Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И още един с Frontera!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И още един с Frontera!

    Ако имаш ток на 6-ти предпазител в коша/след контакт/, релето ти работи, то е преди него.От предпазителя кабела отива директно в помпата.Иначе релето е на десния в краката, зад кората към калника.
    Това че е тръгнала нищо не значи, може да си е отръскала мръсотиите или да ги е подсушила.Не я върти на сухо, нито новата.Можеш да обърнеш плюса и минуса/предварително закачени кабели на помпата/, да я потопиш в бензин и да видиш ще изкара ли много мизерии.
    Като знам свалянето на резервоара какъв фитнес е, закачай новата.
    На новата/в бензин/ закачи ли й стандартното захранване и да я пробваш?

    Коментар


    • #17
      От: И още един с Frontera!

      Благодаря много за информацията!
      Новата още не съм я пробвал , ама утре първо ще това упражнение дето ти каза.
      До сега четох твоята тема за проблемите с бенз помпата и много ме е яд,че не погледнах гърловината и не я откачих цялата,а толкова се мъчих с преходния маркуч от гърловината към резервоара,че не е истина.Сега не ми се мисли вообще как ще го качвам.

      Коментар


      • #18
        От: И още един с Frontera!

        Релето на моята е зад кората ,но в ляво в краката на шофьора. ОФА 1996 КБ ! X20SE!
        И само напомням че помпата работи докато мотора работи! При подаване на контакт завърта за секунда две и спира. Така че после и да търсиш ток на кабелите отзад ще има да чакаш!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          И само напомням че помпата работи докато мотора работи! При подаване на контакт завърта за секунда две и спира. Така че после и да търсиш ток на кабелите отзад ще има да чакаш!
          Прав си, това не го уточних, ама моите родилни мъки с тризнаци приключиха отдавна и взеха да ми се губят детайлите.Остана ми само баталният спомен с 50 и кусур кила бензин в бъкела и свалянето му от зор къде края на февруари - на улицата.

          Първоначално публикуван от fena Преглед на мнение
          Благодаря много за информацията!
          Новата още не съм я пробвал , ама утре първо ще това упражнение дето ти каза.
          До сега четох твоята тема за проблемите с бенз помпата и много ме е яд,че не погледнах гърловината и не я откачих цялата,а толкова се мъчих с преходния маркуч от гърловината към резервоара,че не е истина.Сега не ми се мисли вообще как ще го качвам.
          Откачи гърловината от горе, нагласи наклона на гърловината и стегни със скобата.После качвай резервоара комплект с нея, завиваш видиите и си готов.Само гледай положението да е същото, иначе ще охлабваш скобата на гърловината, ще въртиш и пак ще се вкараш във филм.
          Последно редактирано от maxxx; 28-06-11, 22:35.

          Коментар


          • #20
            От: И още един с Frontera!

            Дано това реле да е думнало , че незнам вече.А тъй и тъй съм разкачил всичко ,ще я извадя помпата и ще направя една хубава промивка на цедката и резервоара.И аз съм с Х20SE и най-вероятно релето ще е от шофьорската страна , ама ще се разтърся.
            Поздрави

            Коментар


            • #21
              От: И още един с Frontera!

              Какво се случи, че реши да сваляш бензиновата помпа? Имаш ли газова уредба и работи ли на газ?
              Тази фронтерка има ли аларма? Да не си я срязал и да си прекъснал кабелите, които прекъсват помпата от към алармата?

              Коментар


              • #22
                От: И още един с Frontera!

                От известно време зареждам в Еко ... онзи ден сипах 20 литра 95+ и се прибрах.След 2 часа слизам,качвам се и няма никой.
                Завъртях първия път ,запали но трудно!Работи 5 секунди и сама загасна,учудих се много защото винаги ,дори и на -20 ми палеше от четвърт оборт.След което продължих да си въртя ама неще и неще.Легнах под колата и разкачих маркуча който идва от помпата и влиза в горивния филтър и дадох на контакт за да видя дали ще излезе някакво гориво,но нищо и от там си направих заключение ,че ми е заминала горивната помпа.После я задърпах горе на къщата да не стои така на паркинга.Ама понеже незнаех и веднага започнах да свалям резервоара без да знам какво що.
                Неизключвам и нещо да се е задръстило много брутално някъде по системата,помислих си ,че филтъра нещо ама го бях сменял преди 1000 км със последната смяна на масло.
                Имам аларма дето управлява централното ама няма никакъв имобилайзер.Иначе колата си я карам на бензин , няма газ!

                Коментар


                • #23
                  От: И още един с Frontera!

                  Слагай тогава новата помпа и ако пак не пали ще се търси друг проблем. Аз мисля, че ще запали с новата. Старата може да върти, но да няма достатъчно дебит.

                  Коментар


                  • #24
                    От: И още един с Frontera!

                    Тоя ментак новата помпа и цедка ли не ти дадоха с нея?
                    Старата цедка тогава я закарай на ултразвук да я почистят, с тия пластмасови оребрения, коресилин и производни почистващи спрейове отпадат.
                    Трябва ти помагач, като нямаш газ -той на контактния ключ, а ти няколко проби за напрежение на предпазителя с мултицета.
                    Може и направо отзад на плюсовия кабел да мериш, ако там няма, поглеждаш в бушонния блок има ли и т.н.
                    Релето после го търси, мисля, че проблема ти не е електрически.

                    Коментар


                    • #25
                      От: И още един с Frontera!

                      Първоначално публикуван от fena Преглед на мнение
                      .....

                      До сега четох твоята тема за проблемите с бенз помпата и много ме е яд.....
                      Темата е доста поучителна и ако първо беше прочел нея , плюс кратка консултация след това тук ( при вече ясна картинка ) , ядовете щяха да са ти в пъти по-малко .
                      Не случайно последния пост ( по съвпадение - мой ) на препатили във въпросната тема е от миналата година .

                      Но нищо де , понякога нещата за урок стават и по трудния начин
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: И още един с Frontera!

                        Пичове готов съм !
                        Колата запали,оказа се жичката на + ,беше излезнала от буксата която влиза в помпата.
                        А се бях подготвил със помпа,филтър и реле ама нищо следкато смених филтъра ще имам едни резервни.
                        Със Х20SE мотор съм и релето за попмата е под шофьора от лявата страна , и най-странното е ,че когато дадеш на контакт никакъв + не идва към помпата а той се появява чак когато тръгнеш да въртиш на стартер,а аз си мислех,че е обратното

                        п.п и да питам сега от къде мога да се сдобия с такива "въженца"Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1655.jpg
Прегледи:4
Размер:153.3 КБ
ID:5287980 ?

                        И тези вежди оригинални ли са , или афтермаркет и къде да ги търся ?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fontera.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:5287981

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #27
                          От: И още един с Frontera!

                          казват се ''ванти'' ....ползвай търсачката....тази снимка е на фронтерата,която прави Евгени турбото ...питай го на Л.С. ...много наш човек,няма да ти откаже помощ!
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #28
                            От: И още един с Frontera!

                            поне вече знам как се казват
                            aма пък аз съм много нов и нямам право на лични съобщения , ама сега ще пробвам да му издиря скайпа да го питам!

                            Коментар


                            • #29
                              От: И още един с Frontera!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vila.jpg
Прегледи:1
Размер:248.1 КБ
ID:5289837

                              Коментар


                              • #30
                                От: И още един с Frontera!

                                Първоначално публикуван от fena Преглед на мнение
                                ...Със Х20SE мотор съм и релето за попмата е под шофьора от лявата страна , и най-странното е ,че когато дадеш на контакт никакъв + не идва към помпата а той се появява чак когато тръгнеш да въртиш на стартер,а аз си мислех,че е обратното ..
                                Идва веднага щом включиш на контакт, ама само докато вдигне налягане. После пак спира и ако падне налягането се включва пак. Като запалиш вече работи постоянно.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X