Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диво прасе с/у възд. пушка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Диво прасе с/у възд. пушка

    Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
    " легендарен Ловец. Джон Хънтър, шотландец, емигрирал на 16 -17 г в Кения."

    Книгата е "Саваните на Кения"
    Емигрирал е в Кения в началото на 20в.
    Великолепна книга, браво, че се сети за нея!
    Май му липсваше пушката, когато на една английска ливада го подгони местния бик...
    Off Topic

    Бяха го подгонили да се жени за една Кака, затова и забягна в Кения...
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

    Коментар


    • #32
      До: Диво прасе с/у възд. пушка

      http://www.americanairgunhunter.com/airgun_hunter.html
      И в България има въздушни пушки от типа PCP (pre-charge pneumatics) които осигуряват дулна енергия от порядъка на 80-100 джаула.Които са напълно достатъчни.
      При дулна енергия от 50дж.пробива главата на 120кг. домашно прасе, 10-12см.влиза след черепа.Проверено.
      четири е повече от два

      Коментар


      • #33
        До: Диво прасе с/у възд. пушка

        Първоначално публикуван от REPOORT Преглед на мнение
        http://www.americanairgunhunter.com/airgun_hunter.html
        И в България има въздушни пушки от типа PCP (pre-charge pneumatics) които осигуряват дулна енергия от порядъка на 80-100 джаула.Които са напълно достатъчни.
        При дулна енергия от 50дж.пробива главата на 120кг. домашно прасе, 10-12см.влиза след черепа.Проверено.
        И прасето умираот страх или от смях
        Много гледате хамерикански филми и рекламиХеле пък точно
        питомното прасе,най-трудно се убива ако се опиташ да го целнеш
        в мозъка.Хайде апологетите на въздухарките/advokat GAD/и някои
        други разбойници да си траят,ми кажете къде трябва да стреляш
        прасето домашно та да стане убийството най-бързо и неусетно за
        живинката?За дивото прасе няма и да обсъждам-няма смисъл.
        Дайте ми и 1-2 примера на убийства извършени с въздухарка че
        човекът е къде по-крехък от дивото прасе.И защо да мъкне убиецът
        разни пушкала,да прави заглушители и разни други?Хей ти една
        супервъздухарка и всички"знакови фигури"-долу.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #34
          До: Диво прасе с/у възд. пушка

          Въздушна пушка ще ти свърши работа срещу прасе, ама за да му изтребиш бълхите с нея.Според е несериозно твърдение, че може да убиеш прасе или друго диво животно с въздушна пушка, който иска нека пробва, но от хеликоптер.Защото барне ли го после прасето....Ще трябва да хвърля л..на които ще са в изобилие.
          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
          Това е положението.

          Коментар


          • #35
            До: Диво прасе с/у възд. пушка

            Въпроса ми беше отправен към потдържниците на въздухарките.
            Там бях писал за хора които си имат понятие от лов и оружие
            да не се обаждатЧакам все пак отговор на моите
            въпросвания.Иначе няма лошо-все някй трябва да я тори тази
            гора,и колкото по-бързо бяга токова повече площ ще натори.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #36
              До: Диво прасе с/у възд. пушка

              Никои не карам да вярва и не искам се впускам в излишни спорове които няма да доведат до нищо.Имам доста опит и с огнестрелни и с пневматика и правя разлика между двете.
              Които не вярва да води прасето и това е.
              четири е повече от два

              Коментар


              • #37
                До: Диво прасе с/у възд. пушка

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                И защо да мъкне убиецът
                разни пушкала,да прави заглушители и разни други?
                На мощно РСР звукът от изстрела надвишава този на 22лр
                четири е повече от два

                Коментар


                • #38
                  До: Диво прасе с/у възд. пушка

                  И все пак не ми отговори на нито един от въпросите.Не става дума за
                  излишни спорове.22 магнумът гърми като топ/с такава е думнат........
                  кой??? и то без заглушител.И ако не умре прасето което ще гръмнеш
                  ти цяла сюрия ли ще ми доведеш да ти демонстрирам как става с по-
                  сериозни оръжия???
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #39
                    До: Диво прасе с/у възд. пушка

                    Аз предполагам че прасето ще умре, но от смях ако разбира че си с въздушна пушка
                    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                    Това е положението.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Диво прасе с/у възд. пушка

                      Ако дивото прасе стои и не мърда и ти от 1м. стреляш през очите(ушите) към мозъка, и налучкаш правилния ъгъл може и да умре..., НО първо-трябва да си с много мощна въздушна пушка, и второ- такава ситуация е практически невъзможна.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Диво прасе с/у възд. пушка

                        Говоря за домашно прасе а не дивак които минава с 200 покрай тебе,от време на време и аз практикувам въоръжен туризъм с 308.
                        Прасетата бяха застреляни през черепа над очите,ответна реакция нямаше.
                        четири е повече от два

                        Коментар


                        • #42
                          До: Диво прасе с/у възд. пушка

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Ако дивото прасе стои и не мърда и ти от 1м. стреляш през очите(ушите) към мозъка, и налучкаш правилния ъгъл може и да умре..., НО първо-трябва да си с много мощна въздушна пушка, и второ- такава ситуация е практически невъзможна.
                          Жоре пробвал съм с 22лр.пъхната в ухото на питомно прасе.Познай
                          колко учудено ме гледашеНай трудно прасето се цели и умира
                          в мозъка просто защото е мноого малък съотнесен към голямата му
                          тиква.Зад ухото пичове там е мястото.На всичко и на човека също.
                          Ама там въздухарката не върши работа.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #43
                            До: Диво прасе с/у възд. пушка

                            незнам за въздухарка , но със 22 кал. става. лично съм го пробвал 5-6 пъти и пада от раз. ако се целиш фронтално, мери 2 пръста над очите в центъра и .... вадиш фотото за снимка. ако ще го целиш цтранично за този калибър най-добре мери основата на ухото и дърпаш спусъка.
                            Honda CR-V I 2000 г.
                            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                            Коментар


                            • #44
                              До: Диво прасе с/у възд. пушка

                              Първо здравейте всички. Като голям фен на пневматиката реших и аз да си взема въздушно оръжие. Първата ми въздушна пушка беше една за 45 (4.5 калибър) лева китайка, но въпреки смешния и вид с нея съм обърнал доста котки,гарги,свраки и сякви подобни. Да ме извините, че с въздушна пушка неможе да се убие подобна твар! След като обаче започна да се чупи китайката реших да взема нещо по-добро и се насочих към хатсън. За зло или за добро я имаше само с пластмасов приклад и калибър 6.35. Аз исках да е с дървен и 5.5, но както и дае.... Още същият ден я пробвах на едно от бездомните кучета дето вилнеят покрай къщата на село. От разстояние около 10 метра го ударих в главата-резултата беше зашеметяващ, кучето падна като гнила круша въпреки, че беше поне 20кг !!! Снимки нямам щото гледам да не ме виждат като гърмя с това нещо сещате се защо камо ли да ме видят да снимам...та ви моля да не оставяте коментари като "въздухарките стават само за косери и други" казвам го без нападки, споделяйки опита си-от въздушна пушка до въздушна пушка разлика има голяма, както и от ръката, която стреля .А за прасенцето да ви кажа ми се струва доста невероятно

                              Коментар


                              • #45
                                До: Диво прасе с/у възд. пушка

                                С тази въздухарка: http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://shop.oragie.com/images/CometaM400_Compact.gif&imgrefurl=http://shop.oragie.com/index.php%3FcPath%3D236&usg=__0hwvukc_XkasbQMskMGTV5pjNWM=&h=520&w=520&sz=16&hl=bg&start=2&um=1&tbnid=ldUgAeaEPGduNM:&tbnh=131&tbnw=131&prev=/images%3Fq%3DCOMETA%2BMod.%2B400%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:en-USfficial%26sa%3DN%26um%3D1 Въздушна пушка Career Dragon Slayer 50... напълно е възможно, но за тези пари ще си купя добро ловно огнестрелно оръжие...
                                Последно редактирано от rumbata_1; 01-06-09, 20:41.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X