Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

    Здравейте,
    преди ден два загледах задните дискове и видях че накладката е паднала и си е издълбала каналче. Аз си мислих че както предните има нещо което да я държи в горно положение(като на снимката над моят пост), но се оказа че не е така, а с ето тези неща (пластинки)


    и на самият апарат накладката предполагам е подпирала на нещо за да не изпада, но нещо някога се е прецакало и тя е изпаднала и сега се е получило кофти. Любопитно ми е това дали е прецакало апарата? Ето снимки как изглежда сега.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-24_13-40-51_227.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5556432Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-24_13-41-24_575.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5556433Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-24_13-42-49_835.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5556434Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-24_13-43-10_155.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5556435

    на снимките се вижда и канала в диска и където на самият апарат е изхабено нещо което е било като ръбче. Също така си личи че едното бутало е по-навън от другото. Това мисля че се дължи че накладката влиза в каналчето си и не може да закача диска почти (който е за изхвърляне - 8.5мм), а другото е толкова навън точно заради прекалено тънкият диск? Съвети? В понеделник мисля да пускам поръчката за дискове, накладки и още нещица и много се чудя дали ще дойдат накладките с ето "държачи" които няма да позволяват да изпада така.

    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • #92
      От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

      Скобите и пружинките за задните накладки са тези от първата снимка. Тези на последната снимка са за накладките отпред, там този проблем го няма заради щифтовете.
      Сменяй дисковете, смени и буталцата и уплътненията в апаратите. За да не пропадат задните накалдки има едни подложки (няма ги в интернет магазините), които и при мен ги няма и също ми свири отзад една накладка. Тук във форума, някой беше разпробивал накладките отгоре и ги беше вързал с електрод да не пропадат, ама не помня темата.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #93
        От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

        Аз обмислях в долната част на апарата с телоподаващото да капна по една пъпчица да ги подпира, също така и това с дупченето. Питах ги и в падок и те казаха че за задните няма (много се надявах да са направили такива накладки за да не изпадат така накладките)..... значи поръчвам всичко както си мислех.
        Накладки дискове буталца (неръждаема стомана) и гумички. (4бр бутала + гумички (AP 2бр че ако прецакам някоя да имам резерва ) излизат към 40 паунда.. но предполагам ще е по-добре така отколкото да взема апарат за 45 паунда?


        Поразгледах из UK какво правят и срешнах няколко пъти че ето тези накладки

        за : Rear brake pads - 110/130 to ZA614447 - Lockheed

        стават за диско 300тди .. някой нещо ?


        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-01-14, 18:05.
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • #94
          От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

          Не взимай бритпартските гумички, а другите.
          Накладките Локщид са хубави.
          Има едни гумички между двете части на апарата - не си спомням продават ли ги в падок - вземи си ги и тях задълже.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #95
            От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

            В момента съм с накладки Локхиид, заслужават си парите, макар че отзад може да се направи компромис с Минтекс напр.
            За буталцата - на Беърмач вървят в комплект с уплътненията, поне при мен така дойдоха, но не съм сигурен, питай ги.
            Ина мен ми предстои точно тази интервенция, събрал съм всички чаркалъци, но още не съм ги сменил.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #96
              От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

              Здравейте,
              реших да сменя накладките на дискавърито и почти успях без тези на предно дясно колело. Там вътрешната накладка беше свършила и триеше на метал от няколко дни. Буталцата са грипирали във извадено положение и не искат да се приберат. Напръсках ги обилно с течност против ръжда WD 40 и понеже снощи се наложи да пътувам на около 10 км. направих следното: на мястото на износената поставих една която е с около 3-4 мм. феродо /вътрешната/ а външната замених с нова /при нея буталата работят/ Това което ме притеснява е, че дискът е с дебелина около 6-7 мм. Въпросът ми е това фатално ли е и необходимо ли е да се сменя с нов тъй като след няколко дни се налага да навъртя около 500 км. Благодаря предварително и безаварийни пътища ви пожелавам.

              Коментар


              • #97
                От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                Сменяй че ще се пребиеш някъде. Лошото е, че трябва да смениш и буталцата, защото ако само ги прибереш навътре за да сложиш новия диск и накладки ще протекат. Щото няма как да ги почистиш както трябва. Освен да ги извадиш с налягане и да ги почистиш качествено, но все ще има някоя язва която да ти вгорчи живота.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #98
                  От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                  Urkov, мойте ги смених защото видях че са на 9 при допустими 11-12мм ... така че с тези 6-7мм ти си помисли дали е безопасно. Някъде имам снимка на сцепен диско поради факта че е бая износен.

                  Задните още немога да се наканя да ги сменя, а си поръчах буталча (поцинковани май се водиха), Гумички (локхид) , накладки и дискове (понеже и задните са ми на 9 мм и буталата са бая изскочили), че нещо не съм очарован от спирачките на това чудо и се чудя дали АБС-а може да се ебава от износените задни дискове и накладки.... направо ме побърква.
                  LR Discovery 300Tdi 1996
                  Subaru Outback 2.5 1998
                  Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                  Коментар


                  • #99
                    От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                    Здравейте, благодаря за съветите, утре поръчвам диск и смятам да си го сменя сам. Ако някой има схема и я публикува тук ще съм му много благодарен както и последователността при смяната, инструменти имам и съм правил много ремонти на други МПС-та но на дискавъри не съм и това ще ми я първия по сериозен ремонт. В случай, че има някакви сложности и тънкости ще се радвам ако някой ги сподели. Търговец съм на масла и греси така, че консумативите поне са ми под ръка.
                    Отново благодаря за отзивите.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                      Почти сигурен съм че тук имаше една тема със снимки. Понеже преди 1 месец ги сменях предните. Най специалните инструменти бяха ключ 52мм за гайките, купих си 12 стенни камъни за гидорето (13 и 14мм) , 13мм за махане на апарата беше при мен, а 14мм да отделя диска от главината. Почваш от капачката, махаш зегерката, гайките, след това апарата и главината излиза с диска. Разделянето беше малко по трудно защото бяха клеасали, но чука помогна (върху старият диск удрях) има и един семеринг на главината който беше протекъл и вкарваше гняс в лагерите и него смених (вървеше с комплекта дискове и накладки от падок.

                      Ето я и Английската тема за 200 тди:
                      http://forums.lr4x4.com/index.php?showtopic=29896

                      Разликата при мен беше че капачката не излиза с оста и че на апарата не ми бяха нормални болтове а 12 стеннию

                      Ето и темата в нашият форум: (схемите,но за задните дискове)

                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...157#post713157
                      Последно редактирано от bestbg; 10-03-14, 09:26. Причина: линковете
                      LR Discovery 300Tdi 1996
                      Subaru Outback 2.5 1998
                      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                      Коментар


                      • От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                        Смених спирачния диск, раздвижих и буталата, малко трудничко с но по вече упорства и благословии от всякакъв род се получиха нещата. В началото диска попарваше но щом не ми изгаряше кожата на пръста значи не беше много зле, а сега е едва топличък след около 150 км. но ми дърпа в дясно/към това колелото със сменения диск/ и на вероятно ще сменя буталата с гумичките. Общо взето съм по родните пътища отново. Благодаря на всички за съветите и помоща. Поздрави и безаварийни пътувания на всички!

                        Коментар


                        • От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                          Наблюдавай десния диск, защото вероятно ще протече.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                            Като си режеш ноктите, само на дясната ръка ли ги режеш?
                            Спирачките се сменят комплект - леви и десни.

                            Коментар


                            • От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Наблюдавай десния диск, защото вероятно ще протече.

                              Тази вероятност я има защото клеасалите бутала ще прецакат семерингите ли? Питам, защото като си сменях предните дискове раздвижих буталата, но не ги смених, защото не бях поръчал. Сега имам чувството че като спирам едното колело спира повече от другото, но лятото мисля пълна ревизия да направя на спирачките (след като сменя и задни дискове,накладки и буталца ) , да се върна пак на предните апарати и да сменя и предните буталца. Също така се загледах, аз съм с АБС и в апарата влиза една тръбичка само. Нещо не ми харесват спирачките. Като съм пуснал АБС модула (сега съм му дръпнал буксата която е към него в коша) и спирам лекичко се активира без нищо и почва да рита педала, а когато се подхлъзне изобщо не се активара, а направо блокират колелата. Май не го обясних много точно, но ако не се разбира ще опитам пак
                              LR Discovery 300Tdi 1996
                              Subaru Outback 2.5 1998
                              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                              Коментар


                              • От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                                Буталата не клеясват, а направо си ръждясват и стават на шупли. Това се случва най вече в участъка който е между пръстена за налягане и праховата защита. Като слагаш нови накладки, колкото и добре да почистиш външния участък, вкарваш боклука навътре. И по едно време все някоя шупла или боклук ще се намести на пръстена и спирачната течност ще изтече.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X