Обява

Свий
Няма добавени обяви.

STIHL MS211 vs Husqvarna 435

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • STIHL MS211 vs Husqvarna 435

    Двоумя се между 2 моторни триона STIHL MS211 и Husqvarna 435
    Цената е еднаква..горе долу и спецификациите.
    Всякакви коментари или мнения ще са от полза, тъй като нищо не разбирам от тея машинки
    Благодаря

  • #2
    От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

    STIHL MS211 : http://www.stihl.bg/isapi/default.as...09/MS+211.html
    Husqvarna 435 : http://www.husqvarna.com/bg/homeowne...specifications

    Коментар


    • #3
      От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

      Първо изясни си малко въпроса, за какво ще я ползваш, професионално или любителски..
      Аз ползвам около 3-4 години Хуксварна 51 и около 4-5 години Хускварна 55, като тези 2те машини са абсолютно еднакви на 51цата е кът.. Страшно издражлива машина, става и за 2та типа, като е повече за любителски, основно поради малкия си двигател, но ако не и даваш зор си реже и голями дънери, затова съм и сложил малка/къса дъска за рязане и къса верига, има повече мошност...Незнам защо си скочил направо на големите...
      Хускварната, се славят повече с качество и издръжливост, аз бих заложил на Хускварната..Има и други подобни теми, поразгледай и там..
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

        Коята и от двете да вземе колегата няма да сбърка,имам 2 бр.партнер(хускварна) и една си купих от колега от форума Хускварна 440Е т.е общо 3 бр. са машините !Просто случайно съвпадение да съм с хускварна ,нямам против и щил да бяха !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

          Колега с тези теми само до скандали се стига. Всеки си отстоява своето. Който има Щил - Щил хвали, който има варна обратното. Която и да избереш все тая. Като гледам към кои машини си се ориентирал, едвали ще я използваш професионално. Предполагам ще режеш на година по 20 кубика... Предполагам, която и да вземеш все ще те изкара много. Апък ако ти се дават още 200, 250 лева можеш да си вземеш доста по - стабилна машина, с която рязането няма да е мъка. Примерно Щил 250, 270 или варна 55.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #6
            От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

            Дори кастрачките колега ,режат дънери,големите машини са предвидени за ежедневни натоварвания да си вадиш хляба,това не значи че режат повече от другите !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Колега с тези теми само до скандали се стига. Всеки си отстоява своето. Който има Щил - Щил хвали, който има варна обратното. Която и да избереш все тая. Като гледам към кои машини си се ориентирал, едвали ще я използваш професионално. Предполагам ще режеш на година по 20 кубика... Предполагам, която и да вземеш все ще те изкара много. Апък ако ти се дават още 200, 250 лева можеш да си вземеш доста по - стабилна машина, с която рязането няма да е мъка. Примерно Щил 250, 270 или варна 55.
              Естествено, но никой не задължавам да ми вярва, че хускварната е по добрата, просто изказвам мнението за хускварна, ти да кажем ще изкажеш мнение за Щила и колегата ще си реши кое да вземе Няма мищо против Щила, даже съм чувал, че за професионална работа се препоръчват Щил, а за любителска Хускварна..
              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Дори кастрачките колега ,режат дънери,големите машини са предвидени за ежедневни натоварвания да си вадиш хляба,това не значи че режат повече от другите !
              Tака е, но съм виждал хора да си вадят хляба и с 51 и с 55, но разликата междо 51, 55 и Rancher-а, която е предшественик на 55, е огромна..
              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 06-06-11, 21:09.
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #8
                От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                общо взето сигурно ще режа някакви сламки и някое и друго дърво като ми потрябва..абсолютно любителско.. преди се бях спрял на М HUSQVARNA 240 е-series, но в магазина не ми я похвалиха много, тъй като ги сглобявали в US и били стара сглобка. Та реших като ще взимам трион поне да е като хората и се спрях на 435. Найстина по външен вид 435 е доста по добре от Stihl 211, въпросът е по подръжка и "глупакоустойчивост" коя би била по добрата.
                '

                Коментар


                • #9
                  От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                  Първоначално публикуван от timon_tg Преглед на мнение
                  общо взето сигурно ще режа някакви сламки и някое и друго дърво като ми потрябва..абсолютно любителско.. преди се бях спрял на М HUSQVARNA 240 е-series, но в магазина не ми я похвалиха много, тъй като ги сглобявали в US и били стара сглобка. Та реших като ще взимам трион поне да е като хората и се спрях на 435. Найстина по външен вид 435 е доста по добре от Stihl 211, въпросът е по подръжка и "глупакоустойчивост" коя би била по добрата.
                  '
                  За Хускварната, за около 3 години, само я чистя, чистене от триците, защото ме дразнят, никакви ремонти досега.. Но пък вярвам, че и Щила ще е така..
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                    Ми то аз и за Партнера мога да кажа същото - поддръжката е сведена до почистване от боклуци и наливане на масло и бензин. До ся не ме е предавала. Пали и мокра на -20* (за щастие, че иначе щяхме да висим в Елешница до пролетта)
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                      Мда...партнера пали с едно дърпане,в интерес на истината най-много дърва съм съборил и нарязъл с първия партнер !Счупил съм му само спирачката и то от недоглеждане,кой да ми каже че като е нова трябва да се затегнат болтовете и така в боя докъто загубих 3-4 броя,после като сглобявах ,счупих ключалката на спирачката и така стои застопорена и до днес !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                        Каквото и да вземеш, все ще се радваш. А 211 също е сглобяван в САЩ.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #13
                          От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                          Ха ха само щил всичко друго е реплика

                          Коментар


                          • #14
                            От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                            Щил или Хускварна няма значение (аз съм се спрял на Щил ) . Но на много малки машини се е спрял колегата , за марка не говоря кой кото му харесва но не е ли по добре малко по големи машини да се вземат . Говоря от чиста практика , имал съм 210 сега за рязане на дърва на трупчета ползвам Щил 250 по добра е малко по мощна но тази малко повече мощост в случая е решаваща . Мое лично мнение е че двете обсъждани машини са предназначени по скоро за клони и греди но не и за рязане на дърва .

                            Коментар


                            • #15
                              От: STIHL MS211 vs Husqvarna 435

                              ами колега те всички Stihl от серията "за дома и двора" ги дават за рязане на дървета с диаметър до 30 см от (170 до 251 моделите). Това , че с едната ще го срежеш за 10 мин, а с другата за 12 мен не ме бърка, защото ще ми се наложи сигурно да го правя 2-3 пъти годишно. Не знам дали си заслужава да си взема нещо 2 пъти по мощно и да не го използвам пълноценно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X