Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

    Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
    ... офроудърите ненормални ли са според тебе ...
    Е па нормални ли СМЕ, като се завираме, където се завираме? Нас родата и приятелите отдавна са ни обявили за откачени ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

      Който отвори тази тема,хайде сега да помага-що ли отворих да видя какво има дод капака и кажете ми от какво може да е този теч на хидравлично масло ето ту:вижте на ,снимката,като че тече от под това черното дето е като гъбка,някакъв предпазен маншон е-това е накрайника на кормилния прът и влиза с вилката към рейката може би-хайде казвайте де ето:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04702.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5286734
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • #18
        От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

        На моята, като повдигнах маншончето, отдолу се вижда семеринг.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #19
          От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

          Да попитам сменят ли се кормилните накрайници и ако да колко пари струват !??

          Коментар


          • #20
            От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
            На моята, като повдигнах маншончето, отдолу се вижда семеринг.
            Благодаря Крас,видях го и аз,но се чудя каква ще е мандракуцията по смяната му,май бая разглабяне ще трябва,де го Ихеос провокатора да каже мнение на експрерт счетоводител по въпроса?
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #21
              От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

              Що бе, като гледам(не че става с гледане де), махаш каренцето на пръта, а отдолу този блок с тръбичките, се държи с два болта за рейката. Ся, не знам, какъв е достъпа при теб, аз съм с десен волан?!
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #22
                От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                Е ето малко за ремонти.
                Ще сменям тия дни термостат, радиатор, антифриз и насло на диф-а,отдавна се каня, ама дойде вече време.
                За радиатор мисля на нисенс да се спра, маслото и антифриза от хонда, за термостата се чудя.
                При радиатора се оказа , че тва е чест проблем при црв-тата, от стареене на материала пластмасовата горна част се цепи/пука и изпуска/сълзи по-малко.
                Ixeos-e, къв термостат сложи, масово се предлагат разни френски?
                Само за него още не съм решил

                Коментар


                • #23
                  От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                  За радиатора не мога да ти дам съвет като не съм го сменял. Нито е напукан, нито тече. Термостат взех оригинален, мисля че беше седемдесет и нещо. Не съм сигурен, но мисля, че термостатите на бензиновите Хонди 1995-2000 май са еднакви за Сивик, Акорд, ЦРВ ... Та има разни варианти по 20-30 лева. Отначало бях поръчал и аз някакъв френски, обаче, се оказа съвсем различен и го върнах. Не ми се занимаваше да обикалям за 30 лева икономия и взех оригинален. А и съмнителен термостат, ако направи мизерия на път, ще ми излезе през носа.

                  Каре не съм сменял, може да се види в ръководството на ЦРВ на http://hondatech.info/downloads/Auto/Manuals/CR-V/ как става.

                  На английски външно каре май беше Outer CV joint. Продават се в Ebay отделно външни карета, което означава, че не е необходима смяна на цялата полуоска. При смяната на каре най-много трябва да се внимава, ако колата има ABS, да се вземе каре с гривна. Успех.
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар


                  • #24
                    От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                    За единия колега, като марка за радиатор си избрал правилния, антифриза и маслото също, термостат моя е на джапан партс и вече 18 месеца нема никви дертове а струва 17 лева, де са 17 де са 70 , мога да сменя 4 термостата до де избия оригинала Има читави марки уж японски термостати на хубави цени.

                    За Павката сега за хидравликата, тоя пинион бате се сваля супер лесно стига да имаш достъп до вътрешния болт, поне така си мисля щот едно време бех станал спец на такъв пинион, но на рено ама тука е същото, оня го свалях и качвах за един сфетофар време, ама първия път кат не знаех си играх 4 часа, саде моста де не свалих. Развиваш всички тръби, (приготви си съд за маслото) развиваш двата болта дет държат тва тяло, разхлабваш голямата гаима от зад на реиката и отпускаш обтегача, може да опиташ да го извадиш и без да пипаш обтегача, така поне нема се налага после да регулираш луфта, проблема идва единствено ако като разхлабиш карето на волана (то е на шлиц към пиниона) се окаже че кат дръпнеш волама в купето неще да мръдне на зад и да се откачи долу карето от пиниона. (Първом опитаи да откачиш волана тогава развиваи двата болта на тялото) На рендето така ставаше дърпам волана откача се и после само измъквам тялото с пиниона, на рендето семеринга беше заперчимен от самия корпус надявам се на Хонда да е с зегерка и интелигентно да се сваля. Там обаче оста може да е понадрана щот влизат прашоляци от към маншона и от тва се цака и семеринга, огледаи маншона ако е нужно смени го стига да намериш такъв, ако не като го гледам все от маншон за шарнир на голф или лада ще се измисли един нов капут да пази от прах Ако неще ти не е ясно питаи

                    Краси, оня ден както си слизам от хижа Здравец и гледам на една дига на 2 метра преди асфалта, е така, бая наклон и кал и един колега с един Нисан терано се окопал до капака и излезал на пътя и маха, спирам аз: - Кво става колега? па тои вика : Абе брат да дам въжето да ме дръпнеш да излезна от калта, ама вика нема да казваш в форум че ме е дърпал паркетник че вика ша ми ударят бан наи малко за две години. Викам споко колега я щи дам само да си закачиш лебедката па ти сам ша се изтеглиш да не кажеш после че съм те дърпал Помогнах му ко да го прааа.
                    Последно редактирано от zero; 22-06-11, 19:40.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                      За Павката сега за хидравликата, тоя пинион бате се сваля супер лесно стига да имаш достъп до вътрешния болт, поне така си мисля щот едно време бех станал спец на такъв пинион, но на рено ама тука е същото, оня го свалях и качвах за един сфетофар време, ама първия път кат не знаех си играх 4 часа, саде моста де не свалих. Развиваш всички тръби, (приготви си съд за маслото) развиваш двата болта дет държат тва тяло, разхлабваш голямата гаима от зад на реиката и отпускаш обтегача, може да опиташ да го извадиш и без да пипаш обтегача, така поне нема се налага после да регулираш луфта, проблема идва единствено ако като разхлабиш карето на волана (то е на шлиц към пиниона) се окаже че кат дръпнеш волама в купето неще да мръдне на зад и да се откачи долу карето от пиниона. (Първом опитаи да откачиш волана тогава развиваи двата болта на тялото) На рендето така ставаше дърпам волана откача се и после само измъквам тялото с пиниона, на рендето семеринга беше заперчимен от самия корпус надявам се на Хонда да е с зегерка и интелигентно да се сваля. Там обаче оста може да е понадрана щот влизат прашоляци от към маншона и от тва се цака и семеринга, огледаи маншона ако е нужно смени го стига да намериш такъв, ако не като го гледам все от маншон за шарнир на голф или лада ще се измисли един нов капут да пази от прах Ако неще ти не е ясно питаи
                      Благодарско бат Зеро,точен изчерпателен,без да те обидя-нали се сещаш,че аз това няма да го правя,ще я дам в сервиза,но искам да знам какво ще разглабят и да сондирам мнения за да ги видя колко онези от сервиза са специалисти.Ако я разкулачат цялата и после след тях да донатягам гайки и повторно реглажи на кормилен луфт и предница да има поне за какво да ядат какалашката после,пък и да не им изглеждам найвник,ако е за един светофар време да ми кажат г-не еми 1 ден труд,махахме цялата предница-толкова пари,е точно за това питам за да знам,а като се сетя как работят и блъскат и чукат като навсякъде сърце ми се къса ако трябва толкова неща да и разглобяват за това семерингче.Ако ше е труд за 200-300 лева по добре за купя за тези пари 15 литра хидравлична течност и ще си доливам цяла година та и от горе ако тече така както е в момента.Дано из форума има някой който реално е сменял да каже да си правя преценка.Благодаря ти още веднъж.Така и така темата е спам-записал съм те вече за срещата балабар с ж. и децата.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-06-11, 08:26.
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #26
                        От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                        Зироу, освен провокатор се оказа и предател, аа?
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #27
                          От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                          Павка аз едно време кат закарах реното за тоя семеринг, онея викам : Оооо нема проблеми за 2 часа е готово, след 4 часа бяха свалили цялата реика!!! и викат търсим семеринг, след два дни викат ела си вземеш колата, даи 120 лева ама не става, тогава вече не сълзеше както когато им я закарах а течеше кат река. И взеха да ми обясняват как тоя семеринг неможе да издържи на високото налягане на помпата понеже вътре са се износили едни 4 тефлонови О пръстена. Аз съответно им повярвах и после сам си прицаках пиниона на стругар. След като установих че семеринга които са сменили не е целия гумен а периферията му е метална и няма как да оплътни в корпуса на пинона и си тече. Като сложих гумен семеринг проблем нямаше, но вече бях престъргал леглата на О-пръстените и ги бях сменил с обикновени гумени, които изкарваша точно 6 месеца. Това ме научи да ис правя реиката на всеки 6 месеца без да я свалям , а да я отремонтирвам за нула време
                          Виждам че теча не ти е много, ако от там само просълзява и не губи много течност по хубуу не се захващаи с нея, караи си колата и си доливаи по малко, по евтини щи легне от колкот да я дадеш за ремонт, и по малко главоболия ще имаш.

                          Краси за ко съм предател бре
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                            Сори, пропуснах, че не споменаваш имена, само некви джипове, лебедки, кал ...
                            Що не се вясваш в другия форум, изгуби се?!?!?!
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #29
                              От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                              Краси, вясвам се бре, поглеждам темите ако има нещо за писане пиша ако не излиза, в чата не влизам че кат влезна и се засинявам а хлапето все ми на главата иска си играем и немам много време за чат Като седна на компа преглеждам 4 форума този , хонда 1, хонда 2 , и фиат после по едно око на мобили и карс.бг че търся на жената некоя учебна кола за има нема 2000 хилки и тва ми е , другото е занимавка с хлапето, тея днио проходи и ся само я дебна де ще си чупи главата
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Голяма скука в тоя подфорум! (СПАМ)

                                Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                                Павка аз едно време кат закарах реното за тоя семеринг, онея викам : Оооо нема проблеми за 2 часа е готово, след 4 часа бяха свалили цялата реика!!! и викат търсим семеринг, след два дни викат ела си вземеш колата, даи 120 лева ама не става, тогава вече не сълзеше както когато им я закарах а течеше кат река. И взеха да ми обясняват как тоя семеринг неможе да издържи на високото налягане на помпата понеже вътре са се износили едни 4 тефлонови О пръстена. Аз съответно им повярвах и после сам си прицаках пиниона на стругар. След като установих че семеринга които са сменили не е целия гумен а периферията му е метална и няма как да оплътни в корпуса на пинона и си тече. Като сложих гумен семеринг проблем нямаше, но вече бях престъргал леглата на О-пръстените и ги бях сменил с обикновени гумени, които изкарваша точно 6 месеца. Това ме научи да ис правя реиката на всеки 6 месеца без да я свалям , а да я отремонтирвам за нула време
                                Виждам че теча не ти е много, ако от там само просълзява и не губи много течност по хубуу не се захващаи с нея, караи си колата и си доливаи по малко, по евтини щи легне от колкот да я дадеш за ремонт, и по малко главоболия ще имаш.

                                Краси за ко съм предател бре
                                Зеро,нещо такова ще да е бате,ако почне да олива тогава,но доколкото видях този семеринг е отвътре и ща не ща трябва да сваля цялата джаджа,да я разкача от тръбичките за високо,от там да разбазикам пиньона и т.н.и т.н. и си е** ма****.Затова,ке го мъча така,а ако доде добре дошло-тогава го мислим.Днеска пътувам за Старосел-ко имаш път на там чукни на глобула имаш го от подемата за среща.Поздрави.
                                Последно редактирано от nickbochev; 30-07-11, 21:34. Причина: цензура на неприличен израз
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X