Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

    Ключът ми се държи шантаво от известно време. При определени съвпадения на обстоятелства (или поне така ми се струва) отказва да работи. После се оправя "от само себе си", или поне така изглежда.
    Съвпаденията на обстоятелства са следните:
    - колата е седяла на слънце достатъчно дълго време и е добре напечена.
    - обикновено предишния ден е валял силен дъжд.
    Какво се случва: ключа на пръв поглед функционира нормално - диода свети достатъчно силно, батерията е премерена - след доста тормоз е на 3,05 V, но колата не излиза от режим на охрана. Това - в продължение понякога на пет минути, понякога до час и половина. И в един момент всичко се оправя все едно никога не е било. Интервенциите през това време се ограничават до почукване и потропване по ключа, вадене и връщане на батерията и неколкократно отключване, отваряне и заключване на колата от ключалката, при което разбира се алармата почва да свири.

    От изчетеното в англоезичните форуми при подобни симптоми има различни диагнози:
    - неработещ трансмитер в ключа.
    - лоша маса на ресивъра.
    - мръсни/окислени връзки по бушонния блок в купето.
    - "остаряло" BCU (тук предполагам става дума за често срещаните, при ЛР и в автомобилната електроника като цяло, студени спойки).

    Въпрос 1: Как да се тества дали работи трансмитера на ключа в момент на отказ?
    Въпрос 2: Има ли други възможни диагнози, за да степенувам някак списъка и да се захвана с проверката му едно по едно?

    П.П. Като цяло дистанционното винаги е работило от разстояние не по-голямо от метър, докато на други Диско 2 съм виждал да "лови" от 7-8 метра и повече.
    Последно редактирано от stargazer; 18-06-11, 08:12. Причина: П.П.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

  • #2
    От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

    За трансмитера в ключа, мисля че Митко и неговия ROVACOM може да ти помогне.
    Лошата маса на ресийвъра можеш и сам да я провериш.
    Аз лично също бих се насочил да гледам точно тези 2 места.
    Окисляването и BCU-то са ми по-малко вероятни като причина.
    До колкото знам и при П38 аналогично започва да се държи алармата,
    когато започне да си отива ресийвъра.

    А за П.П. Веднъж гледах в Top Gear, как Кларксън си правеше тест
    с дистанционно на един Мерцедес като показваше, че то лови до 8 метра,
    но ако го допреше до главата си то работеше и от 14 метра
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • #3
      От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

      Всъщност, две от случките бяха точно при Митко - Диското си стоеше отпред, на слънце, докато се борехме с главата на Паджерото. Лошото е, че Роваком-а не може да захапе, докато колата е под охрана А излезе ли веднъж - не се бъгва ден-два.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

        При мен 1-2 пъти отказа да отключи - но като си отворя вратата с ключа и дам на контакт, си излиза от охрана ... пък оня ден си мислех, че ми е заминала батерията - отворих дистанцинното ... и ми изпадна едното микроключе -за късмет пред вкъщи - презапоих внимателно и двете и сега все едно съм с ново, с едно леко цъкване си се задейства ... преди натисках като луд по - 5-6 пъти докато захапе ...
        LR Disco II, Td5

        Коментар


        • #5
          От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

          Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
          При мен 1-2 пъти отказа да отключи - но като си отворя вратата с ключа и дам на контакт, си излиза от охрана ... пък оня ден си мислех, че ми е заминала батерията - отворих дистанцинното ... и ми изпадна едното микроключе -за късмет пред вкъщи - презапоих внимателно и двете и сега все едно съм с ново, с едно леко цъкване си се задейства ... преди натисках като луд по - 5-6 пъти докато захапе ...
          Мдаа - не е същото като при мен. В моя случай въобще липсва комуникация между дистанционното и колата - дори и на контакт колата си остава под охрана. Бутоните си сработват (диода мига), но до там.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

            Имам 2 оригинални ключа за Диско-2, но работи дистанционно само единия. ДИгнатов установи, че и двата ключа съществуват като баркод в компютъра за купето, но не можа да се справи. Mumbler предложи да помогне, но скоро се умълча...
            Консултация във фирмен сервиз каза, че е необходима поръчка на нов ключ, с уникален код за достъп до компа и за нова регистрация.
            Последно редактирано от trapper; 19-06-11, 18:49.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Имам 2 оригинални ключа за Диско-2, но работи дистанционно само единия. ДИгнатов установи, че и двата ключа съществуват като баркод в компютъра за купето, но не можа да се справи. Mumbler предложи да помогне, но скоро се умълча...
              Консултация във фирмен сервиз каза, че е необходима поръчка на нов ключ, с уникален код за достъп до компа и за нова регистрация.
              Аз че ще поръчвам нови ключове - ще поръчвам, понеже имам само този, а и той далеч не е оригинален, поне според датата на стикера залепен вътре на чипа. Но поръчването отнема едно време, а симптомите ми са такива, че може да ме хване във всеки момент и на всякакво място. Затова ми трябва да знам проблемът в ключа ли е или в ресивъра. Чудя се ако отида при някой ключар от тези дето могат да правят дубликати на обикновените дистанционни, дали поне би могъл да измери ниво на сигнал?
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Имам 2 оригинални ключа за Диско-2, но работи дистанционно само единия. ДИгнатов установи, че и двата ключа съществуват като баркод в компютъра за купето, но не можа да се справи. Mumbler предложи да помогне, но скоро се умълча...
                Консултация във фирмен сервиз каза, че е необходима поръчка на нов ключ, с уникален код за достъп до компа и за нова регистрация.
                Чак да съм се умълчал..... По спомен трябваше да се обадиш след като организираш посещение при Митко. Другото( за уникалния код и дрън, дрън) няма да коментирам за да не влизаме в задочни спорове.Внимавайте какво и откъде купувате. За сведение при Диско II няма класически "чип".

                Коментар


                • #9
                  От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

                  Да, за да не съм голословен: последният ни разговор с тебе беше на 27.05.11/9:35, а с дигнатов - в 27.05.11/12:26, когато той обеща да стикова с тебе вашите възможности за работа и да ми се обади. Е, още чакам... или вече не.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

                    Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                    Внимавайте какво и откъде купувате. За сведение при Диско II няма класически "чип".
                    Какво трябва да се купи е ясно. Как е устроена системата - също ми е ясно. Как да разреша проблем дето ту го има, ту го няма, обаче ми е малко неясно. Още повече, че появи ли се не може да се закачи диагностиката.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Какво трябва да се купи е ясно. Как е устроена системата - също ми е ясно. Как да разреша проблем дето ту го има, ту го няма, обаче ми е малко неясно. Още повече, че появи ли се не може да се закачи диагностиката.
                      Здравей, има ли някакво развитие по проблема с ключа?
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

                        За момента няма. Просто нямам време да му обърна внимание, че съм се захванал да правя един парапет на терасата. Ключа за момента повече работи отколкото не. Ако след следващия дъжд пак откаже, мисля че нещата ще се изяснят до голяма степен.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странни случки с ключ (дистанционно) на Диско 2

                          "Странните случки" с моето дистанционно на ключа приключиха с ... нов ключ от Мото-Пфое. Има-нема 300 кинта, к'во му плащаш?...
                          пп. Другия път ще си поръчам златен ключ - може да излезе по-евтино.
                          Последно редактирано от trapper; 01-07-11, 11:48. Причина: пп
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X