Обява

Свий
Няма добавени обяви.

информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

    _ Някой би ли ми дал информация за този мотоблок и дали съществуват резервни части за него

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:2
Размер:150.6 КБ
ID:5933260 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:2
Размер:172.2 КБ
ID:5933261

  • #2
    От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

    В Пловдив до автогара Родопи има един сервиз много добриза тези машинки.Там ми правиха ремонт на АКМЕ двигател и съм много доволен.
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

      Не е нито АКМЕ, нито БЧС, още по-малко Болгар.
      На него производителят му добросъвестно е написал ЛОМБАРДИНИ. Едва ли ще ти се наложи да сменяш нещо - това е желязна техника. Имам опит с такъв двигател и мога да кажа, че е безсмъртен.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        В Пловдив до автогара Родопи има един сервиз много добриза тези машинки.Там ми правиха ремонт на АКМЕ двигател и съм много доволен.
        А в София няма ли някакъв сервиз,че на двора се мотат три такива чомуги и ми се ще да им направя профилактика,да избера един и да се разделя с останалите.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

          За какво ти е сервиз? Това е елементарна техника, проектирана, така че средно полуграмотен механизатор да и направи ремонт на полето
          На лодката беше такъв и единственото което от кумова срама сменихме бяха сегментите. Някои от тях се палят на бензин, а работят на газ за горене със символичен разход.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            За какво ти е сервиз? Това е елементарна техника, проектирана, така че средно полуграмотен механизатор да и направи ремонт на полето
            На лодката беше такъв и единственото което от кумова срама сменихме бяха сегментите. Някои от тях се палят на бензин, а работят на газ за горене със символичен разход.
            Коле хората сме различни един разбира от едно друг от друго............Ако можеш помогни на Таранчето от наща маала еАко можеш.........
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

              Ами шъ помогнем, щом трябва
              Тони, утре съм на Говняново. Ела да те повозим на параход. Имаш възможност и по черно Хвъли Лили в текезесарката и елате.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                благодаря за бързите отговори за мотора знам 4е е ломбардини обикновено е с двигател акме но този е сменян ,за това по назад от мотора ми беше въпроса къде точно е родено горкото след една седмица четене в нета разбрах че някога си биле зглубявани или правени в ботевград .МОля помогнете от една седмица го имам и вече съм влюбен в него а не мога да разбера какво точно имам за да мога да го потдържам .

                Коментар


                • #9
                  От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  За какво ти е сервиз? Това е елементарна техника, проектирана, така че средно полуграмотен механизатор да и направи ремонт на полето
                  На лодката беше такъв и единственото което от кумова срама сменихме бяха сегментите. Някои от тях се палят на бензин, а работят на газ за горене със символичен разход.
                  Бе,че е елементарна,елементарна е,ма аз не и разбирам ,на единия му тече нещо карбуратора,другия е с насаден ДВГ Акме,обаче върти на обратно,носят се слухове,че може да се обърне движението,ма знам ли...Па за третия,хич не знам какво му беше...
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                    Това ломбардини е дизелче, от най малките, по рядко срещан от бензиновите за които се говори по напред, в Ботевград в бившето МАЛТЕХАГРО имаше сервиз,сега незнам има ли го още, но магазин със същото име има скоро не съм ходил но се свържи с тях те поне ще ти дадат повече информация, но мисля че много трудно ще се намерят части за него защото отдавна тия двигатели не се внасят от Италия. Търси инфо в нета.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #11
                      От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                      Със двигателя нямам проблеми аз съм в гърция а тук той е много разпространена помпа за вода така че части бол ,по вече ме интересува скоростната кутия, съеденител и т.н.

                      Коментар


                      • #12
                        От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                        Мерси много за помощта все пак,справих се сам някак .Този мотоблок все пак е БЧС 735 но някаква българска сглобка,има незначителни разлики.

                        Коментар


                        • #13
                          От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                          Здравейте,
                          Имаме два мотоблока от този вид. Първия баща ми го е закупил през 86г с двигтел акме. Един път сме сменяли бутало и още 2 пъти сегменти. Двигателя е много добър. По ремонтит може да съдите за часовете които е работил. Сглобката е българска по италиански лиценз. Започна да дава проблми в скоростната кутия и баща ми почна да търси. И установихме че все още се произвеждат тези скоростни кутии. Закупихме нова и нов двигател Хонда. След като новия го пуснахме в действие, аз отворих скоростната кутия на старото тракторче,смених всички лагери и семернги, и тракторчето се сегна като ново. Вярно ни служат и двете. Много са читави и прости за подръжка.

                          Коментар


                          • #14
                            От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                            Здравей колега, аз имам същият проблем със скоростите на мотоблока. Моля те кажи къде ги произвеждат в момента и от къде сте купили новите скорости. Също ако знаеш някъде магазин за резервни части. Благодаря ти предварително.

                            Коментар


                            • #15
                              От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

                              В Пловдив си има всички части, точно зад автогара родопи. Другото място е в село Труд пловдивско. Аз не мога да ти дам точни координати. Имам познат в Пловдив които ми ги купува и ми ги праща. Има два модела. Разликата е в някои шлици. Аз смених диференциала и там се оказа че има разлика. До колкото ми обясниха моя е оригинален италиански, а българските са с по различни шлици. Диференциала струваше миналата година 220лв.
                              Само бензинов двигател акме не може да се намери. И резервни части няма за него. Реших да правя ремонт на двигателя. Вече има един правен. Купих бутало, но понеже нямаше за 2-ри ремонт, купих 3-ти. След отваряне на двигателчето видях че е само за смяна на сегменти и късмет извадих с последния комплект сегменти за 1-ви ремонт.
                              Много е добро тракторчето. И ако го слушате и то ще ви слуша

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X