Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли вода в моето място ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Има ли вода в моето място ?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Айде стига се плюхте.
    Прав си!
    Извинявам се на всички, успели да прочетат изтритите ми постове.
    Няма да се повтори.
    Приятен ден!

    Коментар


    • От: Има ли вода в моето място ?

      Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
      Прав си!
      Извинявам се на всички, успели да прочетат изтритите ми постове.
      Няма да се повтори.
      Приятен ден!
      Четох поствете ти в темата трябва да се извиниш на всички . Как можа Даракчиев ? Трябва да се поправиш !

      Коментар


      • От: Има ли вода в моето място ?

        Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
        Горо аз не искам и мисля че не трябва да влизам в спорове с някого.Аз споделям мнения от опит.Колкото и да сме добри в работата си винаги има първи път---имам впредвид контактите ни с клиентите.Този форум е за споделяне и...... кой какво е видял;направил;измислил;какво може иако с нещо ще бъде полезен на някого.Дали има или дали няма вода и на колко метра на дадено място както съм го казвал вече не вярвам на никого защото съм рабитил с хора които се занимават проучвателни дейности --с модерни съвременни радари--електромагнитни вълни и тнт. и непознават да спомена и професионалните багетисти както ги беше назовал някой.Има природни закони които не можем да променим.
        Извинявай, нищо лично към теб, но не прави това което не е по твоите сили-не се напъвай, че ме дразниш и по повод на това което пишеш моя извод е един,че много малко четеш в форума ето ти примерно какво ти е написал st.darakchiev, но не е имало кой да го прочете, а аз му благодаря за написаното:" В случая се касае за един от законите на физиката за“вълново-корпускулярния”характер на материята и за така наречения “Физически ВАКУУМ”.Същият е носител на торсионните полета/вълни. Тези торсионни вълни /вибрации са с дискретен характер т.е. те не могат да бъдат приемани и измервани с електронна апаратура, а само чрез“БАГЕТИ” и “МАХАЛА”,с които боравят радиестезистите".
        След цитираното което го копирах и ти го показвам за да го видиш и прочетеш аз си мисля,че за пореден път говориш някакви небивалици за "електрони съвремени радари" за който става въпрос, че ти и на тях не вярваш и пак се правиш на голям мъж За пореден път ти казвам, като пак те предупреждавам не прави това за което можеш да съжаляваш
        Никога и нищо не искам от теб дори ти не си никой за да ми вярваш, защото аз никога не съм те убеждавал, искам това да го разбереш И пак подчертавам абсолютно нищо лично към теб, а само към това което си писал Минавах няколко пъти, без да ти напиша нещо като отговор,но реших да ти напиша това и се надявам най после да проумееш, че аз нямам вина за това защото аз само ти отговарям на това което ти пишеш и се надявам, че ти пиша за последен път

        Коментар


        • От: Има ли вода в моето място ?

          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
          Четох поствете ти в темата трябва да се извиниш на всички . Как можа Даракчиев ? Трябва да се поправиш !


          Обещавам!

          Коментар


          • От: Има ли вода в моето място ?

            ГОРО, да те поправя малко.
            Когато ме видиш, чуеш или усетиш да пиша или говоря за“вълново-корпускулярния”характер на материята, “Физически ВАКУУМ”, торсионните полета/вълни и други такива сложнотии, директно смятай че съм изтрещял и новия ми адрес е психоболницата в Раднево. По-скоро съм практик. Цитираш неща, цитирани от мен някъде назад в темите, когато обсъждахме радиестезията. Продължавам да търся истински познавач измежду многото, след които ходя. Дотук едно попадение, стареца не взима пари (било му дар от Бога, не било за продан), но от едно попадение генерален извод не си правя.

            Коментар


            • От: Има ли вода в моето място ?

              По въпроса за небивалиците за "електрони съвремени радари".
              Геофизиците обичат да казват "не оставяйте нещата в тъмнината на сондажа".
              Ние, сондьорите, твърдим, че най-добрия геофизичен метод за проучване е сондирането.
              Истината, естествено, е по средата.
              Нормално, според мен, е едно проучвателно поле да се мине с геофизика (бързо и евтино) и после да се прецизира със сондиране. Това, обаче, е неефективно и безмислено при сондиране за вода в нечий двор.

              Коментар


              • От: Има ли вода в моето място ?

                Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                Нормално, според мен, е едно проучвателно поле да се мине с геофизика (бързо и евтино) и после да се прецизира със сондиране. Това, обаче, е неефективно и безмислено при сондиране за вода в нечий двор.
                Я остави радиестезията ами кажи практически наблюдения:
                При положение, че така или иначе има конкретен двор примерно квадрат един декар, в който трябва да се изкара вода, и при положение че с достатъчно дълбоко сондиране ЩЕ се намери вода:

                Каква е вероятността, изборът на място за сондиране в рамките на този двор (+/-40 метра във всички посоки) да промени дълбочината със стопански значима стойност?

                Коментар


                • От: Има ли вода в моето място ?

                  Добре де, и може ли някой да каже дали има вода в моето място? И как ще определим къде точно да бъде сондажа?
                  www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                  0898777327

                  Коментар


                  • От: Има ли вода в моето място ?

                    Аз съм гледал на живо в продължение на месеци как се определя място за сондаж за вода и определено нямаше шарлатани с пръчки и телове и тем подобни. Има си специалисти, които по някакви си техни признаци и способи определят. Не съм компетентен да кажа как определят, все пак това е една от най-трудните специалности в университетите. В някои държави вода вадят и от 2 км, в някои от повече. Руснаците направиха дупка 12 километра за нефт.....
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Има ли вода в моето място ?

                      Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                      Добре де, и може ли някой да каже дали има вода в моето място? И как ще определим къде точно да бъде сондажа?
                      На 11страници се разтягат какви ли не локуми,обаче отговор на този въпрос,и на това което пита Ясен,няма и това си е,явно е много тайнствена тази материя!!! В селото където ми е вилата, почти всички по-стари къщи имат бунари на дълбочина от 8 до16 метра, и са копани на ръка,е не вярвам това да е ставало на принципа-проба-грещка,щото дълбочината е голяма.А от четеното до тук оставам с впечатлението,че трябва да дойдат в двора ти едни сонди и да дупчат като швейцарско сирене докато отнякъде бликне вода,това ми се струва несериозно, и необосновано в финансов аспект,особено за битово ползване,за промишленото може би сметките са други???Това ме навежда на мисълта че или хората който пишат тук са специалисти само по промишлено сондиране и битовото не ги вълнува много,или че ги е страх всеки от нас да не хване кирката и да копае сам в двора си и те да изпуснат едни кинти????

                      Коментар


                      • От: Има ли вода в моето място ?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Я остави радиестезията ами кажи практически наблюдения:
                        При положение, че така или иначе има конкретен двор примерно квадрат един декар, в който трябва да се изкара вода, и при положение че с достатъчно дълбоко сондиране ЩЕ се намери вода:

                        Каква е вероятността, изборът на място за сондиране в рамките на този двор (+/-40 метра във всички посоки) да промени дълбочината със стопански значима стойност?
                        Одговор има естественно ,Даракчиев не е видял въпроса най-вероятно. Ключувата дума във въпроса е -стопански значима стойност-.Така поставен въпроса 40 метра няма да окажат влияние на дълбочината на водоотдаващия хоризонт , практически и теоретично не се разминават нещата .
                        Изклчваме естественно места с геологични аномалии (свлачища ,разломи и тн.) По принцип тези места са известни и собствениците им знаят за това.
                        И пак 40-140 м не са фактор в тези процеси при които са възникнали тези водни хоризонти .Може да се говоори за местности за 100-200 метра е несериозно да се говори.
                        Пак и Даракчиев да каже какво мисли ,а също и Фред .
                        Последно редактирано от монио; 24-02-13, 09:36.

                        Коментар


                        • От: Има ли вода в моето място ?

                          Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                          На 11страници се разтягат какви ли не локуми,обаче отговор на този въпрос,и на това което пита Ясен,няма и това си е,явно е много тайнствена тази материя!!! В селото където ми е вилата, почти всички по-стари къщи имат бунари на дълбочина от 8 до16 метра, и са копани на ръка,е не вярвам това да е ставало на принципа-проба-грещка,щото дълбочината е голяма.А от четеното до тук оставам с впечатлението,че трябва да дойдат в двора ти едни сонди и да дупчат като швейцарско сирене докато отнякъде бликне вода,това ми се струва несериозно, и необосновано в финансов аспект,особено за битово ползване,за промишленото може би сметките са други???Това ме навежда на мисълта че или хората който пишат тук са специалисти само по промишлено сондиране и битовото не ги вълнува много,или че ги е страх всеки от нас да не хване кирката и да копае сам в двора си и те да изпуснат едни кинти????
                          pepihm Здравей, искам да кажа, че исках да искажа моето мнение по този въпрос тази заран като заставам апсолютно зад теб, като отбелязвам, че си апсолютно прав, НО В ИНТЕРЕС НА ИСТИНАТА ТОВА СЪОБЩЕНИЕ ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ МИ БЕШЕ ИЗТРИТО не съм писал нищо интересно да звучи като моя реклама

                          Коментар


                          • От: Има ли вода в моето място ?

                            Горо тази тема не е за реклами и заяждане . Най малко Даракчиев ще ползва твоите услуги. Тази тема е създадена да изясни методите ,които се използват за определяне на точка за сондиране ,кой е най-добрият ,и изобщо да отговори на въпроса :"Има ли вода в моето място ,къде , колко на каква дълбочина?" .
                            Опитваме се да обясним нещата да ги изясним .Да ги извадим от гаданията ,"гледането". С други думи подхождаме към въпроса сериозно и технически .Трябва да има и такава гледна точка - научна . Ако изкаш обясни метода си с багетите обоснови го научно .Да даваш пример :на този намерих вода на онзи или от сорта няма смисъл .
                            Дума няма че багетистите си оставате ,като най достъпните и лесни за повярване .

                            Коментар


                            • От: Има ли вода в моето място ?

                              Ясен констатира "плюене " ,но ние неможем да не защитим становището си основано на това ,което сме учили . Какво ще стане ако всички тръгнат с пръчките ,и загърбим науката . По добре да се затваря темата ,ако ще се превърне в някаква шаманска реклама . Не е сериозно .

                              Коментар


                              • От: Има ли вода в моето място ?

                                Има хора,чиито възможности позволяват локализирането на вода!НО......Има и много мошеници!!!!Същото е като при врачки,гадатели,монтьори,доктори,политици т.н!Трябва да откриеш правилния човек.Доста пъти ми се е случвало съответния "медиум" ,усещайки какво ще му се случи,да запали от място с газ,след като на четвъртото посочено от него място излизаше материал сух като барут!Правиме се на каскадьори със сондата да я заврем точччно на местенцето,дето е посочил и к.р. А стареца беше и "мениджър" на двама циганина,които копаеха герани!Не споря,че има и хора ,които познават,но редко се срещат!
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X