Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

    Здравейте, дойде момента за смяна на накладките. Не знам обаче каква марка да избера, някой може ли да ме посъветва? Единствено искам да са меки, за да не ми износват дисковете, че вече веднъж си патих от това.

  • #2
    Re: Накладки за Discovery

    Виж ако Бендикс правят за модела ги препоръчвам. Но истински Бендикс от Канекс, а не някакви ментета.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Въпрос за Накладки Диско 300 Тdi и смяната им

      Гледам за накладки в онлайн магазините и възниква следния въпрос.
      Каква е разликата между:
      DISCOVERY SERIES ( 1 ) NON VENTED DISC TO VIN KA034313
      LAND ROVER DISCOVERY SERIES 1 W / VENTED DISC

      И всъщност моето диско 300 тди 96 г., аджеба с
      VENTED или NON VENTED дискове е?
      Discovery 1 - 300TDI

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

        Означава дали са за вентилирани или не вентилирани дискове.Вентилиран диск представлява два диска с нещо като разстояние м/у тях.Не бъркай вентилирани с перфорирани.Можеш да провериш като залегнеш и погледнеш.
        M.P.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

          Ето 3-те вариянта.

          п.п. сподели от къде си ги взе, и цена.....( предните и задните еднакви ли са ? )
          Прикачени файлове
          Land Rover Discovery:
          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

            Ясно с дупки и без дупки
            Иначе се спрях на следните 2 магазина:
            1. http://www.britishparts.co.uk - приемат пейпал, поръчах си разни неща от там, платих през пейпал, не ми взеха за доставка и сега чакам. Между другото имат меню ордър тракинг, там заявката ми е в статус процесинг.

            2. http://www.paddockspares.com - пише, че може да се плаща с маестро, но да видим.

            Цени: между 11 и 19 паунда - зависи от марката. Това е за предни.
            10-18 паунда за задни.
            Последно редактирано от logche; 14-04-08, 15:55.
            Discovery 1 - 300TDI

            Коментар


            • #7
              Проблем със спирачки на Диско 1 200 тди

              Колеги, за последната седмица на два пъти ми отказват спирачките на Дискавърито след около 30 мин. градско каране.
              Най - напред педала става твърд и веднага след това потъва без да може да се върне в горно положение. Нямам загуба на течност, а вакумната помпа за сервото си работи. След като мине известно време спирачките пак си работят. Къде може да е проблема. Благодаря предварително.
              /п.с. спирачната течност не се знае кога е сменяна последно /

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със спирачки на Диско 1 200 тди

                Спирачната течност трябва да е DOT-4. За това съм сигурен.
                Сега предположение. Не го слагай в пълния джоб, защото съм лаик, но ако ме обори някой също ще е полезно, та затова си позволявам да напиша това предположение:
                Ако спирачната течност е DOT-3, температурата на завиране е по-ниска. А ако е и стара и е поела влага - нещата стават още по-лоши. Ако написаното от мен е вярно, това ,мисля, обяснява поведението на спирачната система. Обаче - пак ти казвам, че съм лаик. Изчакай и други отговори и се вслушай в тях, ако противоречат на моя. Особено от Asen-Dezki.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със спирачки на Диско 1 200 тди

                  Да, като смениш течността и след това по време на обезвъздушаването, най-вероятно ще си кажат каква им е болката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

                    Предни Bendix 97лв. , 10% отстъпка ако си регистриран в сайта Kanex.bg
                    задни 67лв.......дисковете не са вентилирани.
                    Купих за моя и съм много доволен!!
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-10, 17:29.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

                      Тъй като темата е за накладки и аз да питам. Свирят ми дисковете и то яко. МП проверяваха и казаха, че не са за смяна, а само за реглаж ?!? А аз честно казано за първи път чувам за реглаж на накладки. Правело се на 40-50 000 км и съответно не е включено в гаранционна поддържка ами се плаща ?!? Става въпрос за Спорт-а обаче не за 300 tdi.
                      Range Rover Sport 2.7

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

                        Аз имам един комплект за не вентилирани дискове предни. Оказа се, че моите са вентилирани. Та сега се чудя какво да ги правя. Ако някой се интересува, нека пусне едно лично съобщение.
                        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                        Коментар


                        • #13
                          Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                          Здравейте колеги,
                          искам да споделя за един проблем, който ми се появи скоро:
                          Диското ми е 300 tdi 1995г. Сутрин след тръгване, при първото натискане на педала на спирачките, същият пропада до около 1/2 от хода докато се задействат спирачките. При следващите натискания има нормален свободен ход от около 2 или 3 см. При често използване в града, понякога свободният ход почти изчезва а спирачките започват да задържат - мисля, че е само задно ляво колело. Ако мина през неравности, бързо се освобождава, а ако съм по равен асфалт остава задържано по-дълго време. Предполагам, че причината е замърсяване по повърхностите, по които се плъзгат накладките, но ме смущава този огромен свободен ход на педала сутрин. Някой да е срещал нещо подобно???
                          00359893488603

                          ....нямам си вече LR...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                            По книжка, на всеки 80000км. трябва да се прави основен преглед на спирачните апарати. След продължително каране със задържала спирачка, провери температурата на дисковете. С външната страна на пръстите - при опрване мускулите се свиват и ще си отдръпнеш ръката по-бързо, отколкот, ако ги провериш с върховете. Ако наистина задържа, и въздуха около диска ще е осузаемо по-топъл.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                              Това, че задържат го разбрах. по-точно задържа задното ляво колело.
                              Но, каква е връзката и причината за увеличения свободен ход на педала сутрин???? Това е, което не мога да си обясня.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-10, 17:30.
                              00359893488603

                              ....нямам си вече LR...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X