Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диво прасе с/у възд. пушка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Диво прасе с/у възд. пушка

    Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
    По голяма лъжа и глупост на скоро не бях чувалЗасрами се-тука не е тинейджърски форум
    Не знам дали говори глупости, но тия дни си играх с Гамо Хънтър 1280 про (или нещо подобно) което е калибър 4.5 мм. и 380 м/с начална скорост. Не съм го пробвал дали и как трепе животни, но с най-обикновени съчми, на 18 мм ПДЧ, съчмата влиза и излиза. Не ми се видя да е безобидно.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #17
      До: Диво прасе с/у възд. пушка

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Не знам дали говори глупости, но тия дни си играх с Гамо Хънтър 1280 про (или нещо подобно) което е калибър 4.5 мм. и 380 м/с начална скорост. Не съм го пробвал дали и как трепе животни, но с най-обикновени съчми, на 18 мм ПДЧ, съчмата влиза и излиза. Не ми се видя да е безобидно.
      Тази трябва да е:


      Коментар


      • #18
        До: Диво прасе с/у възд. пушка

        Никога не лъжа!
        Продава се в оръжеини магазини.Моята я купих от Стара Загора . Води се Гамо Шадоу 4.5 мм / 310 м/с . Няма мушка и мерник и е облечена цялата в пластмаса/включително и цевта/ прицелващото устройство е оптика. Ако някой не вярва да докара 1 чувал с котки аз ще му демонстрирам .....
        Нищо лично към котараците .............
        :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

        Коментар


        • #19
          До: Диво прасе с/у възд. пушка

          Ето за това става дума.
          :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

          Коментар


          • #20
            До: Диво прасе с/у възд. пушка

            Межу другото има и 9 мм въздушни пушки, които са с резервоар за сгъстен въздух и се напомпват предварително с компресор. Та от тях има такива дето не отстъпват много по сила на ловните патрони... Макар че са по-трудни за употреба... Ама ентусиасти всякакви . Във всеки случай не е невъзможно да се постигне сериозен ефект с пневматично оръжие. Стига да има пари, време и мерак .

            Потърсете нещо за PCP 9 mm.
            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 22-09-07, 14:05.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              До: Диво прасе с/у възд. пушка

              Зная за едни , който ходят покрай Бургаското езеро и стрялят по гларуси и досега рекорда е 90 метра с "тунингована "въздухарка/хората си имат форум/ .За моят ТОЗ 12 кал . тези 90 метра са недостижими в тази категория......
              :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

              Коментар


              • #22
                До: Диво прасе с/у възд. пушка

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Межу другото има и 9 мм въздушни пушки, които са с резервоар за сгъстен въздух и се напомпват предварително с компресор. Та от тях има такива дето не отстъпват много по сила на ловните патрони... Макар че са по-трудни за употреба... Ама ентусиасти всякакви . Във всеки случай не е невъзможно да се постигне сериозен ефект с пневматично оръжие. Стига да има пари, време и мерак .

                Потърсете нещо за PCP 9 mm.

                В линковете които съм дал по-горе ,става въпрос за 50-ти калибър, което си е...12,7мм. Те също се захранват с резервоар за сгъстен въздух или се напомпват предварително с компресор. Аз лично такова нещо не съм виждал на живо.
                Четох обаче, в някакъв американски форум, как спокойно си ловуват дребен и едър дивеч, като за втория подчертаваха , че се трябва да го треснеш в главата иначе не става...

                Коментар


                • #23
                  До: Диво прасе с/у възд. пушка

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  това си е смъртоносно оръжие... http://www.youtube.com/watch?v=nVX0y...elated&search=


                  Това си е реклама!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Диво прасе с/у възд. пушка

                    Тези мощните пушки със сгъстен въздух се наричат ПЦП-та. Най-силните, които се продават в Бг са на страницата на Дайкан, но цената не е за всеки. Когато ги видях за първи път не спах три дни и се чудих кое да продам-колата или жената. Накрая реших, че и двете ми трябват и си останах със стария Хасанчо (Хатсан 125, 5,5мм една от най-мощните въздушни пушки с чупеща се цев).

                    Коментар


                    • #25
                      До: Диво прасе с/у възд. пушка

                      Зная от личен опит, че не е невъзможно да убиеш едро животно с малък куршум, както и с единична съчма попаднала на подходящо място. Но има един много важен параметър който се нарича енергия на удара.
                      "Степень поражения птицы или зверя, получивших в тушку четыре-пять дробин, зависит от силы удара, который нанесли эти дробины их организму. Эта сила удара, называемая живой силой снаряда (дробины или нескольких дробин) или его энергией, определяется по формуле
                      E=p*v2/2*p,
                      где Е —живая сила (или энергия) снаряда; р — вес снаряда;
                      v2 — скорость снаряда в квадрате в момент удара; g —ускорение силы тяжести, равнее 9,81 м сек.
                      Например, круглая пуля 16-го калибра весом 29,7 г при скорости 360 м/сек дает Е=196 кгм. Ясно, что чем большую энергию имеют дробины при встрече с целью, т. е. чем больше их живая сила, тем сильнее поражение цели и сильнее получаемый ею удар (шок).
                      Энергия снаряда выражается в килограммометрах, вес снаряда в граммах, скорость — в метрах в секунду.
                      Если внизу у буквы Е стоят цифры 0, 10, 25 и такая же цифра внизу у буквы v, то эти цифры показывают, в каком расстоянии от дула ружья произведено измерение скорости и определена живая сила. Например, если стоит 0, то измерение производилось у дула ружья, если цифра 10 — значит, в 10 м от дула, если 25, то в 25 м и т. д.
                      Из формулы живой силы снаряда ясно, насколько важна для его поражающей способности скорость, входящая в формулу во второй степени. Отсюда можно сделать вывод, что для успешности стрельбы на охоте полезно, ограничиваясь лишь самой необходимой для данной охоты кучностью, стремиться получить возможно большую скорость снаряда дроби, а следовательно, и резкость боя ружья."
                      http://www.piterhunt.ru/Library/skvo...lba_drob/4.htm
                      LZ1AIV

                      Коментар


                      • #26
                        До: Диво прасе с/у възд. пушка

                        Само ако го тресне в окото може би има някакъв шанс пушката.
                        смело напред пък каквото ще да става

                        Коментар


                        • #27
                          До: Диво прасе с/у възд. пушка

                          Аз съм ловец и съм виждал в тялото на прасе бренеке,около което плътта беше направила капсула.Кой знае кога е ударено.Снощи бях на гости в приятел,който ми показа новата си пневматична пушка с начална скорост на съчмата 400 м/с.Каза въодушевен че ако прасне прасе ще му пробие главата.Погледнах го помълчах и казах"наздраве"...Хора,явно не сте виждали това животно на какво е способно и не знаете нищо за организма и издръжливостта му.Да случайно попадение където трябва,може и да го убие...от 1 метър например и в окото по посока мозъка.Ама не става.
                          Последно редактирано от adwokat; 27-12-07, 16:08.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Диво прасе с/у възд. пушка

                            Партията уби Георги Марков с една съчма в Лондон та прасе ще се опре.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Диво прасе с/у възд. пушка

                              Има един велик, легендарен Ловец. Джон Хънтър, шотландец, емигрирал на 16 -17 г в Кения. Убил е невероятно количество животни. Един от основателите на първите национални паркове в Африка. В една от книгите си разказва за разликата между малокалибрено оръжие и такова със сериозен калибър. Няма да преразказвам откъса, а не е под ръка книгата за да ви копна пасажа, но общо взето нещата се състоят в това;
                              - не само да поразиш смъртоносно животното, но и да го възпреш, така че убитото вече тяло да не връхлети върху теб и те смаже. Затова и има пушки с невероятни възпиращи възможности. С истрел на такова оръжие, слон ударен в главата прикляка на задните крака и пада завинаги...
                              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                              Коментар


                              • #30
                                До: Диво прасе с/у възд. пушка

                                " легендарен Ловец. Джон Хънтър, шотландец, емигрирал на 16 -17 г в Кения."

                                Книгата е "Саваните на Кения"
                                Емигрирал е в Кения в началото на 20в.
                                Великолепна книга, браво, че се сети за нея!
                                Май му липсваше пушката, когато на една английска ливада го подгони местния бик...
                                LZ1AIV

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X