Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

    Това за прегряването и образуване на мехури е точно, особено при стара течност. Боги на времето на КОМ-Емине така му кипна системата заради стара течност.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

      Здравейте,
      понеже искам да си сменя и предните буталца и реших да видя в една БГ фирма. Те ми казаха че имат за моята кола с размери ф46. Реших да си премеря старите които смених отзад и се оказаха 41х28мм . Сега ме хваща яд че не премерих и новите които монтирах на задните апарати. Оказва се че има няколко вида буталца:

      41мм х 28мм ; 41мм х 34мм & 46mm х ??мм

      Това което разбрах май е че за дифендъра са 46мм, но ме учудва друго. Дали ми трябват 41х28 или 41х34 ? Различни ли са евентуално буталата при вентилирани и не вентилирани апарати?

      Случайно да сте си мерили буталцата ?
      LR Discovery 300Tdi 1996
      Subaru Outback 2.5 1998
      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

      Коментар


      • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

        Различни са.
        Купи си ги като части за ЛР, ще е по-евтино. А другите освен, че са скъпи, вероятно не са по-качествени.
        П.П. Цената беше нещо от рода на 4лв/бр, аз сменях всичките.

        Коментар


        • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Различни са.
          Купи си ги като части за ЛР, ще е по-евтино. А другите освен, че са скъпи, вероятно не са по-качествени.
          П.П. Цената беше нещо от рода на 4лв/бр, аз сменях всичките.

          В еврото(07) се обадих и ми казаха 8лв/бр + 14лв за 4бр гумички (за един апарат), но и те не подтвърдиха размер 41х28мм (каквито са моите), а ми казаха 41х34... тези 6мм ме притесняват до там че като прибера буталата до край ще стърчат и на нови накладки сигурно няма да влезнат. За това се чудих дали има значение за вентилирани/невентилирани
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

            Има значение, търси ги по парт номер.
            Доколкото си спомням(но може и да се лъжа), задните буталца са еднакви с предните на невентилирани дискове.
            Аз съм с вентилирани и са различни.
            П.П. записал съм: буталца предни спирачки 8бр + 2 компл. гумички - 74лв. От Елиткар или от Крис.
            После съм писал: задни буталца - 30лв.

            Коментар


            • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

              Аз си купих гумички от Бритпарт и буталца неръждавеийка, но от острова. Не успях да сложа бритпартските гумички (тази с металният пръстен е четвърт идея по-широка и се гънеше като...) и си купих Биърмах - паснаха идеално.
              2-3 години по калищата - само поглеждам, почиствам със спрей отвън и сменям накладки. И продължават да се движат нормално.
              Биърмах от Дару.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                Малко инфо и опит и от мен
                При смяната на бутала о О пръстени на предните спирачни апарати, Металния пръстен се слага ? Не до край/ преди гуменото пръстенче, след което се донабива.
                В противен случаи поставянето му или е трудно или е възможно увреждане на гумения чистач.
                Почистването на повърхностите е задължително, което мисля че се подразбира.
                Прилагам и схема на спирачния апарат за Диско 1 - 300 tdi.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Схема преден спирачен апарат 300tdi.jpg
Прегледи:1
Размер:479.2 КБ
ID:5812697

                Коментар


                • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                  За да не отварям нова тема имам въпрос към разбиращите .Каква е разликата между нормалните спирачни дискове и тези с дупките на дискавъри 2 и кое е за предпочитане?

                  Коментар


                  • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                    С дупките се охлаждат по бързо.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X