Страница 2 от 7 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 129

Тема: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    София
    Публикации
    2,946
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране До: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

Ако и след обезвъздушаването на системата задържа,проверка на спирачни маркучи.Особено опасно е ако задържането е съвсем леко-след 15-20 км каране,спирачната течност завира.И оставаш без спирачки.
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE,Duratrac 255/55/19

Място
    София
    Публикации
    2,843
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на NGK Преглед на публикациите
    Преди време и аз имах проблема на колегата alexstoilov . Външните накладки и на двата спирачни апарата на задния мост заради износване не се задържаха на необходимото място и вследствие на това си триеха спокойно в основата на работната част на диска. Колко време съм карал така незнам, но канала издълбан от накладката в диска е около 2 милиметра.Така че както е споменал колегата , проверка му е майката. На новите накладки разпробих по един отвор централно в горната част на плочката малко под ушенцето, така че при поставени накладки в нормално положение да може да се прокара електрод /неръждавейка при мен / 4 мм , който опирайки в горната част на апарата ограничава пропадането на накладката. За закрепването на електрода към апарата няма как да го обясня,но в общи линии се получи нящо '' S '' -образно / един вид пружина / , което се захваща доста здраво. Най вероятно никой няма да разбере нящо от написаното,но само толкова си мога. Така си карам вече повече от година. Тези дни ще сменявам масла и ще гледам да направя някоя снимка на ТНТМ-то.
    +1. Аз имах същия проблем, но го лекувах с кинти - дискове, накладки и щифтовете за фиксиране, чужд труд. Трябва да се подхожда като колегата, а не като мен да се отнасям с Ленд Ровър като с А-класа. Срам, Сраааам.

Цитат Мнение на бат'Марто Преглед на публикациите
    Ако и след обезвъздушаването на системата задържа,проверка на спирачни маркучи.Особено опасно е ако задържането е съвсем леко-след 15-20 км каране,спирачната течност завира.И оставаш без спирачки.
    Това ми го сподели преди време. Изключително опасна работа.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

Място
    Севлиево
    Публикации
    535
    Точки (при гласуване)
    12

Преди време и аз имах проблема на колегата alexstoilov . Външните накладки и на двата спирачни апарата на задния мост заради износване не се задържаха на необходимото място и вследствие на това си триеха спокойно в основата на работната част на диска. Колко време съм карал така незнам, но канала издълбан от накладката в диска е около 2 милиметра.Така че както е споменал колегата , проверка му е майката. На новите накладки разпробих по един отвор централно в горната част на плочката малко под ушенцето, така че при поставени накладки в нормално положение да може да се прокара електрод /неръждавейка при мен / 4 мм , който опирайки в горната част на апарата ограничава пропадането на накладката. За закрепването на електрода към апарата няма как да го обясня,но в общи линии се получи нящо '' S '' -образно / един вид пружина / , което се захваща доста здраво. Най вероятно никой няма да разбере нящо от написаното,но само толкова си мога. Така си карам вече повече от година. Тези дни ще сменявам масла и ще гледам да направя някоя снимка на ТНТМ-то.
    Колега ако можеш да направиш снимка на апарата с този електрод, ще съм ти благодарен, иначе трябва да купувам друг!
    Discovery I, 300 TDI

Място
    гр.БАНКЯ
    Публикации
    73
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    12

До края на седмицата ще снимам , но не съм в час с качването във форума на снимки .

PETER PETRAKIEV е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Белово
    Публикации
    3,598
    Точки (при гласуване)
    26

До края на седмицата ще снимам , но не съм в час с качването във форума на снимки .
    ... Тук е показано как става,опитай ще помагаме.
    ... ЦЪК
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

Място
    гр.БАНКЯ
    Публикации
    73
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Благодаря , ще пробвам .

Ето и малко снимки от телефон.На едната се виждат следите от триенето на накладката в диска.
    Прикачени картинки Прикачени картинки            
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 30-05-09 в 20:12

Място
    Пловдив и по пътищата на Европа....и Азия
    Публикации
    479
    Точки (при гласуване)
    12

Да-м, работата се оказа тривиална. Остаряла спирачна течност - разложени гумички на спирачната помпа - задържат буталцата....., то някъде пише спирачната течност да се сменя на 2 години, ама колко от нас го правят, а?!
    00359893488603

....нямам си вече LR...

Място
    ДУПНИЦА
    Публикации
    1,653
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на zlatoto_zd Преглед на публикациите
    Да-м, работата се оказа тривиална. Остаряла спирачна течност - разложени гумички на спирачната помпа - задържат буталцата....., то някъде пише спирачната течност да се сменя на 2 години, ама колко от нас го правят, а?!
    Да го направя, добре. Но как да изтояа старата течност от системата ?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    268
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на vladstudio Преглед на публикациите
    Да го направя, добре. Но как да изтояа старата течност от системата ?

С обезвъздушаване на системата
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    DISCO 1-200TDI-бял...

Място
    Русе
    Публикации
    228
    Точки (при гласуване)
    12

Отговор по пътя на логиката.Отвинтваш четерите маркучета на всяко колело и отваряш капачката на казанчето, останалото го върши гравитацията и времето.След като се източи завинтваш маркучите,наливаш новата спирачна течност, обезвъздушаваш и готово.
    <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

Място
    ДУПНИЦА
    Публикации
    1,653
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Mortum Преглед на публикациите
    Отговор по пътя на логиката.Отвинтваш четерите маркучета на всяко колело и отваряш капачката на казанчето, останалото го върши гравитацията и времето.След като се източи завинтваш маркучите,наливаш новата спирачна течност, обезвъздушаваш и готово.
    За гравитацията съм чувал някои неща, но с времето как ще се разберем като все не стига пустото.
    Като колко време ще е нужно да изтече старата гняс ?
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

Място
    Пловдив и по пътищата на Европа....и Азия
    Публикации
    479
    Точки (при гласуване)
    12

Има и по-бърз, но малко по-сложен метод. Да се помогне на гравитацията с малко налягане - например от компресор, чийто маркуч е уплътнен към казанчето със стара капачка..да-м В дебелите книги пише също, да се промие системата със спирт...в случая говоря за спирачната система на колата, а не за храносмилателната система на човека...
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 31-07-09 в 20:33
    00359893488603

....нямам си вече LR...

Място
    Русе
    Публикации
    228
    Точки (при гласуване)
    12

Ето и едана много полезна тема:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=3847
    <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

| Модератор |
    Място
    Белово
    Публикации
    3,598
    Точки (при гласуване)
    26

По подразбиране До: Въпрос за накладки (300 tdi 96g.)

Днес бях на тема смяна на накладки (Mintex), предни и задни на L.R. DISCOVERY-300 Tdi, времето беше прекрасно.
    Ще се постарая да не пиша много,повече ще наблегнем на снимковия материал.

И най-важното което аз "осрах" е, ако сте си следили нивото в казанчето за спирачната течност, и сте го напълнили до горе, ИЗВАДЕТЕ ОТ ТЕЧНОСТТА, при пребиране на буталцата нивото се вдига и омацвате всичко.

Смяна на предните накладки (хубаво е да свалите първо гумата).
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 30-10-09 в 06:34
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".

| Модератор |
    Място
    Белово
    Публикации
    3,598
    Точки (при гласуване)
    26

Почти по същия начин и задните (също Mintex).
    Разликата е в пружинките,който притискат накладките, и самите задни накладки са малко по-малки.

.... и ако си имате компания работата върви перфектно.
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 30-10-09 в 06:35
    Land Rover Discovery:

Място
    София
    Публикации
    2,843
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на 5-ракиев Преглед на публикациите
    Днес бях на тема смяна на накладки...
    Браво за нагледната агитация.
    Много им тъчат на накладките тези джанти.
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 30-10-09 в 06:32
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

Място
    Pernik
    Публикации
    120
    Точки (при гласуване)
    11

Колеги,и аз имам същият проблем със задните спирачки,след малко размисли и страсти,попрегледах каталозите и в тях дават че има едни пластини от горе,който аз ги нямам,при вас има ли ги тези пластини или не.обаждах се до МП и ми казаха че върват комплект с накладките,но след ровене видях че и на старите транзити на някой от моделите са същите пластини и сега ги издирвам да видя като го сложа дали ще се оправят нещата и ще спре това пропадане на накладките към диска.
    Последно редактиран от tazmanieco ; 05-01-10 в 10:20 Причина: Извинявам се за пуисането но чак след като го написах и публикувах ми излезнаха последните постове

Място
    Пловдив
    Публикации
    523
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране До: Въпрос за Накладки Диско 300 Тdi и смяната им

Пластинките (пружиниращи) можеш да закупиш отделно от Тех - Ко, производство на Делфи, продават ги отделно от накладките.
    Същото се отнася и за отпред.
    Не бързай ако искаш да стигнеш

Място
    гр. Разград
    Публикации
    90
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на tazmanieco Преглед на публикациите
    Колеги,и аз имам същият проблем със задните спирачки,след малко размисли и страсти,попрегледах каталозите и в тях дават че има едни пластини от горе,който аз ги нямам,при вас има ли ги тези пластини или не.обаждах се до МП и ми казаха че върват комплект с накладките,но след ровене видях че и на старите транзити на някой от моделите са същите пластини и сега ги издирвам да видя като го сложа дали ще се оправят нещата и ще спре това пропадане на накладките към диска.
    Привет!
    Аз преди седмица си сменях накладките (Диско 1, 300тди '95) и ако не съм си изхвърлил старите пластинки мога да Ви ги дам за да пробвате. Само си измислете транспорт. Аз съм от Разград.
    Последно редактиран от PETER PETRAKIEV ; 05-01-10 в 20:20 Причина: цитат

Място
    София
    Публикации
    156
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране Въпрос за спирачен апарат на Диско 1

Здравейте и весели празници на всички,днес си почиствах буталцата на преден спирачен апарат че се бяха спекли и ми дърпаше на една страна и когато най после успях да ги размърдам те излязоха заедно с металното опръстенче в което има едно гумено уплътнение,това ужким служи да предпазва буталцето от боклуци та да не клеясва.Тъй като тези джаджи за нищо не стават сглобих апарата без тях ама сега взе да ме гложди да не би пък уплътнението на буталцето за спирачната течност да се фиксира на буталцето чрез тях и дали има опасност да избие.

Страница 2 от 7 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 2
    Последно мнение: 24-02-14, 08:44
  2. Отговори: 5
    Последно мнение: 28-10-12, 19:55
  3. Избор между Land rover Discovery 2.5 тdi ,Nissan Terrano 2.7 TDI ,Toyota Land cruiser
    От doktoralen във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 9
    Последно мнение: 07-03-09, 03:55

Тагове в Темата

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>