с/у възд. пушка

                          Да кажем проектила?
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Диво прасе с/у възд. пушка

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Да кажем проектила?
                            Това е много сложно.

                            ПП Все едно каква е разликата между криминалистика и криминология.

                            Коментар


                            • От: Диво прасе с/у възд. пушка

                              Колеги,
                              днес колихме прасе около 150 кг. След като отрязаха главата, взех моя Страйкър 6.35 и стрелях между очите с баракуда. Съчмата проби черепа. Правете си сами изводите дали с по силна от моята въздухарка(26j) не може да просне прасе при лов и дали ВО е играчка.

                              Коментар


                              • От: Диво прасе с/у възд. пушка

                                Междузвезни войни в пълна сила...с 308W 180 grain трудно падат над 100-120 кила ако не са ударени в сърце или дириктно в главата, вие с някакви въздухарки ме занимавате...Весела Лечева! Опсс...Весела Коледа!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X