Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

    Наскоро се сдобих с детско столче за велосипед, което се монтира на рамката. Пасва идеално на градския ми велосипед, но на другия - RAM HT2 не става. Понеже рамката е скосена и е 17", при закрепяне столчето опира в задната гума. На колчето на седалката пасва идеално, но понеже е тънкостенна алуминиева тръба се притеснявам дали е достатъчно надеждно.

    Посъветваха ме да намеря безшевна усилена тръба от лек метал - по възможност някаква сплав на алуминия, която да се преработи за колче за седалка.

    Някой има ли идея откъде мога да се сдобия с подобна тръба? Търсеният външният диаметър е 27.2мм, т.е. всичко което е 2-3 милиметра повече от това върши работа. Дължината е 50 см.

    Също така, ако някой има идея за друго решение ще бъда много благодарен!
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

    Не знам дали помниш, някога имаше "сгъваемо балканче". Неговото колче е много дълго, и реално здраво. Размерите не помня, но вероятно са в границата на допуска. Поне един такъв нов детайл имам.
    Или докарай колелото да го магериме, или кажи къде и как да ти го пратя.
    Може да са останали и други, не помня.
    Нещото се прави от специална стомана, не от просто маркова, не дай боже китайска. Иначе е много опасно. От авиационен дурал се правят за състезателните велосипеди, но там са дълги по два пръста, понеже целия велосипед се шие по мерките на конкретния карач, като красив официален костюм.
    Последно редактирано от Стефан; 10-06-11, 04:05.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Не знам дали помниш, някога имаше "сгъваемо балканче". Неговото колче е много дълго, и реално здраво. Размерите не помня, но вероятно са в границата на допуска. Поне един такъв нов детайл имам.
      Или докарай колелото да го магериме, или кажи къде и как да ти го пратя.
      Може да са останали и други, не помня.
      Нещото се прави от специална стомана, не от просто маркова, не дай боже китайска. Иначе е много опасно. От авиационен дурал се правят за състезателните велосипеди, но там са дълги по два пръста, понеже целия велосипед се шие по мерките на конкретния карач, като красив официален костюм.
      Не мога да ти изпратя лично съобщение - кутията ти е пълна.
      Благодаря за предложението. Тъй като съм в Бургас няма как да дойда за тестове, иначе с удоволствие. Възможно ли е да го изпратиш до поискване, за моя сметка естествено, чрез най-удобния за теб куриер?

      Бургас
      Ангел Иванов
      0897884244
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

        един колега кара с такова точно ht2 http://raceface.com/components/seatposts/evolve/evolve/ човекът е 110кг кара доста агресивно и няма грижа. Това е същата марка но по висок клас - http://cgi.ebay.co.uk/RaceFace-Deus-...#ht_1037wt_906

        Колчето от балканче не мисля че си заслужата то ще тежи колкото цялата ht2 рамка кажи речи.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          един колега кара с такова точно ht2 http://raceface.com/components/seatposts/evolve/evolve/ човекът е 110кг кара доста агресивно и няма грижа. Това е същата марка но по висок клас - http://cgi.ebay.co.uk/RaceFace-Deus-...#ht_1037wt_906

          Колчето от балканче не мисля че си заслужата то ще тежи колкото цялата ht2 рамка кажи речи.
          Не бях се замислял за теглото. Наистина моята рамка по спецификации тежи 1700 гр, а това желязо кой го знае? Май наистина ще се ориентирам към усилено колче от по-висок клас. Сега остава да намеря и нещо на по-приемлива цена :-)

          А вече ми обещаха безшевна тръба от дуралуминий, но там ще трябва доста допълнителна обработка - да се "свали" от диаметъра и да се изработи захващане за стандартна велосипедна седалка.
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

            Втасахме я. Тръбата от Балканчето е Ф=26 мм, други не намирам.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Втасахме я. Тръбата от Балканчето е Ф=26 мм, други не намирам.
              Ще пробвам другите варианти - усилено колче на прилична цена или като ми докарат дураловата тръба

              Благодаря а помощта!
              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

                ВСЯКО читаво колче ще издържи. Обаче цените...Моето например отвън е с кръгла форма, но отвътре е овал, за да се пести тегло. Аз съм 106 кг. и до сега не се е огънало, а рамкато е от старите Онтарио и по-скосена от НТ2. Но си приготви няколко десетки лева.
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

                  Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                  ВСЯКО читаво колче ще издържи. Обаче цените...Моето например отвън е с кръгла форма, но отвътре е овал, за да се пести тегло. Аз съм 106 кг. и до сега не се е огънало, а рамкато е от старите Онтарио и по-скосена от НТ2. Но си приготви няколко десетки лева.
                  Вече и аз достигнах до този извод.
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

                    Цени от 40-50-90 лева за колче са си общо взето редовния номер. Според мен обаче си заслужава. Карам с някакъв избушен "zoom", но не ми дреме защото на рисковите отсечки не сядам на седалката, а на изкачванията дори и да се счупи нещо скоростта е малка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

                      И аз съм карал със Зуум. Огъна се.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

                        Естествено, че ще се огъне... Просто не ми дреме толкова за това. Иначе, както по-горе написах - това са цените и определено си струва за добро колче.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

                          Преди няколко дни ми се случи най-странното нещо от години - скъса ми се болта, който придържа седалката към колчето. Оказа се, че същия не е могъл да издържи 100-те ми килограма и явно се е попредал с времето.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

                            Колега, как си разреши проблема /че и аз съм със същия/?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за усилено колче за седалка на велосипед

                              Колче от титан - Truvativ T40 и друг модел столче, което се захваща и за рамката освен за тръбата посредством две скоби.
                              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X