Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

    Въздух в системата.
    in weld we trust

    0878782224

    Коментар


    • #17
      До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

      И аз бих заложил на въздуха. Обезвъздушаването не е сложно.
      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

      Коментар


      • #18
        До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

        Само да кажа, че никак не е лошо от време на време да се преглежда спирачната система, на мен ония ден почна да ми дрънчи нещо на задно дясно колело, свалям колелото какво да видя- накладката ми опраля в диска.
        Няма какво да я държи тъй като спирачния апарат се е износил от вътрешна страна и сега трябва да купувам нов.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-10, 17:30.
        Discovery I, 300 TDI

        Коментар


        • #19
          До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

          Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
          .......Сутрин след тръгване, при първото натискане на педала на спирачките, същият пропада до около 1/2 от хода докато се задействат спирачките. При следващите натискания има нормален свободен ход от около 2 или 3 см. ...............свободен ход на педала сутрин. Някой да е срещал нещо подобно???
          Предположение-серво, но по-скоро системата след сервото.

          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
          По книжка, на всеки 80000км. трябва да се прави основен преглед на спирачните апарати. .......
          Това важи за НОВИ коли. Много явно. Да споделя ....... леко: за споменатите километри съм правил ремонт на спирачни апарати 6 пъти, сменил съм 2 к-та задни спирачни дискове и накладки, предни накладки и дискове, ремонт на главен спирачен цилиндър, накладки, ремонт и реглаж на ръчна спирачка-2 пъти и "леко подобрение" на пневматичната система на сервото. Забравих да спомена и заден сп. апарат /нов/ от Падок, а предния го поръчах но не го взех по препоръка на Сър Илиев, ш'от 'ноо скъп танспорта Май имаше и друго, но нямам толкова дискова памет Така че това за ревизия на 80000 км. важи с пълна сила при дъртите коли, само че на 10К км.

          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
          само да кажа, че никак не е лошо от време на време да се преглежда спирачната система, на мен ония ден почна да ми дрънчи нещо на задно дясно колело, свалям колелото какво да видя- накладката ми опраля в диска, няма какво да я държи тъй като спирачния апарат се е износил от вътрешна страна и сега трябва да купувам нов
          Браво! Поне си погледнал. Сторил си труд за самодиагноза.
          А много по-лесно беше да питаш във форума: "Бе нещо дрънчи отзад бе. Да 'н съм Just Married, a????
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #20
            До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

            Преди време и аз имах проблема на колегата alexstoilov . Външните накладки и на двата спирачни апарата на задния мост заради износване не се задържаха на необходимото място и вследствие на това си триеха спокойно в основата на работната част на диска. Колко време съм карал така незнам, но канала издълбан от накладката в диска е около 2 милиметра.Така че както е споменал колегата , проверка му е майката. На новите накладки разпробих по един отвор централно в горната част на плочката малко под ушенцето, така че при поставени накладки в нормално положение да може да се прокара електрод /неръждавейка при мен / 4 мм , който опирайки в горната част на апарата ограничава пропадането на накладката. За закрепването на електрода към апарата няма как да го обясня,но в общи линии се получи нящо '' S '' -образно / един вид пружина / , което се захваща доста здраво. Най вероятно никой няма да разбере нящо от написаното,но само толкова си мога. Така си карам вече повече от година. Тези дни ще сменявам масла и ще гледам да направя някоя снимка на ТНТМ-то.

            Коментар


            • #21
              До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

              Ако и след обезвъздушаването на системата задържа,проверка на спирачни маркучи.Особено опасно е ако задържането е съвсем леко-след 15-20 км каране,спирачната течност завира.И оставаш без спирачки.
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #22
                До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                Първоначално публикуван от NGK Преглед на мнение
                Преди време и аз имах проблема на колегата alexstoilov . Външните накладки и на двата спирачни апарата на задния мост заради износване не се задържаха на необходимото място и вследствие на това си триеха спокойно в основата на работната част на диска. Колко време съм карал така незнам, но канала издълбан от накладката в диска е около 2 милиметра.Така че както е споменал колегата , проверка му е майката. На новите накладки разпробих по един отвор централно в горната част на плочката малко под ушенцето, така че при поставени накладки в нормално положение да може да се прокара електрод /неръждавейка при мен / 4 мм , който опирайки в горната част на апарата ограничава пропадането на накладката. За закрепването на електрода към апарата няма как да го обясня,но в общи линии се получи нящо '' S '' -образно / един вид пружина / , което се захваща доста здраво. Най вероятно никой няма да разбере нящо от написаното,но само толкова си мога. Така си карам вече повече от година. Тези дни ще сменявам масла и ще гледам да направя някоя снимка на ТНТМ-то.
                +1. Аз имах същия проблем, но го лекувах с кинти - дискове, накладки и щифтовете за фиксиране, чужд труд. Трябва да се подхожда като колегата, а не като мен да се отнасям с Ленд Ровър като с А-класа. Срам, Сраааам.

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Ако и след обезвъздушаването на системата задържа,проверка на спирачни маркучи.Особено опасно е ако задържането е съвсем леко-след 15-20 км каране,спирачната течност завира.И оставаш без спирачки.
                Това ми го сподели преди време. Изключително опасна работа.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #23
                  До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                  Първоначално публикуван от NGK Преглед на мнение
                  Преди време и аз имах проблема на колегата alexstoilov . Външните накладки и на двата спирачни апарата на задния мост заради износване не се задържаха на необходимото място и вследствие на това си триеха спокойно в основата на работната част на диска. Колко време съм карал така незнам, но канала издълбан от накладката в диска е около 2 милиметра.Така че както е споменал колегата , проверка му е майката. На новите накладки разпробих по един отвор централно в горната част на плочката малко под ушенцето, така че при поставени накладки в нормално положение да може да се прокара електрод /неръждавейка при мен / 4 мм , който опирайки в горната част на апарата ограничава пропадането на накладката. За закрепването на електрода към апарата няма как да го обясня,но в общи линии се получи нящо '' S '' -образно / един вид пружина / , което се захваща доста здраво. Най вероятно никой няма да разбере нящо от написаното,но само толкова си мога. Така си карам вече повече от година. Тези дни ще сменявам масла и ще гледам да направя някоя снимка на ТНТМ-то.
                  Колега ако можеш да направиш снимка на апарата с този електрод, ще съм ти благодарен, иначе трябва да купувам друг!
                  Discovery I, 300 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                    До края на седмицата ще снимам , но не съм в час с качването във форума на снимки .

                    Коментар


                    • #25
                      До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                      Първоначално публикуван от NGK Преглед на мнение
                      До края на седмицата ще снимам , но не съм в час с качването във форума на снимки .
                      ... Тук е показано как става,опитай ще помагаме.
                      ... ЦЪК
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #26
                        Благодаря , ще пробвам .

                        Ето и малко снимки от телефон.На едната се виждат следите от триенето на накладката в диска.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-05-09, 20:12.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                          Да-м, работата се оказа тривиална. Остаряла спирачна течност - разложени гумички на спирачната помпа - задържат буталцата....., то някъде пише спирачната течност да се сменя на 2 години, ама колко от нас го правят, а?!
                          00359893488603

                          ....нямам си вече LR...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                            Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
                            Да-м, работата се оказа тривиална. Остаряла спирачна течност - разложени гумички на спирачната помпа - задържат буталцата....., то някъде пише спирачната течност да се сменя на 2 години, ама колко от нас го правят, а?!
                            Да го направя, добре. Но как да изтояа старата течност от системата ?
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                              Да го направя, добре. Но как да изтояа старата течност от системата ?

                              С обезвъздушаване на системата
                              [SIGPIC][/SIGPIC]
                              DISCO 1-200TDI-бял...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                                Отговор по пътя на логиката.Отвинтваш четерите маркучета на всяко колело и отваряш капачката на казанчето, останалото го върши гравитацията и времето.След като се източи завинтваш маркучите,наливаш новата спирачна течност, обезвъздушаваш и готово.
                                <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X