Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Има ли вода в моето място ?

    Едно видео е по-добро от хиляда поста...



    Електродите е по-добре да не се държат в ръце, а да се огънат, почистят и сложат вместо пълнители в две обикновени прозрачни химикалки, за да могат да имат максимално свободен ход.

    И понеже ми предстои да избера място за сондиране в границите на 3 декара, предпочитам жилата да е с максимална ширина и по нея да няма други съседни сондажи. Откривам три такива жили, на две от които са "закачени" работещи сондажи, намиращи се на разстояние 500 м един от друг.

    Коментар


    • От: Има ли вода в моето място ?

      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
      След 24 години първа страница е удивително актуална .
      Е с това махало как става ? Изпитано ли е ?
      Аз след тая статия съм в недоумение .
      До сега казвах че единственият начин да разберем , имаме ли вода е със сондаж .
      Някоихора го могат!Мога да ти дам контакт.

      Коментар


      • От: Има ли вода в моето място ?

        Първоначално публикуван от HARD ROCK Преглед на мнение
        Някоихора го могат!Мога да ти дам контакт.
        Сигурно е така! Кой ще гарантира за тях Хард-Рокли?
        Сондаж за вода струва от 2 до 20 хил. , и 500 лева да е .Кой оправя сметката ?

        Коментар


        • Има ли вода в моето място ?

          Малко съм скептичен към тези дето търсят вода.
          Дойде един капацитет при мен намери вода, пуска едни жици, държа камъни в ръцете си 2 часа и направи разрез по метри какво е отдолу и каза водата е на 7.5-8 метра.
          Пробен сондаж до 8 метра показа вода.
          купих блокчета за 10 метра и изкопах кладенец и водата на 5.5 е всичката - копах до 6.5 и повече няма само глина.
          Хайде кажете познават ли с метрите?
          Сега какво ще правя блокчетата кой ще ги плати?
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Има ли вода в моето място ?

            Днес случайно засякох познат в хранителния магазин на касите , явно се чудеше .Поздравихме се .
            Попита ме : Знаеш ли как да разбера тая диня дали е узряла ?Три пъти взимам от пазара (от тия дето са на камари) .
            Два пъти зелена избирам на края казах на продавача той да ми избере , че явно не разбирам ,чука , въртя ,прехвърли 3-4 дини накрая ми даде една ,а тя у дома като я разрязах презряла за кофата направо.
            Знам , му казах как да не знам . Взимаш един нож режеш и разбираш даже колко е сладка. Посмяхме се яко всички на опашката .
            Та и със сондажите така.
            Винаги ще има такива със пръчките - багетите дето ще уцелват от време на време. Винаги ще има такива дето обещават и гарантират вода .Няма да липсват и хора които им вярват.
            В интерес на истината гадателите и шаманите разпределят риска , когато се двоуми човек . Не може да вземе решение.Сега както е модерно да се каже информиран избор.
            Истината е ,че колкото и и скъпо да е друг начин освен чрез сондаж няма .
            Друга истина е , че от баячи ,гадатели и шамани също има нужда ,но тя по скоро е на ментално ниво тая нужда .
            Поздрави на всички!

            Коментар


            • От: Има ли вода в моето място ?

              Това с багетите е умряла работа. За над 80% от територията на странта има хидрогеоложки карти. Правени, допълвани и уточнявани в течение на последните 50-60 години. Според тях може да се предвиди не само на каква дълбочина ще излезе вода, ами да се предвиди качеството и дебита и.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X