Обява

Свий
Няма добавени обяви.

информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

    Днеска сложих нова лула и нещата си доидоха на място. Старата е гумена и беше изгоряла до унезнаваемост. Искам да сменя и кабела, ама е голяма галимация с махането на резервоар, преден капак и маховик. А в резервоара съм правил пригаждания с ауспуха, та и той най-вероятно трябва да се махне. Надявам се че кабела е здрав и не дава никаде отечка. Градината я изорах без пробелми.
    Последно редактирано от dimich87; 08-10-12, 17:06.

    Коментар


    • #32
      От: информациа за мотоблок акме болгар или както там се казва

      Първоначално публикуван от maniak1999 Преглед на мнение
      Имам един мотоблок на име болгар имам проблем с двигателя еден ден като работех с него чу се един звук бум и спря и след това кат го запалих след 2-3 минути гори и спира моля ми помогнете от колко години е развален и вече искам да го опрая моля ви помогнете ще ви чакам.
      Колега разглоби двигателя и ще установиш дефекта.

      Коментар


      • #33
        От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

        За дизела на мотоблока-някой ако знае от къде се дава предварение и закъснение на ГНП-то да сподели че на комшията докарахме едно такова ,и той аз го навих да го купи щото имам същото ама бензиново,с Роджерини мотор и съм много доволен.Та това неговото изглежда има голямо предварение на подаването на гориво и пали на обратно.Няма да ви казвам как вади пушек от въздушния филтър пък смуче въздух от ауспуха.Пък като върне назад ,направо ще ти отмъкне китките на ръцете.Помагайте че работата не бива. ))

        Коментар


        • #34
          От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

          Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
          За дизела на мотоблока-някой ако знае от къде се дава предварение и закъснение на ГНП-то да сподели че на комшията докарахме едно такова ,и той аз го навих да го купи щото имам същото ама бензиново,с Роджерини мотор и съм много доволен.Та това неговото изглежда има голямо предварение на подаването на гориво и пали на обратно.Няма да ви казвам как вади пушек от въздушния филтър пък смуче въздух от ауспуха.Пък като върне назад ,направо ще ти отмъкне китките на ръцете.Помагайте че работата не бива. ))
          Имам абсолютно същия проблем. И моят е дизеляк , работеше до последно есента, а сега се опитва да пали на обратно, така че и аз се включвам към молбата на колегата.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

            Декомпресьори имат ли тези двигатели? Питам, понеже едно лято ползвахме една помпа за вода с дизелов двигател и когато опитвахме да я палим без декомпресьора риташе и палеше наобратно с декомпресьор палеше нормално.
            Кольо Динев

            Коментар


            • #36
              От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

              Има,че как, то иначе посмъртно не можеш го превъртя .Като слезе смукателния клапан на долу го освобождава и се затваря сам.

              Коментар


              • #37
                От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                При някои двигатели момента на впръскване на гориво се променя като се добавят или премахват пластини които се намират между помпата и корпуса на ДВГ-то, тоест помпата се приближава или отдалечава от гърбиците на разпределителния вал.

                Коментар


                • #38
                  От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                  Не съм много запознат с дизеловите варианти. До колкото знам помпата е един бутален помпен елемент задвижван от гърбица на разпределителния вал. Би трябвало да е фиксиран. В продължение на работата и последствие от износване на гърбица на разпределителен вал, момента на впръскване се приближава към ГМТ и не би трябвало да прави проблема. Според мене може да излезе да се е разбутала центровката.
                  Аз имам една косачка с бензинов двигател. Беше скъсала шпонката на маховика и заклинил в положени в което като запали и загрее и не може да работи. Дойде един момент в който не искаше да запали и се получаваше ритане. Само че при бензиновия 4-тактов двигател на обратно не може да запали (освен ако не се впръсква бензин през ауспуха)

                  Коментар


                  • #39
                    От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                    колега димич аз имах проблема с 4 тактова бензинова косачка да пали на обратно излезе грешна центровка на магнет но тогава беше след основен ремонт на двигателя с нови бутало сегменти цилиндър колянов вал разпределителен вал въобще обновен двигател ремонта беше заради горене на масло но се смениха и други работи

                    Коментар


                    • #40
                      От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                      Първоначално публикуван от tirarista-traktorista Преглед на мнение
                      колега димич аз имах проблема с 4 тактова бензинова косачка да пали на обратно излезе грешна центровка на магнет но тогава беше след основен ремонт на двигателя с нови бутало сегменти цилиндър колянов вал разпределителен вал въобще обновен двигател ремонта беше заради горене на масло но се смениха и други работи
                      А да ми кажеш от къде се подава горивото при запалване на обратно на 4-тактов бензинов двигател, след като се дозира в пълнителния колектор, а при работа на обратно от там излизат газовете и горивото не може да достигне до цилиндъра. Виждал съм заради грешна центровка да пали на обратно двутактов дригател, но там пътя на горивната смес и изгорелите газове не се променя

                      Коментар


                      • #41
                        От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                        Трети ден се мъча с едно акме. Двигателя е aln330wb Преработен е с допълнителна бобина. Не мога и не мога да изкарам искра. Смених бобината с нова. Свеща и кондензаторя също. Лулата и кабела също ....и ядец. Остава магнета, но там ми е зор разглобяването. Някой можели да ми помогне със схема ...........или аз нещо пропускам?
                        „Хората са два вида - едните вярват в невероятното, а другите правят невъзможното. Оскар Уайлд.“

                        Коментар


                        • #42
                          От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                          Проверих, като на мястото на бобината от магнета подавам напрежение плюс от зарядно устроиство и и с минуса на зарядното чукам към маса. Искра на свеща има. Бобината от магнета я снех. Вторичната и е премахната, и цялата е залята с епоксидна смола. Нямам никаква идея какво напрежение трябва да дава. Някой може ли да помогне с данни за пренавиването.
                          „Хората са два вида - едните вярват в невероятното, а другите правят невъзможното. Оскар Уайлд.“

                          Коментар


                          • #43
                            От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                            Добър ден. Търся информация дали се намират части за съединител на акме? Мисля да купя един, но има проблем със съединителя. Благодаря предварително за всяка информация.

                            Коментар


                            • #44
                              От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                              Добър ден. Търся информация дали се намират части за съединител на акме? Мисля да купя едно акме, но има проблем със съединителя. Благодаря за всяка информация.

                              Коментар


                              • #45
                                От: информация за мотоблок акме болгар или както там се казва

                                Намират се. Аз бях сменял на един подобен има ги или поне в Добрич ги имаше тогава.
                                0878 847 325 Наско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X