Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на кола от Сърбия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Внос на кола от Сърбия

    Чл. 12б. от НАРЕДБА № I-45 от 24.03.2000 г. за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на моторните превозни средства и на ремаркетата, теглени от
    тях (Загл. изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.).
    Този член касае регистрацията на ПС внос от страни извън ЕС и ЕИП. Никъде не пише изрично, че трябва веднага да се вади Единично Одобрение. Пише "доказателство за валидно към датата на тяхното
    производство ЕО одобряване на типа",
    което ако го няма "се признава оригинално национално одобряване на типа или единично (индивидуално) одобряване, издадено от държава - членка на ЕС или на ЕИП."
    Проблема е, че никой не може да ти каже, какво точно означава "доказателство за валидно към датата на тяхното производство ЕО одобряване на типа".
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #17
      От: Внос на кола от Сърбия

      Здравейте, темата е доста стара и един път ме е спасявала от покупка на кола от Сърбия без да подозирам какви са таксите и колко солено излиза (особенно 1000 лв за технотест), но сега питането ми е малко по-различно. Пак искам да закупя кола (даже 2 щото са комплект) без регистрации и СТРОГО И САМО ЗА ЧАСТИ...нямам намерението да ги регистрирам никога, а просто да ги ползвам за донори на кола която възстановявам... Някой има ли идея. Колите са 84 и 82ри набор Форд Капри близо до границата. Имам с какво да ги превозя, но ме интересува пак ли ще трябва през митница, износни документи, гаранции, мито и тн...Ако е за части не е ли по облекчено ?

      Благодаря предварително!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X