Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

    Колега ако не е тайна на ЛС да ми споделиш кой е този сервиз?

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

      Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
      Колега ако не е тайна на ЛС да ми споделиш кой е този сервиз?
      Най-вероятно един дядо ..........
      Диско 300TDI
      Scott Purgatory
      0889 84 6161

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

        Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
        Колега ако не е тайна на ЛС да ми споделиш кой е този сервиз?
        Колега, не те разбирам за кой точно сервиз питаш, там където се поправят спирачни помпи ли ?

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

          Информацията Иво ми сподели по телефона и се разбрахме.

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

            Смених задните накладки, след като почнаха да се чуват неприятни звуци от задно дясно (Благодаря на PETER PETRAKIEV за картинките)
            Оказа се, че съм позакъснял и диска е надран здраво - около половината повърхност си е заминала.
            Освен това вътрешното бутало беше запекло и при раздвижването изпадна един метален пръстен. Под него се вихда гума, тя си е на мястото.
            Не искам да сменям диска сега. Някой има ли предположения как ще се развиват нещата, ако карам така: с надран диск и изпаднал защитен пръстен?
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

              Намери поне втора употреба за да не сцепиш диска и да стане весело.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                Някъде в "Технологии и ..." имаше тема за дисковете и как може да се закърпи временно полужението, но не мога да я открия. Накратко - вдигаш на крик, палиш и включваш на скорост. После с шкурка върху трупче внимателно обираш неравностите. От по едра до ситна за да се полира. Не е решение, но за без пари толкова.

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                  Ако износването на дисковете е в норми, след престъргване стават като нови. За буталата има ремонтен комплект гумички.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                    Не са "изтънели" а само надрани. Престъргването е вариант, но предполага сваляне? А при цена около 50лв. за диск, ако ще се свалят - по-добре нови. Засега ще покарам така и ще ги наблюдавам. А това със "сцепването" може да стане ако диска е много износен. Виждал съм такова Диско - човека слагаше по две накладки (една нова и една износена) - но това не е моя случай. Най-много да "яде" накладките по-бързо.
                    Притеснява ме липсата на металния пръстен, вероятно това ще "опече" гумата и буталото пак ще блокира след време, ама то и аз няма да изкарам 100 г.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

                      Това с престъргването съм го правил на леката кола. Даде ефект ама за кратко. Явно като се прецака материала на дисковете и се кривнат, и да ги изправиш на струг след това бързо се кривят пак. а пък и цената на дискове за ЛР не е нещо страшно. За това направо нови дискове и накладки и не се занимавайте с глупости.

                      Коментар


                      • #56
                        Проблем със спирачките

                        Здравейте, възникна неочакван проблем с диското. Не съм го карал от зимата и сега спешно ми трябва за няколко дни. Обаче като запалих и тръгнах се оказа, че педала на спирачките е мак и спирачки няма. Погледнах в казанчето, предната му част бе празна. Долях, не изтича, но явно е глътнал въздух и сега ще пробвам да обезвъздушавам. Снощи стана тъмно и можах да проверя само един апарат, който ме съмняваше за теч, но се оказа ок.
                        Чудя се някой от вас имал ли е подобен проблем и знаете ли какво потдържа предната част на казанчето, че може да изтече без задната, може би за задния кръг? Плаша се да не е помпата или нещо подобно.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем със спирачките

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Здравейте, възникна неочакван проблем с диското. Не съм го карал от зимата и сега спешно ми трябва за няколко дни. Обаче като запалих и тръгнах се оказа, че педала на спирачките е мак и спирачки няма. Погледнах в казанчето, предната му част бе празна. Долях, не изтича, но явно е глътнал въздух и сега ще пробвам да обезвъздушавам. Снощи стана тъмно и можах да проверя само един апарат, който ме съмняваше за теч, но се оказа ок.
                          Чудя се някой от вас имал ли е подобен проблем и знаете ли какво потдържа предната част на казанчето, че може да изтече без задната, може би за задния кръг? Плаша се да не е помпата или нещо подобно.
                          Виж внимателно помпата ако е текла ще си личи,под самото казанче има едни уплътнения най често протича от там.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                            Тия дни смених предните дискове и накладки че не бях доволен от спирачния път и изобщо от спирачките на диското.Отзад съм с горе-долу прилични дискове и нови накладки.
                            Какво да ви кажа - чувствителна разлика не усетих.Смятам следващата стъпка да е подмяна на спирачната течност , но какъв ли ще е ефекта един господ знае?
                            Та питането ми към аудиторията е - това със кофтите спирачки , детска ли болест си е на дискавърито?
                            Диско 300TDI
                            Scott Purgatory
                            0889 84 6161

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                              Първоначално публикуван от boro07 Преглед на мнение
                              .............................
                              Та питането ми към аудиторията е - това със кофтите спирачки , детска ли болест си е на дискавърито?
                              Да!
                              По инструкция - зарължителна профилактика на 10,000 км.
                              Провери ли апаратите, раздвижи ли ги, смаза ли цилиндърчетата?
                              Има една "детска болест" по спирачките - буталата не връщат до край заради износени гарнитури, деформирани прашници .... В следствие на загряването завира спирачното масло и ....... педалът на спирачката има един дъъъълъг ход без съпротивление Може да питаш БАт Марто. А пък аз така щях да се ударя с 3 км/ч.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                                Да!
                                По инструкция - зарължителна профилактика на 10,000 км.
                                Провери ли апаратите, раздвижи ли ги, смаза ли цилиндърчетата?.
                                Да - проверих апаратите и ги бях раздвижил и смазал.Само течността не съм сменял но ще го направя и дано да се оправят.Не успях да видя дали има кантарче на задния мост.АКо има - ще го пипам и него.
                                Диско 300TDI
                                Scott Purgatory
                                0889 84 6161

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X