Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАСКА или ....????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: КАСКА или ....????

    Не ми се вярва тази каска да е проблемна и в същото време да се кара масово в цяла Европа от про отбори и състезатели.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #47
      От: КАСКА или ....????

      Ето го на... монсеньора. Като първо впечатление мога да кажа, че действително е много лека. Не бих казал, че е много по-удобна от стария ми Ацербис. Стои доста стегнато, макар размера да е точен - М /57-58 според производителя/. Вероятно малко ще се поотпусне. Единственото, което МНОГО ме подразни е, че каската пристигна порядъчно омурголевена - белите гумени части са почернели от мръсотия, а белите текстилни части изглеждат захабени. Спокойно можеш да си помислиш, че преди изпращането са я носили поне пет некъпани от пет години. Предполагам, че е стояла на витрина. Въпреки това, ако трябваше да я подарявам на някого, щеше да ме е срам, да не си помисли човека, че му подарявам употребявана каска. Не очаквах това от магазина на Еди Моторс. Мислех, че са сериозни търговци. Вярно е, че каската е на половин цена, но на страницата им пише "промоция", а не "преоценени стоки".
      Снимката е след много търкане с мокра кърпичка.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0017.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5350387

      Коментар


      • #48
        От: КАСКА или ....????

        Говорих с търговците. Увериха ме, че каската не е стояла на витрина, на слънце и пр. Вероятно е попаднал прах при транспортирането. Като гледам кутията, напълно е възможно. Щом е така, устройва ме. Приемам, че всичко е точно. В крайна сметка, още след първия излет, каската ще изглежда много по-мръсна и първоначалния й вид няма да има никакво значение.

        Коментар


        • #49
          От: КАСКА или ....????

          пламене,фокса,който ми подари се оказа изключително надежден.ще черпя
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #50
            От: КАСКА или ....????

            Да събудя малко темата.
            Имам Arioh Aviator,при последното падане ми спаси живота на 100%.
            На кратко случката.Краме 2 мотора на икачване на първа скорост.Първия мотор спира и ми прави път.Минавам следва каменен праг,среден по трудност,но сме уморени.В момента,когато предната ми гума удря камъка,мотора изключва на свободна.Все едно с ластик ме дръпнаха назад.Мотора съм го бутнал настрани,но аз съм полетял и съм си ударил главата с тила в степенката на задния мотор.
            Сега,ако съм бил със старата си каска(избирана по цена) може би степенката щеше да влезе вътре.Aviatora в областа на удара е,като счупено великденско яйце.Влакната на карбона според мен са спрели степенката.
            Та въпросната каска е купена от същия магазин от Севлиево.Счупи се,но кратуната ми е здрава.
            Днес си поръчах пак същата.....

            Коментар


            • #51
              От: КАСКА или ....????

              Значи си голям късметлия.Хубаво е че залагаш на качествена екипировка.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #52
                От: КАСКА или ....????

                Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                Счупи се,но кратуната ми е здрава...
                Кое ти е здраво?
                Ride to arrive.

                Коментар


                • #53
                  От: TEMA ЗА ХВАЛБИ "ТУК ДА СЕ ПОХВАЛЯ!"

                  Аз ако бях с другата каска (Арай-а) и каската щеше да е здрава.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #54
                    От: КАСКА или ....????

                    Качествените каски са така направени, че те поемат силата на удара и се разрушават, а не главата ти. Какъв е смисъла каската да е здрава, а главата ти на пихтия? Ако ставаше така щяхме да караме със стоманени каски от войната. Те са най-здрави.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #55
                      От: КАСКА или ....????

                      Преди време , (дано помните), че Пламен имаше проблеми ТОЧНО С ТАЯ КАСКА (една от причините да се разубедя да я купя), и сигурно за това е написал горния пост. Дано не ме лъже паметта де

                      Коментар


                      • #56
                        От: КАСКА или ....????

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Качествените каски са така направени, че те поемат силата на удара и се разрушават, а не главата ти. Какъв е смисъла каската да е здрава, а главата ти на пихтия? Ако ставаше така щяхме да караме със стоманени каски от войната. Те са най-здрави.
                        Няма смисъл, но когато нещо се чупи от удар при който ще получиш цицина, говорим за Айрох.

                        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                        Преди време , (дано помните), че Пламен имаше проблеми ТОЧНО С ТАЯ КАСКА (една от причините да се разубедя да я купя), и сигурно за това е написал горния пост. Дано не ме лъже паметта де
                        Да, счупих две. Едната си я пазя още.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #57
                          От: КАСКА или ....????

                          Moмента с чупенето е малко тънък. Има китайски каски по 40-70 лева, които се пукат и чупят на две, и само, като ги изпуснеш на земята... За това се правят много тестове, влагат се различни материали и се дават звезди, и гаранции от производителите, и едни каски струват 5-10 пъти повече от други.
                          Airoh са средна хубост каски и цената им е такава. Не са от най-добрите, но не са и от най-лошите. Мисля, че средно имат, около 3 звезди на тестовете, до като Шой, Арай, или Шуберт имат по 5 звезди.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #58
                            От: КАСКА или ....????

                            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                            Moмента с чупенето е малко тънък. Има китайски каски по 40-70 лева, които се пукат и чупят на две, и само, като ги изпуснеш на земята... За това се правят много тестове, влагат се различни материали и се дават звезди, и гаранции от производителите, и едни каски струват 5-10 пъти повече от други.
                            Airoh са средна хубост каски и цената им е такава. Не са от най-добрите, но не са и от най-лошите. Мисля, че средно имат, около 3 звезди на тестовете, до като Шой, Арай, или Шуберт имат по 5 звезди.
                            Съгласен съм, но ставаше в началото на темата за най-скъпия модел на марката за над 400 евро цена. Съмнявам се доктора да си е купил такава от бюджетни съображения. По-скоро съм убеден, че това е каска, която е за да дефилираш с нея отколкото да чакаш да те спаси. Целта ми бе да пазкажа моя опит и неволи с определена стока. А и никога не бих застанал на страната на производител при положение, че мой познат е брал ядове с даден артикул.
                            Поне коректни бяха от Айрох и ми подмениха първата каска с чисто нова.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X