Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IVECO Massif and New Daily 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • IVECO Massif and New Daily 4x4

    Ето какво престой да бъде пуснато от IVECO.
    Това са снимки от едно представяне на което бях в Румъния. Massif е производство SANTANA - Spain. IVECO са купили част от тази фирма и започват да произвеждат под собствена марка. Двигателите са Евро 4 - 3.0 л. 16 клапана - 180 кс. Тези двигатели се монтират на Дейли гамата и наистина са добри и здрави. Поне засега (около 2 години) не е имало проблем с такъв мотор. Сантана призвеждат този модел по някакъв лиценз на Ланд Ровер. Със сигурност го има и във вариант дълга база с 4 врати. Не знам дали от снимките на окачването може да се направи аналог с Ланд Ровер, но с тези ресори ми се вижда доста старичък модела на Дифендъра от който е копирано. Цени засега няма.
    Прикачени файлове
    NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
    Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

  • #2
    Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

    Ух че хубаво! Перфектната експедиционна кола може да се получи при наличието на правилна надстройка отзад.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

      Още снимки...
      Прикачени файлове
      NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
      Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

      Коментар


      • #4
        Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

        ... и още снимки...
        Прикачени файлове
        NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
        Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

        Коментар


        • #5
          Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

          Е те това сигурно е един от последните истински джипове които човек може да си купи нов от магазина.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

            Колеги, така като ги гледате мостовете на джипката приличат ли ви на тези на LR
            The only thing that looks good on me...is TOYOTA

            Коментар


            • #7
              Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

              Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
              Ух че хубаво! Перфектната експедиционна кола може да се получи при наличието на правилна надстройка отзад.

              Общо тегло за Дейли 4х4 - 5,5 тона. Има възможност за избор на кабината - единична или двойна. Надстройката разбира се е според изискванията на клиента. Между другото прави впечатление, че освен кабина и двигател друго почти не е взаимствано от нормалното Дейли, което иде да рече, че наистина е мислено за проходимост, а не просто 4х4 задвижване.

              Това което не ми е много ясно са тези двата снимани лоста на пода на Дейлито. Левият е най вероятно превключване бързи/бавни, но вторият найстина не знам. Може би някаква допълнителна понижаваща предавка на "transfer case"-a. При Дейли трите блокажа са стандартни. За Massif-a засега само заден блокаж, климатик, 6 скорости, но там предстоят изясняване на подробностите.
              NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
              Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

              Коментар


              • #8
                Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

                Колегата е написал че това е аналог на Дифендъра
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • #9
                  Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

                  Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                  Колегата е написал че това е аналог на Дифендъра
                  Да де, но Дифендър с ресори отдавна няма, или това просто са някакви други мостове????
                  NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
                  Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

                  Коментар


                  • #10
                    Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

                    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                    Колегата е написал че това е аналог на Дифендъра
                    То е аналог, ама въпроса е в каква степен са аналогични

                    Заради това питам по-запознатите с Land Rover за приликите и разликите видими от снимките
                    The only thing that looks good on me...is TOYOTA

                    Коментар


                    • #11
                      Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

                      Това е странна машина.Ужким е Дефендер, пък е на ресори и е парт тайм.Пък и задния мост не прилича на ЛР-ски.Иначе на това купе тоя 3-литров мотор сигурно е голем дзвер.
                      M.P.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

                        Ей. зарибен съм яко.
                        За копието на дифендъра- това е модернизиран Ленд-Ровър Серия 3 с изчистени детски болести- Раздатката е същата(парт тайм) но мостовете изглеждат мн яко. 6-степенната ръчка е повече от прекрасна за този автомобил. Седалките изглеждат по-удобни, има климатик. Двигателя е мн добър избор, да не говорим че италиянските имат мн добър въртящ момент в ниските.
                        За камиончето- това е автомобил мечта- 3-степенна раздатка, 6 скорости, перфектна видимост, по-яки мостове (камионджииски, а ивеко имат традиции в 4х4), 3 блокажа, фуллтайм... . Трябва му само една яка ламарина под раздатката и една лебетка и става чууудно, мн ме кефи.
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #13
                          Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

                          Мен лично новото Ивеко ме дразни с приликата си с Газелата.Нищо лично към русофилите.За разлика от джипа който ме изпълва от всякъде
                          много истинска кола изглежда.

                          Коментар


                          • #14
                            До: IVECO Massif and New Daily 4x4

                            За тези които се интересуват качвам един MS Power Point файл с презентация на IVECO Massif. Последните неприятни новини са, че двигателя няма да е 176 к.с. а 146 к.с. Разликата е в наличие на турбокомпресор с променлива геометрия при варианта със 176 к.с. Другото решение е засега да не се предлага версия с 3 врати (къса база). Ще видим какво още че им хрумне на италянците. Все още не се продава и няма цени!! Леле как го чакам да го пуснат. Планирал съм си един от първите в БГ за себе си...еее служебен де!!

                            ЦЪК!!
                            NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
                            Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

                            Коментар


                            • #15
                              До: Re: IVECO Massif and New Daily 4x4

                              Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
                              Ей. зарибен съм яко.

                              За камиончето- това е автомобил мечта- 3-степенна раздатка, 6 скорости, перфектна видимост, по-яки мостове (камионджииски, а ивеко имат традиции в 4х4), 3 блокажа, фуллтайм... . Трябва му само една яка ламарина под раздатката и една лебетка и става чууудно, мн ме кефи.
                              Мдаа, страхотна машина
                              Направо лигите ми потичат
                              sigpic УАЗ-452

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X